• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
shotik - майстор
Няколко дни търся в интернет начини за направа на надписи с боя върху рамка на колело.Намерих клипове как се боядисват рамки/доста сложно/,намерих как се правят стикери,но никъде не намерих как да си направя някакви шаблони ,на какво да ги направя и как да работя ,последователност на процесите.
Рамките ще са прахово боядисани ,имам намерени снимки и едно колело/показах го в темата за велосипеди/за модел,намислил съм с паус да копирам надписите,да ги редактирам и да принтирам на лист А4 ,който се самозалепва,да разрежа по линиите отделните цветове и да ги залепя на рамката.След това да свалям последователно нужните парчета за определен цвят ,да изчакам да изсъхне съответната боя ,пак да залепя махнатите и да махна следващият цвят и т.н.
С каква боя да пръскам ,колко да чакам да съхне ,за да залепя пак върху нея и като изкарам всички цветове да отлепя всичките залепени части,без да повредя боята под тях.Вероятно ще има и някакъв ръб между боите,как да го махна и с какво да фиксирам надписите.
Приемам всякакви напътствия,не искам да се правят лепенки и да се лепят за сега, а ако не стане това за което питам ,тогава знам към кого да се обърна.
cvettomirr - специалист
Не си усложнявай живота, влез в грамотна рекламна агенция, ако не те устройва принтер плотер /рязане на фолио/, премини към солветен печат, от агенцията ще ти покажат правилните хартии и ще те насочат към истината! За 10-20лв не си заслужава.
shotik - майстор
С лепенки не искам за сега да го правя,ако има начин надписите да се направят така ,че след отлепване на лепенката надписа да остане,напиши ми за такъв начин .
VLADO66 - майстор
Абе аз да го фана тоя дето ми е рисувал върху гаражната врата :evil: и щях да ти кажа,ама сега мога да ти кажа как се свалят надписи.
bayan - специалист
В рекламна агенция с плотер за рязане на фолио. боядисай основата и след това иди с колелото при тях тати изрежат каквото искаш така че като го изчистят да остане дупка там дето ша са вижда боята накарай ги да ти го залепят ако не си лепил пръскаш и като дръпне боята махаш фолиото като зачекнеш ъгълче колкото да го хванеш стопли го с горещ въздух и само дърпанеи фолиото пада лесно.
предлагам ти да ползваш матови спрейове и на финала с безцветен лак мата покрива подобре и слоя боя ще е по тънък и съответно ръбовете по малки.
повече от 10-15 лв. за фолиото ще е пладнешки обир


успех
cvettomirr - специалист
Ако лепиш фолио върху боя, постарайте се да е боядисано добре, ако ли не фолиото ще отлепи боята ако отдолу няма грунд/шприц. Отивай в свястна рекламна агенция за 20лв ще ти направят каквото искаш и ще ти го монтират...
bayan - специалист
cvettomirr написа:
Ако лепиш фолио върху боя, постарайте се да е боядисано добре, ако ли не фолиото ще отлепи боята ако отдолу няма грунд/шприц. Отивай в свястна рекламна агенция за 20лв ще ти направят каквото искаш и ще ти го монтират...
то по принцип е по добре ама човека каза че не иска да остане с фолио
batkotony - специалист
Заигравката е да се сканира съществуващия надпис...Аз имам технология,която се е доказала многократно.Тоше,скайпа ми вече не е актуален,пиши ми на ЛС,ще оправим надписчетата... :wink:
shotik - майстор
batkotony написа:
Заигравката е да се сканира съществуващия надпис...Аз имам технология,която се е доказала многократно.Тоше,скайпа ми вече не е актуален,пиши ми на ЛС,ще оправим надписчетата... :wink:
Писал съм ,че знам ,кой да търся,не съм те забравил,но ми се иска да не е с лепенки ,въпреки ,че не съм сигурен какво ще стане с моите опити.
shotik - майстор
Днес взех рамките за колелетата ,боядисани прахово и попитах с каква боя да правя надписи ,за което ми казаха ,че не е препоръчително да се правят с боя ,защото ще разяде нанесената боя.На въпрос с какво се измива прахово нанесена боя,отговорът е ,че става с БОДИ 700 или ТЕРМИНАТОР и последното което се сетих да питам е дали може да се боядисва прахово детайл,на който е правено изравняване с кит.На този въпрос ми обясниха ,че може,но да е възможно малка повърхност и обработена с алуминиев кит,който е електропроводим ,без гаранция дали ще се получи добре.
Надявам се ,че вече ще знаете какво да правите с детайли ,боядисани прахово.

Ще правя надписите с лепенки,но първо да боядисам и останалите части и сглобя колелетата,а който иска да ползва тази услуга,да ми напише съобщение или ако настоявате и няма да има проблем ,ще напиша телефони за връзка ,бояджийницата се намира на бул. Илиянско шосе ,бивши Геоложки проучвания.
  • 1
  • 2

Тема "Надписи с боя върху предмети и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: