• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
peterdimov - специалист
Колеги съфорумци,попаднаха ми 30 бр.калъпи за тротоарни плочки от старите шестоъгълните и съм решил да си направя нови плочки за двора,но разбрах ,че освен калъпи и бъркачка ще ми трябва и някакво вибриращо устройство за уплътняване на бетона.Та на въпроса някой може ли да даде "акъл" как да си направя подобно нещо или да постне снимки на вибромаса ,защото не съм виждал даже тоеа чудо на техниката.Благодаря на всички предварително.
stiv1961 - майстор
viewtopic.php?t=14060
На 2-ра страница последния пост има снимка на такава маса
peterdimov - специалист
Ей тази маса много "харна"бре.Моторите просто се въртят и от вибрациите се уплътнява бетона така ли?
nikogargov - специалист
Точно така но има си и доста тънкости за якостта на самия бетон. Потърси из форума бях чел доста за рецепти на бетон за плочки и тънкости за тяхната якост. Най-важното е бетона да не го допускаш да кипи при вибриране
peterdimov - специалист
Ако искаш вярвай имам два такива мотора(работещи) и се чудех дали да не ги давам за вторични,сега ще ги направя на вибромаса,а относно рецептата за бетона намерих един човек пенсионер,дето е работил в завода за бетонови изделия в Симеоновград от него ще краднем малко занаят :)
Krass - майстор
Долу пружините, да живее сезалът :lol:
bulhomes2 - майстор
Бетонарката ме разкърти :supz: . После захранването. И охладителната система на вибромотора...
  • 1
  • 2

Тема "Направа на вибромаса за домашна употреба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: