• 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 78
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
zdravcho - специалист
Пробвай да вържеш някакъв друг товар на 12V - лампа за авт. фар директно към малкото захранване. Те са по 55-60W. Ако лампата светва нормално, без премигванията проблема може да е в кабелите от захранването до луните. Но голямото захранване си е "болно" и иска лекуване. А като са нови, гаранция нямат ли, да ги върнеш в магазина?
Тука може да намерите всичко за вашето LED осветление, всичко е с доказано качество и на добри цени http://stratuslight.com/
Lisko - майстор
engineer90 написа:
Тука може да намерите всичко за вашето LED осветление, всичко е с доказано качество и на добри цени ...
Среднощна реклама - хахаха!
[-X
hidrazin - майстор
Не бе, среднощен смешник. :-D
:partyman:
nikolovvd - майстор
Lisko написа:
engineer90 написа:
Тука може да намерите всичко за вашето LED осветление, всичко е с доказано качество и на добри цени ...
Среднощна реклама - хахаха!
[-X
То хубаво "добра цена", но за кого?
Рядко е за мен! В повечето случаи е за продавача. :lol:
Здравейте
Благодаря на всички заели се с моя проблем.
Решение се намери като от друга фирма /не от споменатата по-горе от мен/ взех трафове по 150 W за всяка от стаите и направо системата заспа.
Немога да си обясня къде точно беше проблема дали в пада на напрежение по кабелите или тези двата трафа конструкцията им не е нещо мал. Важното е, че проблема се разреши
Благодаря на всички!
nikolov333 - майстор
Интересно..и аз взех 8 броя същите като твоя модел, но не съм ги свързал все още, та бива да им направя някоя проба, да видя ще имам ли проблем и аз. Моите лунички са по 6бр./7w на едно захранване и сигурно няма да им е проблем да ги носят като мощност, но може и заради луничките да се е получил проблема при тебе а и заради многото бройки. Какъв модел бяха луничките ти, че не помня дали беше писал, точно модела им, макар че са Осрам и не ни трябвало да е от тях, но знам ли. Може да имат нужда от повече моментна мощност при включването и като са много бройки да става така.. В момента съм с RS50-12 пак купени от тях и си работят нормално с 42w товар, но те са стария модел на твоите и са по-различни като компоненти и габарити. Сега си купих новия модел LRS75-12 защото са по-малки и по-мощни от стария модел а мястото за монтажа ми е малко и са горе-долу на една цена.
nikolov333 - майстор
Ами пробвах с моите 7W лунички и с LRS75-12..75W с 11 луни/77W палят без проблем..с 12бр./84W примигват 2 п ъти и след това светват стабилно..т.е.захранването си покрива показателите за мощност, които са дадени. Явно при теб е имало друг проблем..
loudidd - напреднал
Привет и се радвам да стана част от форума, мноого полезен е, наистина :)

Правя основен ремонт, включително токове, светлини и искам да сложа и лед ленти на тавана.

Въпроса е тая схема дали според вас е постижима/работеща :
Изображение


Та ще съм благодарен на мнение за :

1. Схемата дали ще проработи така
2. Казват ми да търся димиращ траф, за да се контролира от димер-ключа на стената, можете ли да препоръчате (общата консумация на трите ленти май ще е към 60W)
3. Трябва ли ми усилвател някъде, при положение че за всяка отделна лента си тръгва отделен кабел от трафа?
4. Харесал съм си този димер, дали е подходящ за занятието?


Поздрави!
nikolov333 - майстор
1. От телефона не виждам схемата..
2.Може би, нещо като това HLG-40H-12B на Meanwell, но е 40W.. най-добре се обади в Омега Лайт или някой представител да питаш, че регулируемите захранвания обикновенно не ги поддържат налични, понеже са по-скъпи.
3.Усилвател не ти трябва, но кабелите ги предвиди 1.5мм2 минимум , максимално къси и поне през 3м.да захранваш лентите, че не се знае ,какви ленти ще поискаш да сложиш след време да не ти дойдат слаби.
4.Питай тези, които ще ти продават захранването, с какви димиращи ключове работи..
Виж тука как съм направил аз моите ленти..
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 78

Тема "Направи сам LED осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: