• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 96
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
STEPER - специалист
MrMurdjo,
Добър подпис :-D
edesign - специалист
какво значи емоция STEPER в изказването ми :) ?!
3Д принтерите са хубави да визуализираш нещо дребно, можеш да произведеш частите на цяла машина да я сглобиш и т.н. но за съжаление работните площи са доста малки на масовите модели, скоростта убийствено малка и т.н. И аз ги признавам като много ценни дори както казах вече съм използвал. Но копането не матрицата няма как да я избегна, защото ние се занимаваме с производство доста извън сферата на хоби нуждите и с 3д принтер няма как да стане :).
Между другото хареса ми на hygro линка с ацетоновите пари за изглаждане на повърхнината, ще пробвам, но това така или иначе ще доведе още до по-голяма деформация на изделието.
Пиша тук по принцип, защото и ние във фирмата голяма част от машините сме направили ние, дори и софтуерът, който ги управлява и доста години се храним от продукцията им :) и се радвам че има хора (вече доста малко останали в България), които имат мерака да правят нещо затова шапка ви свалям.
hygro - майстор
edesign написа:
3Д принтерите са хубави да визуализираш нещо дребно, можеш да произведеш частите на цяла машина да я сглобиш и т.н. но за съжаление работните площи са доста малки на масовите модели, скоростта убийствено малка и т.н.
Могат и по-големи неща, ако и джобът ти е по-дълбок :)


Изображение
STEPER - специалист
edesign,
Извинявай :wink: но не мисля да отговарам или да дискутирам тъй като ми се струва, че няма да е полезно за форума,
и ще изпаднем от същността на темата която топикстартера hygro е озаглавил като "3D принтер" а е изразил
и надежда да се развие дискусия, подобна на CNC машина гравьор.А така ние не му правим услуга. :)
Но пък и това така няма как да стане,защото докато в форума CNC машина гравьор с неговите подтеми се обсъждаше и обсъждат
техническите въпроси конкретно свързани с Направи Сам на едно изделие /и много хора се възползваха от това/
тук говорим за всичко друго но не и по конкретика.
За 3D принтерите в Интернет е показано и написано много /който иска може да чете и ум да му зайде/,
но когато започваш да го правиш самостоятелно се сблъскваш с
маса въпроси и проблеми които никъде не са описани и ти се иска някой да попиташ и с някой да споделиш проблема си.
Така беше с мен копгато реших да си направя едно такова добиче,и когато се регистрирах в няколко чужди форума,
нещата взеха да се проясняват и съм доволен от това. :wink:
Триизмерния печат в една или друга степен вече е достъпен за масите.Нека се възползваме и да вземем това което можем
и да направим това което харесваме.
Поздрави
edesign - специалист
Дали съм бил полезен или не хората, четейки сами ще преценят, аз споделям реален опит, а не гледане на клипове от тубата. Пак ще повторя:
Технологията има ред недостатъци - много бавна - за дори дребно производство невъзможна, малка точност, едноцветни детайли, малка гладкост на повърхнината.
Хубаво е хората преди да залитнат да знаят какво ще получат - една доста скъпа играчка. И за да правят изобщо нещо на нея добро познаване на програма за създаване на 3Д фигури. Само това последното може да се отдели в отделна тема има доста за обсъждане.
Преди около година по новините даваха репортаж на първия 3Д принтер придобит от БАН. Там "учените" бяха изработили една вилица, която трябваше с доста въображение да се познае, че е вилица.
Ето тук малко родно инфо.
STEPER - специалист
edesign написа:
аз споделям реален опит, а не гледане на клипове от тубата.
Ето тук малко родно инфо.
Хаиде стига [-X - реален опит от една кутийка направена от приятели :roll: :-D А клиповете от тубата лошо ти действат ако
ги възприемаш като свой опит.
Аз имам реален опит от направта на 3D принтер.Механически и софтуерно настроен,тестван и работещ.
Желанието ми е да направя окабеляването както трябва и тогава да мога да го тествам в реален печат.

Прикачен файл

3D Printing in NYLON.jpg
3D Printing in NYLON.jpg (62.88 KиБ) Видяна 8005 пъти
hygro - майстор
@edesign, разбрахме мнението ти, не е нужно да го натякваш и да се опитваш да отровиш темата. В този форум нямаме нужда от тролове.

@STEPER, пусни някоя снимка.
Iliev Labs - специалист
Ей, колеги, много уважавам всеки от вас!
edesign, май се изказах малко неподготвен за Roland, но въпреки това, по света има хиляди фирми които продават с фактура.
Благодаря ти за линка към моделистика. Ако на STEPER принтера постигне това качество, Браво!
Това за мен е прекрасно качество. На мен би ми вършило прекрасна работа.
Много ме яде отвътре, цената на консуматива. Но това да бъде нова тема.
STEPER, даваи :2thumbs: :klatsch: стискаме ти палци!
Не разбрах, екструдерната глава я купуваш, или я правиш ти?
И това управление, дето ползваш, лесно ли е за употреба? Юзър френдли ли е?
STEPER - специалист
hygro написа:
@STEPER, пусни някоя снимка.
Бях пуснал доста снимки в DOX-а но ги свалих.
Ето няколко за обща представа.
Масата по остта Y е с два двигателя и тези дни ще се опитам
да го пусна на празен ход с един двигател да видя резултата.Не мисля да клини защото за
разлика от CNC-то нямаме тези усилия които са необходими при фрезоване на материала.
Тук единственото натоварване като мисля е само масата на портала.

Прикачен файл

1_1.jpg
1_1.jpg (81.78 KиБ) Видяна 7964 пъти

Прикачен файл

2_1.jpg
2_1.jpg (82.63 KиБ) Видяна 7964 пъти

Прикачен файл

3_1.jpg
3_1.jpg (70.84 KиБ) Видяна 7964 пъти

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (61.76 KиБ) Видяна 7964 пъти

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (56.49 KиБ) Видяна 7964 пъти
STEPER - специалист
Тук на снимката е с LCD 20 знака по 4 реда.
Подготвил съм платката за графичен дисплай 128 на 64 който по ми харесва като
визия и давана информация.

Прикачен файл

6.jpg
6.jpg (70.91 KиБ) Видяна 7964 пъти
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 96

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: