Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pansim - майстор
Колега, иди в първия сервиз за компютри и ги помоли за ЮПС. Едва ли ще ти откажат.
А пък ако се реши проблема????? :idea:
Filomatis - специалист
nike_3d написа:
Плазмата е китайска. Само е зглобявана в България.
Щом е китайска много се съмнявам,че ще направите нещо.Високочестотния им блок създава много силни смущения.Виж все пак тук http://www.machsupport.com/forum/index. ... ic=20076.0.Вариант е също да ти преправят паленето.Но такива смущения не е нормално да имаш.
STEPER - специалист
edesign написа:
Трябва схема на тая платка иначе няма как да ти се помогне.
Относно екранирането едва ли ще имаш траен и 100% добър краен резултат.
Това е схемата на контролера.
Взета е от руските сайтове откъдето се копира и продукцията на Sirius PCB.
Имам някъде и схемата на драйвера,но сега нямам време трябва да се ходи на работа :)
Поздрави и успех

Прикачен файл

1237378878_img_8577.jpg
1237378878_img_8577.jpg (50.58 KиБ) Видяна 1685 пъти

Прикачен файл

1237371706_sch.jpg
edesign - специалист
както написах преди схемата явно е много зле и то наистина е така
1. На двойните оптрони HCPL2630 задължително 100nF максимално близо до пина на захранване;
2. на логиката 74hc също кондензаторче.
3. много е вероятно и импулсното за галваничното разделяне да се бъгва от полето на дъгата - трябва да се провери - евентуално негово екраниране и так повечко кондензатори около него.
pansim - майстор
edesign написа:
3. много е вероятно и импулсното за галваничното разделяне да се бъгва от полето на дъгата
Другото добре, ама с това не съм съгласен. Едва ли захранването е непосредствено до дъгата :)
А на разстояние метър-два те уверявам, че на въпросното захранване не му пука за дъгата.
Все още залагам на проникване на смущения по захранването.
edesign - специалист
за да получи EN стандарт изделие то преминава през лаборатория за тест. Там един от тестовете е импулси с високо напрежение започва се от 1kV до 8кV. Импулсите се прилагат върху кутията на изделието по метални части - винтове, орнаменти и т.н. - т.е никаква връзка с електрониката в кутията.
Доста изделия отпадат при този тест - проблема е точно в полето, което се създава от импулса и то по ефирен път спира импулсни захранвания, процесори и т.н. Тук импулса е по-голям, иглите още повече.
Доста пъти съм бил в такава лаборатория и съм се нагледал на самоуверени конструктори, които остават с пръст в уста :-D
pansim - майстор
edesign написа:
за да получи EN стандарт изделие то преминава през лаборатория за тест. Там един от тестовете е импулси с високо напрежение започва се от 1kV до 8кV. Импулсите се прилагат върху кутията на изделието по метални части - винтове, орнаменти и т.н. - т.е никаква връзка с електрониката в кутията.
Съгласен съм с теб. Но в конкретния случай, захранването се предполага, че е много далече от дъгата, и ако е на примерно 2 метра
, то дъгата въобще няма да окаже влияние върху неговата работа.
Ама ние си чешем клавиатурите, а автора го няма :cool:
nikolovvd - майстор
Според мен проблем създават тригерите на Шмит, но трябва да се види с осцилоскоп какво става на входа и изхода.
MrMurdjo - майстор
Те са от страната на компютъра и галванично разделени. Ако до там стигат тези смущения, то и в самия компютър ще се появят забивки и проблеми.
Според мен е или по захранването от другата страна, включително и през маса, или индукция в кабелите към стъпковите мотори.
По-скоро ако може да се захрани контролера, драйверите и моторите от 12в акумулатор и да се пробва така.

Колегата не е много активен по темата за неговите проблеми. Бях помолил да даде описание и най-добре схема на захранването на електрониката и стъпковите мотори. Как се захранват с 5 в логическите схеми на драйверите например.
STEPER - специалист
Здравейте,
Обърнете внимание на факта,че тези контролери,драйвери и всякаква друга електроника в тази сфера,не са нищо друго освен
една шир потреба и която ние използваме предимно в DIY /Do it yourself/ машини и съоръжения.Поставени в една такава екстремна среда
е логично да се получат такива резултати.Този драйвер който се предлага от Sirius PCB /за 60 лева аз го взех от Ebay за 23 лева с безплатен транспорт/
и изпълнен със схемата TB6560,при тестове с ток над 2.5 А, при мен двигателя започваше да работи нестабилно в един обикновен CNC рутер.
Лично мое мнение е,да се опита с използването за захранване на моторите екраниран кабел в който всяко жило от своя страна също е екранирано и замасени в една точка
откъм страната на контролера и един такъв феритен пръстен /цилиндър/ на 5-10 см. от към страната на моторите.
Поздрави

Прикачен файл

frh16x28x9_1.jpg
frh16x28x9_1.jpg (3.52 KиБ) Видяна 1636 пъти

Тема "CNC плазма проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: