Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
swissmad - специалист
Аз имам този Райдер от 5 години-може и повече!
250 вата е и за домашна работилница се е утрепал-да наостриш затъпена бургия,тесла,брадва,нож да пилнеш нещо.Работи доста безшумно -в сравнение с българския на баща ми.

Прикачен файл

раидер.jpg
раидер.jpg (6.83 KиБ) Видяна 2239 пъти
monster18 - специалист
Да днес го видях същия но нямах толкова финанси беше 100 лева и е добър наистина :) но и моя върши работа за тези неща един колега който да даде положителен коментар за машинката ;)
swissmad - специалист
Значи са се вдигнали малко-аз моя като го купувах струваше към 80 лв.
mr.stanchev - напреднал
Здравейте, извинявам се, че пиша в стара тема, но едва ли има нужда да отварям нова...
Бих искал да си направя шмиргел, не да закупувам такъв. Моля за предложения. Като цяло си мислех да сглобя стойка, на която да бъде захваната ( в двата края на оста ще има лагери) единият край ще завъшва така, че да може да се задвижва от дрелка, примерно... Камъка разбира се ще е по средата на оста.
Друг вариант си мислех също - да си закупя мотор от пералня и да го оборудвам с камък... Този ми се струва по удачен вариант. Понеже грам не разбирам от тоци, както и мощности, ще съм благодарен да получа оферти за мотори, които да са подходящи да захранят шмиргел.
Ще бъде използван за заточване на ножове, сечива и т.н. Максимум по 1-2 пъти дневно :)
Предполагам все някой от вас разполага с някой и др. мотор, моля на лични да изпратите нещичко...

Тема "ШМИРГЕЛ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: