Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
alfafen - специалист
Колеги вчера си купих механизъм за плъзгаща врата този модел: http://shop.kronbg.com/index.php?route= ... uct_id=432. Изработката на врата ми е ясна.Мисля да използвам 2 плоскости които да слепя тип сандвич като задната плоскост ще с по 5см по малка от предната за да може да уплътнява в касата на вратата (да има фалц) ,нещо като при обикновените врати.Тук идва и въпроса : вратата е на спалня към остъклена тераса която не се отоплява дали тези плоскости ще осигурят необходимата топло-изолация все пак става 36мм пдч плоскост :?
marian1 - майстор
ами щом те притеснява, защо не сложиш по средата и една подложка от 5мм за под ламинат?
Pooh - майстор
marian1 написа:
ами щом те притеснява, защо не сложиш по средата и една подложка от 5мм за под ламинат?
Може би, защото тези подложки, не са ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ! Единствената им роля е, да не се драска ламината и да обират малки неравности.
А по темата - аз лично не бих препоръчал, ПДЧ да седи на атмосферни условия - да е външна врата. До няколко (2-3) години ще удвои дебелината си и ще почне да се рони.
alfafen - специалист
Pooh и аз клоня към MDF обаче не-знам къде в Пловдив мога да закупя само точните размери а не цялата плоскост също така желания цвят, не малък фактор е и цената .Мисля че атмосферните условия не са чак такъв фактор понеже ще е на сухо ,терасата е остъклена .Колеги приемам всякакви предложения да ги обсъдим с всички плюсове и минуси и да изберем най удачния вариант . Благодаря предварително
marian1 - майстор
не говоря за онези ролки а за 5 мм хпс

Тема "Плъзгаща врата с пдч плоскости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: