• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
brum - майстор
Винила от билборди отпада като вариант. Много е тежък. Ще се търси някакъв брезент като тоя дето ползват за тентите. От Бриколаж или Практикер си бях взел една - платнен брезент, лек, държи средно на дъжд и се справя перфектно със слънжето. Нещо такова ще търся.

Ако някой има идей от къде - да казва :) . Тези дни ще проверя едно магазинче и ще пиша след като видя какво има там.
bulhomes2 - майстор
От Метро съм си взимал тия сините. Материята е като на чувал. По спомени 8 на 5 метра беше около 30 лв.
Прикачен файл:
Platnishta.jpg
brum - майстор
Под тия съм страдал на слънце - нищо не спира. Вярно е, че беше бял чувален брезент и грам дъжд не влезна, но като изгрееше слънцето хващаш яко тен и под него. Отдолу се седеше след намазване с плажно мляко :) . Та не е вариант. Ама пък може и проблема да е бил в белият цвят. Ако е черен предполагам ще пуска по-малко светлина надолу (и съответно би трябвало и по малко UV), но пък ще се напича яко...
stiv1961 - майстор
brum написа:
Винила от билборди отпада като вариант. Много е тежък. Ще се търси някакъв брезент като тоя дето ползват за тентите. От Бриколаж или Практикер си бях взел една - платнен брезент, лек, държи средно на дъжд и се справя перфектно със слънжето. Нещо такова ще търся.

Ако някой има идей от къде - да казва :) . Тези дни ще проверя едно магазинче и ще пиша след като видя какво има там.
Трябва да търсиш платове за сенници и чадъри. Те са леки и същевременно предпазват от дъжд и слънце.Ето например една производствена фирма, случайно намерена в търсачката. Обади се и питай за дистрибуция в страната. Успех :)
http://www.sevtbg.com/fabrics-lounge.html
Още една, че е баш в Софето :)
http://neotent.com/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D ... %B2%D0%B5/
brum - майстор
Неотент изрично са написали, че не продават плат като материал.

СЕВТ АД казаха, че не предлагат малки количества.

Магазинчето го намерих (в една пресечка на Гоце Делчев), но цените са ми малко високи - 10лв/м^2 от плата за тенти. За 3х3 ще идат 90лв и ще трябва последваща обработка за капси за закачане. Ширината е 1.50см, т.е. 2 парчета ще трябва да ги закачам заедно. А плата ми изглежда 1:1 с този на малко по-скъпите тенти в Практикер и Бриколаж. Само дето там тента 3х3 със 2 страници и метална конструкция я купих май за 80лв.

Та си мисля довечера да погледна тази тента и дали имаше прозорец на страниците. Ако няма - ще прежаля едната страница и ще си направя от нея тента за джипката. С по-малък размер ще е от търсеният (3х2) но поне ще разбера дали ще ми върши работа. Пък ако мина без рязане и дъпчене после ще мога да си я върна пак в комплекта.
dobrev - специалист
Това чудо е направено от желязо - куж железен профил 15х15. Всяко колче е от две части, като в мястото на съединяването за долната част е заварен профил 20х20. В него влиза горната част. Обтегачи от капроново въже за простир. Къси колчета от винкел със заварено ухо. Трябва да се помисли за провисването на плата в средата, защото доста натежава. Или цялата тента с наклон на едната страна или среден кол за повдигане на средата. Иначе , ако вали, почва да се пълни с вода и чакаш :sun:.

Прикачен файл

DSC08848.JPG
dobrev - специалист
А това е тентата в действие :prost:

Прикачен файл

DSCN0081.JPG
brum - майстор
С наклон на една страна на тентата ще имате пак проблема с водата - ще се събира в средата на по-ниския край. Но пък ще е в по-малки количества и вероятно ще е приемливо :) .

А от какъв материал е покрива на това от снимките? Щото изглежда доста плътно.

По моята идея относно ползването на страниците от съществуващата тента за горнище на новата - не става. Има прозорец по средата. Та търсенето на евтин плат за горе продължава. И продължавам да се чудя как си взех тента за 80лв в която има поне 20м^2 плат + конструкция която да я крепи и тая тента са я продали на печалба, а сега не мога да намеря плат като този от който е изработена на цена < 10лв/м^2. Баси инфлацията ...
dobrev - специалист
Покрива си е от чист брезент. Цялото чудо е по скоро за сенник и защита от росата, отколкото за защита от дъжд. Ако завали това проваля излета - свиваме и се прибираме и в къщи продължаваме :prost:
kr1100 - майстор
нед мар 10, 2024 1:06 pmDicho32 написа:
1. Прочети ли правилата на форума ?
2 ро това е скрита реклама за продажба
3. как мислиш от 2012 г досега дали питащия не си е намерил 100 пъти досега ??? Е изминали са само някакви 12 години
  • 1
  • 2

Тема "Изработка на тента (офф роуд вариант)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: