• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 96
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
STEPER - специалист
lilysto
Благодаря за поздравленията.
При мен нещата се получиха от първият път.Като за фирмуер се спрях на Мерлин който най ми допадна.
Но все пак се наложи да изпробвам няколко негови версии, защото това което циркулира в мрежата не всичко е добро, а единствената стабилна версия пък не подържа Delta конфигурацията.
За слайсер използвам Slic3R.
Екструдера /ефектор при Delta/ лесно може да се смени и принтера да се ползва за много други цели където се изисква кординатна ситема.
Като материал може да се използва и глина но със собствен екструдер за тази цел.
Но какво представлява тази глина като материал,защото аз мисля от любопитство да опитам с направата на ефектор
/екструдер/ за керамика, един вид порцелан като някъде в мрежата дори срещнах и рецепти за този материал.Но това е въпрос на време.
Сподели какви са проблемите с настройките и ще се опитам да направя един конфигурационен файл който
директно може да качиш в принтера за да видиш резултата.
Всъщност мисля,че не трябва да има проблеми ако се спазва някаква последователност при настройките.
Физическите размери на моята Delta са - основа - 400х400мм,височина 700 мм.
Работна площ - диаметър 220 мм.и височина 280 мм.
Поздрави

Прикачен файл

100_2904_1.jpg
STEPER - специалист
lilysto написа:
STEPER написа:
Още няколко снимки
...идеята ми е да сменя екструдера с такъв за глина. Искам да си принтвам глина
Здравей,
Може ли да споделиш какъв тип /каква/ глина се използва за принтиране и как се приготвя или евентуално от къде
може да се закупи?
Поздрави
Здравейте,
Имам делта на anycube linear plus, имам малки проблеми с настройката на височината и нивелирането.
Когато всички страни са нивелирани, центъра е много висок а когато променя центъра от софтуера, дере по страните.

Моля за помощ.
STEPER - специалист
Head16 написа:
Здравейте,
Имам делта на anycube linear plus, имам малки проблеми с настройката на височината и нивелирането.
Когато всички страни са нивелирани, центъра е много висок а когато променя центъра от софтуера, дере по страните.

Моля за помощ.
Здравейте и Честито.
Делтата готова, сглобена ли я взехте или като кит?
Защото ако е сглобена китаеца е трябвало да направи все пак някакви настройки.
Иначе еднозначно не може да се отговори на въпроса Ви.Малки проблеми няма :)
За да се стигне до Вашия проблем трябва да
се направят други настройки.Необходимо е да се спазва някаква последователност при това.
Калибрирането на Делтата е доволно кропотливо и изисква доста време.Но настрои ли се един път
след прецизно калибриране резултатите са много добри. :supz:
По принцип AutoLevel-а е опция и не е много необходим на делта принтерите но е хубаво да го има и
от време на време когато нещо се обърка или след дълга работа или подмяна на елемент от механиката
или конструкцията да се пуска.
Поздрави
Бях забравил важен елемент в сглобяването.
След като разглобих и го сложих, настроих височината в firmware и после нивелирах стоперите.
Сега всичко е наред.

Ето снимки от първите ми принтове:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
STEPER - специалист
Head16 написа:
Бях забравил важен елемент в сглобяването.
След като разглобих и го сложих, настроих височината в firmware и после нивелирах стоперите.
Сега всичко е наред.
За какъв важен елемент става въпрос? Дайте някаква информация.
Хубаво е да се знае за да го има на форума и други да
се възползват от това.
Поздрави
lpetrov - помощник
Здравейте ! :)

Единствената тема на Български в цял интернет ... и тъй като не намерих друга, да питам.. прътове.. 8мм, 400мм, 6 броя ми трябват, като ще е супер ако там където ги поръчам направо ги нарежат на по 400мм (тъй като знам, че все на по 2-3 метра се продават)..някой да има идея от къде в БГ да взема?

Че поръчах на китайците..ама..сега видях, че имат лоши коментари + оооощеее не са ги изпратили и ми писна да чакам (тези поръчах.. https://www.aliexpress.com/item/1pcs-SF ... 0.0.aPwoH9, ако на някого му е любопитно).

Благодаря предварително ;)
Любо
MrMurdjo - майстор
Аз и други колеги пазаруваме от тук http://www.exoror.com/index.htm
Китайски, но достатъчно добри да вършат работа. Само че прътите са 12 мм най-малкия диаметър. Иначе могат да ги нарежат и там срещу допълнително заплащане. Аз ги режа сам с тънък диск за инокс и после заоблям ръбовете с шлифовалка тип "Дремел".
lpetrov - помощник
Предпочитам те да ги нарежат :)
Но..12мм ми е много... тъкмо направих всичко от 6мм на 8мм... и вече не ми се занимава пак всичко да преправям...
Ще хвана накрая да го направи с алуминиеви пък...каквото ще да става :)
MrMurdjo - майстор
Вземи си калибрована студено изтеглена стомана Ф8, например С45 от фирма "Ангел Стоилов" като едно от местата. Рязането не е проблем за човек, дето се е хванал да прави 3Д принтер. Предишния вариант на рутера ми беше с такива пръти, но Ф20, а плъзгачите с популярната схема с търкалящи лагерчета.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 96

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: