• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 43
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
шоп - майстор
Хидра, дай на лични
нямам нужда от 400 бр, но ако има чалъм бих взел още 20-40 бр ей така да има. За приятели!
hidrazin - майстор
Е няма нужда от лични, защото нямам за продаване. Както казах - те са ми за резерва.
Просто ми беше интересно на каква цена си ги купил ама здраве да е.
:partyman:
fox_vt - майстор
Пичове дайте някое панелче на промоция де само 2-3 ми трябват такива по 240 вата.Принципно по колко вървят иначе.Ще ми се да сложа някое тука на терасата нам за кво ми е ама все пак.А и то повече от 4 броя няма място.Макар че ми се струва ще е яко наливане на пара за контролер акумулатор инвертор :roll:
hidrazin - майстор
Леко да повдигна темата. :-D Първо към fox_vt - последно купувах такива 240Wp за малко над 300 лева.
На останалите - ЧЕСТИТО !!!
Tesla Powerwall
Мисля че няколко такива батерии в комбинация със соларни панели, може да направи едно жилище почти енергийно независимо. :)
Ето още малко:
http://www.ecars.bg/blogs/parts-1/1058- ... sla-energy
:partyman:
ig_ivanov - специалист
hidrazin написа:
Мисля че няколко такива батерии в комбинация със соларни панели, може да направи едно жилище почти енергийно независимо. :)
Нищо лично, ама $3500 (около 6200лв) за батерия е е*ати далаверата (зарядното и панелите са отделно). Дори при 100лв сметка за ток трябва да се чака поне 5 години, за да покажеш среден пръст на енергото. На шестата все нещо ще се повреди...
Тани - модератор
Ако четем между редовете, ето това е новината:
Гаранцията и на двата типа е 10 години (с опция за удължаване с още 10 години)
Ако наистина има технология, която да дава забележете не живот, а ГАРАНЦИЯ 20 години на батериите, то вече наистина може да се мисли за РЕНТАБИЛНО независимо захранване. То и досега всеки можеше да си направи, но не и рентабилно.

Като гледах клипа от линка, си помислих, дали пък Елън Мъск не е чел тази тема :partyman: viewtopic.php?p=486879#p486879

Той дори е по-голям фантазьор от мен - вярва, че само фотоволтаици и батерии могат да осигурят 100% от енергията за човечеството :shock:
fbr - майстор
Може, но трябва да се лишим от бойлер, климатик, хладилник, съдомиялна, пералня. Сигурно и други за които не се сещам. Или да ги ползваме на смени. А по блоковете, един покрив, за кого по-напред.
Тани - модератор
За да не цапаме тук, копирах последните мнения в ТАЗИ ТЕМА, защото дискусията тръгва в " Не е за вярване" , а не с чисто практическа насоченост, каквато е настоящата тема с фотофолтаици на терасата.

fbr отговорил съм ти тук:
viewtopic.php?p=690958#p690958
estqwerty - специалист
fbr написа:
Може, но трябва да се лишим от бойлер, климатик, хладилник, съдомиялна, пералня. Сигурно и други за които не се сещам. Или да ги ползваме на смени. А по блоковете, един покрив, за кого по-напред.
що да се лишаваме , трябва само да променим минимално навика на ползване - ще перем, мием и замразяваме докато пече слънце, топлата вода също, там дори е по-евтино, климатика само е проблем но 1-два киловата батерии ще купим някак си. зимата дърва - хепи енд.
шоп - майстор
Хидра, ъп на темата в случая е неумесна. Системата фотоволтаик-бойлер няма нужда от акумулатор.

ЕЙ ТОВА МУ Е НАЙ-ХУБАВОТО НА ТАЗИ СИСТЕМА.

Иначе :prayer: за информацията. :prayer:
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 43

Тема "Соларна система за ток 1 kW захранваща бойлер с топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: