• 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 78
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Lisko - майстор
estorm написа:
brad4edat захранването е от посоченото в предните страници плафони / 33мкф на 400в и грец 8а на 800в лентичките са последователно навързани и са 25/
Тъй като не ме бива в сметките с тока ако може кажете колко мкф кондензатор да сложа или колко броя лентички да добавя за да свети по слабо. Или да я направя същата и да измисля някакво матирано стъкло за отгоре. Как мислите?
щом са 25, значи трябва да го докараш до 300 волта, нали така, щото 25 броя * 12 волта = 300 волта. Премери го колко излиза сега с 33-то микрофарада и ако излиза по-малко, значи трябва по-голям кондензатор. Сметките (какъв точно) са възможни, но има лек нюанс на неопределеност.
brad4edat - специалист
estorm не се притеснявай толкова в сметките! Просто опитай с някакъв кондензатор с по-малко микрофаради (какъвто имаш), или пък спрямо напрежението след кондензатора разделено на 12V си добавяш 3-4 броя лентички в повече, така ще светят пак по-слабо и тока минаващ през тях ще е по-слаб, и така диодите ще заживеят дълго-дълго в мир и любов ;) :lol: :partyman:
estorm - специалист
Да и аз мисля, че е по добре да прибавя лентички. Вече съм накупил елементите. Толкова ми хареса как свети, че почвам серийно производство :lol: и ще подменя де що лампи имам с такива. Днес си нарязах и профил. Дайте да мислим фасон за тип лампа с диоди насочени към тавана.
Сега изглежда така 35см алум профил 60х20мм на 35см под тавана крепи го шпилка. Хайде тя и кабела може да се затвори в тръбичка и стъпка от профили за алум. парапети или дървено стебло.
brad4edat - специалист
За декорация, идеи безкрай! Нещо което ще се вързва на интериора и е интересно:) Можеш да го кантираш с нещо, да го боздисаш с някоя релефнас боя, или някаква декоративна стъклария отдолу, абе много-много може да се измисли. Просто ти си знаеш какво има в стаята и на какво ще се върже някак си готино!:)

Успех в творчеството! Да боцнеш някоя снимка после!:)
estorm - специалист
:lol: Дам точно щото решенията са много се чудя кое да бъде.
Това ми напомни преди време като работех в чужбина и се е случвало да ми поискат решение на някакъв проблем. Аз набързо им дам няколко варианта и не след дълго се връщат хората и ми викат
'Ти кажи как да го направим' щото не могат да си изберат кое да бъде. :-D
И аз сега като тях гледам нещо наготово.... :lol:
Накрая ще почна с разни проби -алуминии, дърво, плексиглас...
Мога да си изрежа от еталбонд /например/ произволна /разчупена без прави линии/ форма да я надупча на сини /примерно/ звездички от светодиоди със съответния цвят и да я лепна отдолу.
Може да е стъкло /тук губя произволните форми обаче/ с някаква подсветка да не стои тъмно.
Може да е нещо като дървена табла с фигури и също осветена да изпъкне релефа.
Уф ще пада играчка...
Пък и таваните ми навсякъде са картон. Взех да мисля дали да не пусна по някоя фигура в средата и да осветявам нея и от нейните страници.
brad4edat - специалист
:rolleyes: хаха :))
Да метнеш после някоя снимка, и малко инфо за елементите на чудесията!:)
Успех!
И нека силата бъде с теб... :-D
rossenboy - специалист
С риск да ми дърпат ушите ще налазя темата на колегата с едно въпросче, свързано с LED осветлението (но не направи сам) - ако сменя лампите на луничките 12V от халогенки на LED, трябва ли да сменя и трансформаторите - в ел. магазин продавачката ми обясняваше, че сеганите ми трансформатори (VIKO или нещо такова) поскали променлив тол на 11.6 V, а на мен ми трябвало постоинен на 12V, иначе бързо ще горят ледовете??
estorm - специалист
Първо кажи какви лунички ще взимаш. Има такива с вградени драйвъри и работят на променлив ток. Има и такива на които трябва да смениш захранването с друго или да добавиш драйвъри което пък ще оскъпи.
2v6 - майстор
rossenboy написа:
С риск да ми дърпат ушите ще налазя темата на колегата с едно въпросче, свързано с LED осветлението (но не направи сам) - ако сменя лампите на луничките 12V от халогенки на LED, трябва ли да сменя и трансформаторите - в ел. магазин продавачката ми обясняваше, че сеганите ми трансформатори (VIKO или нещо такова) поскали променлив тол на 11.6 V, а на мен ми трябвало постоинен на 12V, иначе бързо ще горят ледовете??
Повечето LED лунички са направени точно за 12 VAC, а на 12VDC дори светят по-слабо.
Проблем може да има от слабия ток на консумация на LED луничките. Някои импулсни трансформатори за халогенни лунички не работят с толкова слаб ток :idea:
moreno - специалист
Малко от моите произведения ,запален от темата.

Прикачен файл

DSC_0025.jpg
DSC_0025.jpg (33.1 KиБ) Видяна 1780 пъти

Прикачен файл

DSC_0024.jpg
DSC_0024.jpg (48.91 KиБ) Видяна 1780 пъти

Прикачен файл

DSC_0023.jpg
DSC_0023.jpg (61.66 KиБ) Видяна 1780 пъти
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 78

Тема "Направи сам LED осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: