• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 95
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
brum - майстор
Намери си инструкциите и ги следвай.
Statulov - напреднал
вт ное 22, 2022 2:57 pmbrum написа:
Намери си инструкциите и ги следвай.
Нищо не става!
Следвам, настройвам и пак нищо.
Има ли някой, който може да ми обясни по телефона? Ако е удобно.
Statulov - напреднал
вт ное 22, 2022 2:57 pmbrum написа:
Намери си инструкциите и ги следвай.
Нищо не става!
Следвам, настройвам и пак нищо.
Има ли някой, който може да ми обясни по телефона? Ако е удобно.
brum - майстор
Тази работа не става по телефона. Трябва да се закачиш с компютър и да гледаш живите данни от Мaрлин-а + настройките които той ползва.

Дай стъпка по стъпка какви си направил и какви настройки си вкарал. Ако се вижда в тях къде се задава офсета на BLTouch-а ще ти кажа кое да промениш. Обаче ще трябва да се постараеш и да напишеш подробно стъпките. А не с "правя нещо, ама не става".
Statulov - напреднал
вт ное 22, 2022 5:27 pmbrum написа:
Тази работа не става по телефона. Трябва да се закачиш с компютър и да гледаш живите данни от Мaрлин-а + настройките които той ползва.

Дай стъпка по стъпка какви си направил и какви настройки си вкарал. Ако се вижда в тях къде се задава офсета на BLTouch-а ще ти кажа кое да промениш. Обаче ще трябва да се постараеш и да напишеш подробно стъпките. А не с "правя нещо, ама не става".
Само да отбележа, че от една седмица имам принтер и съм голям новобранец. Мога да снимам каквото кажете от менюто, за да видите какво съм сътворил
Statulov - напреднал
вт ное 22, 2022 5:27 pmbrum написа:
Тази работа не става по телефона. Трябва да се закачиш с компютър и да гледаш живите данни от Мaрлин-а + настройките които той ползва.

Дай стъпка по стъпка какви си направил и какви настройки си вкарал. Ако се вижда в тях къде се задава офсета на BLTouch-а ще ти кажа кое да промениш. Обаче ще трябва да се постараеш и да напишеш подробно стъпките. А не с "правя нещо, ама не става".
Всички настройки са фабрични. Нямам представа къде и какво да разбутвам.
Statulov - напреднал
ср ное 23, 2022 9:52 pmStatulov написа:
вт ное 22, 2022 5:27 pmbrum написа:
Тази работа не става по телефона. Трябва да се закачиш с компютър и да гледаш живите данни от Мaрлин-а + настройките които той ползва.

Дай стъпка по стъпка какви си направил и какви настройки си вкарал. Ако се вижда в тях къде се задава офсета на BLTouch-а ще ти кажа кое да промениш. Обаче ще трябва да се постараеш и да напишеш подробно стъпките. А не с "правя нещо, ама не става".
Всички настройки са фабрични. Нямам представа къде и какво да разбутвам.

Успях да направя настройките на Bltouch - a. Сега обаче имам друг проблем. Много "мустаци" има при отпечатване. От коя настройка се оправя това? Ако някой може да ми каже ще съм благодарен..
brum - майстор
Оправя се с четене и тестове. Отваряш google и търсиш "3d printer stringing". Настройки са на температурата на печат, на "wipe"-а и предполагам още неща за които не се сещам в момента. Все настройки на slicer-а.

Отделно, че за различните производители на материал за печатане има разлики в настройките, та няма как тук някой да ти каже кое колко да сложиш за да стане.

За да печаташ и да се получава добре трябва доста да прочетеш в началото. Да си купиш принтер е едно, но да се научиш да го ползваш е друго.
Statulov - напреднал
пет ное 25, 2022 5:47 pmbrum написа:
Оправя се с четене и тестове. Отваряш google и търсиш "3d printer stringing". Настройки са на температурата на печат, на "wipe"-а и предполагам още неща за които не се сещам в момента. Все настройки на slicer-а.

Отделно, че за различните производители на материал за печатане има разлики в настройките, та няма как тук някой да ти каже кое колко да сложиш за да стане.

За да печаташ и да се получава добре трябва доста да прочетеш в началото. Да си купиш принтер е едно, но да се научиш да го ползваш е друго.
Доста почетох и бая тестове направих, обаче нещо не ми се получава. Правя термо кули уж да видя подходящата температура, нооо те са много зле

Прикачен файл

1673109208215..jpg

Прикачен файл

1673109101741..jpg

Прикачен файл

1673109000760..jpg
Statulov - напреднал
Какво трябва да настроя за да стават гладки стените?
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 95

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: