• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 78
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
brad4edat - специалист
Ами аз моите 14w cob чипове на CREE ги охлаждам на струговете с радиатори с размери от по 6х6х6 см. приблизително, като лятото заграват до около 57* при 1-2 часа светене и горещина в помещенията около 27-29 * Искаше ми се и по0голями радиатори да сложа, но съм ограничен от обема на осветителните тела на струговете. Но на моите диоди им дават да си бачкат спокойно с температури от 70-80* и съм си спокоен, че няма ядове.
Ти сам си прави сметка какво става с твоите два пъти по-мощни диоди, ще си иска сериозни радиатори, ако са пасивни без перка!
Аз един 100W чип го охлаждах с PC радиатор от видео карта с вентилатор на него, накрая един ден беше блокирала перката и чипа се опържи от прегряване. :-D :-D :-D
DundyTheCroc - майстор
Само да се отчета, че след няколко месеца светене един от диодите на колата даде фира, не виждам да е поел вода от стъклото, бачкал е само на 12 волта, китайска му работа....
Сега въпрос, захванал съм се с окачен таван с вградени LED панели и RGB лента в хола. Помещението е 6.50х4.50, предвидил съм 10 панела 6W 3000К, разположени равномерно покрай стените, дават уж 600 лумена на панел. Лентата ще е 2х7 метра в гипсокартона, индиректно светеща към центъра на тавана, 14.4W на метър. Според разни калкулатори дори само 10те панела са достатъчни за това помещение, но все пак се чудя дали да не си оставя и кабелите за някаква лампа в центъра на тавана?
Чираче - майстор
някъде бях пуснал тая снимка

2х40W с отделни ключове всяка при нужда от повече светлина
2x16W светят заедно с девиаторно включване

Прикачен файл

P1010148-1.jpg
P1010148-1.jpg (52.02 KиБ) Видяна 2521 пъти
DundyTheCroc - майстор
Видях снимката, но при мен разположението на телата е съвсем различно, ще има и отразена светлина от стените, а и съм опасал почти цялата стая.
Размера е горе-долу като при мен, как светят двете малки и едно голямо примерно?
Чираче - майстор
Моето помещение, което съм кръстил "механа", е с размери 5х7 м. Но то си е всекидневна, гостна, и всичко. Ламперията, понеже е тъмна, леко тушира светлината. Но иначе светят перфектно. В нета ще намериш параметрите за светлината от тия тела.
batececo - помощник
Как точно залепяте лед лентите за алуминиевия профил (с какво), че да отдават топлина? Питам защото повечето лед ленти имат двойно лепящо тиксо и ми се струва, че през това тиксо (или с някакво лепило/силикон) няма да се охлажда добре, а останалата част от лентата няма да контактува плътно с алуминиевия профил...
Lisko - майстор
batececo написа:
Как точно залепяте лед лентите за алуминиевия профил (с какво), че да отдават топлина? Питам защото повечето лед ленти имат двойно лепящо тиксо и ми се струва, че през това тиксо (или с някакво лепило/силикон) няма да се охлажда добре, а останалата част от лентата няма да контактува плътно с алуминиевия профил...
През тиксото си отдава като стой та гледай - барам алуминия - горещ.
prascho - майстор
привет,

Ще си направя едно лед осветление закрепено към паспартуто на гардероба.

примерно - лед лента 3014-120диода- 4000К около 4м на 12W и един LPV-60-12V. Лентата разположена в правоъгълен алуминиев профил.

Питането е дали сте виждали удобно ключена на 12Волта. След разклонителя ще включа директно АС/DC адаптера и ще прекъсна веригата на 12V, a не тази на 220V. Ще ми се при ключа разположен на паспартуто или долу ниско на пода, ако е пуш бутон, да няма 220V. Благодаря.
2v6 - майстор
prascho написа:
привет,

Ще си направя едно лед осветление закрепено към паспартуто на гардероба.

примерно - лед лента 3014-120диода- 4000К около 4м на 12W и един LPV-60-12V. Лентата разположена в правоъгълен алуминиев профил.

Питането е дали сте виждали удобно ключена на 12Волта. След разклонителя ще включа директно АС/DC адаптера и ще прекъсна веригата на 12V, a не тази на 220V. Ще ми се при ключа разположен на паспартуто или долу ниско на пода, ако е пуш бутон, да няма 220V. Благодаря.
http://www.ebay.com/itm/Single-Color-LE ... Sw9IpXxQBk
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 78

Тема "Направи сам LED осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: