• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 43
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hidrazin - майстор
Едва ли е от фалирали ВЕИ. В Германия няма фалирали ВЕИ-та.
Твърде е възможно и да са с дефекти.
Освен това са поликристални - без мен дори и за такава цена.
:partyman:
Jacomo - специалист
nasko_a, би ли споделил актуална информация за системата? Как разботи, наблюдават ли се други проблеми по време на експлоатацията?
шоп - майстор
Здравейте, малко да повдигна темата с въпрос близък към темата:-)

Мой приятел с доста финанси прави конна база. Парите изобщо не са проблем

Идеята е. че ше има няколко декара навеси над сеновалите над които ще се монтират фотоволтаични поликристални панели.

Много малка част от тях ще захранват директно соларни помпи за изпомване на вода за водопой на конете.
Малка част от сл. енергия ще се използва и за битови цели за спомагателните постройки за помощният персонал.

Най-интересното е, че има връзка с енергопреносната мрежа и приятелят иска да има връзка с нея за да е 100% сигурен в енергонезависимостта, но не иска да има нито един акумулатор!

Огромният излишък от ел. енергия ще се използва за копаене на криптовалуви, биткойни, алткойни отопление с ел. подово и лятото за охлаждане с ДЦ инверторни климатици и т.н.

Не ми задавайте въпроси дали копаенето е рентабилно, и аз съм скептик, но при положение, че тока е безплатен...

Не мислете и че топленето на вода за бойлери и подово с ток е нерентабилно или че топленето на вода е по-добре с вакуумни тръбни колектори. Ми не е рентабилно!
Тока е безплатен и в излишък, а плоски или вакумнотръбни колекттори трябва да се купуват и струват пари.

Соларите наистина са безплатни и не е проблем да се свържат 100-1000 или 10000 и дори много повече панела по 250 вата

Условието на задачата е всичко да работи БЕЗ АКУМУЛАТОРИ, не е проблем да се инвестира в най-изгодните и скъпи диспечери, демек хибридни ММРТ контолери.

Дали е възможно идеята да работи свързана към електропреносната мрежа без акумулатори и без да връща към мрежата. Какви допълнителни ел. устройства е необходимо да се включат и използват?


Накратко:
безплатна енергия има
външно захранване има
акумулатори няма и не трябва да има

Цел:
при наличие на безплатна енергия излишъка да се използва с хибриден инвертор за копаене на криптовлути.

В последователните дни без безплатна сл. енергия външната ел. мрежа да осигури помпите за вода за водопой.
2v6 - майстор
Слънчевите колектори могат да се свържат към всяко импулсно захранване (каквито се ползват и за компютрите) без да връщат ток в мрежата.
За да се спира консумацията при липса на излишна енергия трябва да се направи контролер за изключване на "копачите" (може и само на интернета).
шоп написа:
Здравейте, малко да повдигна темата с въпрос близък към темата:-)

Мой приятел с доста финанси прави конна база. Парите изобщо не са проблем

Идеята е. че ше има няколко декара навеси над сеновалите над които ще се монтират фотоволтаични поликристални панели.

Много малка част от тях ще захранват директно соларни помпи за изпомване на вода за водопой на конете.
Малка част от сл. енергия ще се използва и за битови цели за спомагателните постройки за помощният персонал.

Най-интересното е, че има връзка с енергопреносната мрежа и приятелят иска да има връзка с нея за да е 100% сигурен в енергонезависимостта, но не иска да има нито един акумулатор!

Огромният излишък от ел. енергия ще се използва за копаене на криптовалуви, биткойни, алткойни отопление с ел. подово и лятото за охлаждане с ДЦ инверторни климатици и т.н.

Не ми задавайте въпроси дали копаенето е рентабилно, и аз съм скептик, но при положение, че тока е безплатен...

Не мислете и че топленето на вода за бойлери и подово с ток е нерентабилно или че топленето на вода е по-добре с вакуумни тръбни колектори. Ми не е рентабилно!
Тока е безплатен и в излишък, а плоски или вакумнотръбни колекттори трябва да се купуват и струват пари.

Соларите наистина са безплатни и не е проблем да се свържат 100-1000 или 10000 и дори много повече панела по 250 вата

Условието на задачата е всичко да работи БЕЗ АКУМУЛАТОРИ, не е проблем да се инвестира в най-изгодните и скъпи диспечери, демек хибридни ММРТ контолери.

Дали е възможно идеята да работи свързана към електропреносната мрежа без акумулатори и без да връща към мрежата. Какви допълнителни ел. устройства е необходимо да се включат и използват?


Накратко:
безплатна енергия има
външно захранване има
акумулатори няма и не трябва да има

Цел:
при наличие на безплатна енергия излишъка да се използва с хибриден инвертор за копаене на криптовлути.

В последователните дни без безплатна сл. енергия външната ел. мрежа да осигури помпите за вода за водопой.
hidrazin - майстор
шоп написа:
Здравейте, малко да повдигна темата с въпрос близък към темата:-)

Мой приятел с доста финанси прави конна база. Парите изобщо не са проблем

Идеята е. че ше има няколко декара навеси над сеновалите над които ще се монтират фотоволтаични поликристални панели.
Ако беше умен и имаше достатъчно пари, щеше да си купи монокристални панели.

Много малка част от тях ще захранват директно соларни помпи за изпомване на вода за водопой на конете.
Малка част от сл. енергия ще се използва и за битови цели за спомагателните постройки за помощният персонал.

Най-интересното е, че има връзка с енергопреносната мрежа и приятелят иска да има връзка с нея за да е 100% сигурен в енергонезависимостта, но не иска да има нито един акумулатор!
Връзка с електропреносната мрежа - по каналния ред.

Огромният излишък от ел. енергия ще се използва за копаене на криптовалуви, биткойни, алткойни отопление с ел. подово и лятото за охлаждане с ДЦ инверторни климатици и т.н.

Не ми задавайте въпроси дали копаенето е рентабилно, и аз съм скептик, но при положение, че тока е безплатен...

Не мислете и че топленето на вода за бойлери и подово с ток е нерентабилно или че топленето на вода е по-добре с вакуумни тръбни колектори. Ми не е рентабилно!
Тока е безплатен и в излишък, а плоски или вакумнотръбни колекттори трябва да се купуват и струват пари.

Соларите наистина са безплатни и не е проблем да се свържат 100-1000 или 10000 и дори много повече панела по 250 вата

Условието на задачата е всичко да работи БЕЗ АКУМУЛАТОРИ, не е проблем да се инвестира в най-изгодните и скъпи диспечери, демек хибридни ММРТ контолери.

Дали е възможно идеята да работи свързана към електропреносната мрежа без акумулатори и без да връща към мрежата. Какви допълнителни ел. устройства е необходимо да се включат и използват?
Ако въобще тая глупост е възможна, ще разбере за устройствата от изготвения проект. Ти ква функция изпълняваш в случая?

Накратко:
безплатна енергия има
външно захранване има
акумулатори няма и не трябва да има
Накратко - безплатна енергия НЯМА!

Цел:
при наличие на безплатна енергия излишъка да се използва с хибриден инвертор за копаене на криптовлути.

В последователните дни без безплатна сл. енергия външната ел. мрежа да осигури помпите за вода за водопой.
Тва с водопоя може да се реши.
:partyman:
P.S. Доста е тъп тоя твой приятел.
шоп - майстор
@2v6
благодаря за бързия отговор. Винаги съм оценявал мнението ти.
Проблема е, че аз от електроника почти нищо не разбирам и не мога да сглобя продукт от електронни компоненти.

Именно този контролер аз не мога да го направя и ако има такъв фабричен без значение от цената моля за линк. Пак повтарям не гоним рентабилност. Никой няма да смята дали някога тази инвестиция ще се изплати.

Към задачата аз съм се заел приятелски от чист интерс и некомерсиално. Не искам да печеля, а да помогна. Моя кяр ще е, че ще ми е интерсно и ще направим доста яки приятелски софри:-)
шоп - майстор
Хидра +1
монокристалните са може би по-добре. Но ако имаш контейнери с безплатни поликристални панели така ли ще мислиш?

Водопоя е осигурен. Има 4 помпи по2100 вата комплектовани с панели и контролери.

Идеята е щом тези помпи с колектори могат да работят без акумулатори, защо и копачките да не могат да ряботят по същият начин.

Подово отопление захранено директно с поликристални панели дори и на 70-50% ефективно мога да направя. Топла вода по същия начин.

Проблема е с копачките, които искат чиста синусоида и задачата е да няма акумулатори. То с акумулатори лесно.

Моята роля я написах в горният пост:-)
LazarGanev - "Велик майстор"
Някак си не мога да направя връзката - човек, за който парите не са проблем и прави сериозни инвестиции, да не си плати за един проект, а да разчита на проектиране от неразбиращ приятел, който да черпи безплатна информация от форум за взаимопомощ от типа Направи сам :? ! Бах маа му и взаимопомощ :shock: ! :cool:
По темата - материята ми е далечна и не мога да помогна, но се чудя как ли бих постъпил, ако можех :? .
fbr - майстор
LazarGanev написа:
Някак си не мога да направя връзката - човек, за който парите не са проблем и прави сериозни инвестиции, да не си плати за един проект, а да разчита на проектиране от неразбиращ приятел, който да черпи безплатна информация от форум за взаимопомощ от типа Направи сам :? ! Бах маа му и взаимопомощ! :cool:

Връзката е конкретна. Затова парите не са проблем, щото не ги дава по някакви си проекти, които, отгоре на това, после не се и спазват. Другаде ми се губи връзката. Проблем с парите няма, но се копаят криптовалути.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 43

Тема "Соларна система за ток 1 kW захранваща бойлер с топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: