• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 95
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
shotik - майстор
Питането ми е за произведение от такъв принтер.

Може ли по някакъв детайл /капачка от команда за велосипед/ да се направи копие, без значение за цвят, но да отговаря по размери и да е е твърдо ? Твърдина като на кутийките на захранвания за телефони, фенерчета и др.
stridata - специалист
нед дек 08, 2019 12:02 pmshotik написа:
Питането ми е за произведение от такъв принтер.

Може ли по някакъв детайл /капачка от команда за велосипед/ да се направи копие, без значение за цвят, но да отговаря по размери и да е е твърдо ? Твърдина като на кутийките на захранвания за телефони, фенерчета и др.
Много ясно, че може!
Гост - специалист
нед дек 08, 2019 12:02 pmshotik написа:
Питането ми е за произведение от такъв принтер.
Качи една скица с размери на капачката, достатъчни да се изработи и произведението го имаш от мен.
Ако ти е пък толкоз трудно- може да ми дадеш капачката и аз да си свалям размерите.
Първата бройка е без пари. За количества - ще се разн=берем ;-)
shotik - майстор
нед дек 08, 2019 7:43 pmstridata написа:
нед дек 08, 2019 12:02 pmshotik написа:
Питането ми е за произведение от такъв принтер.

Може ли по някакъв детайл /капачка от команда за велосипед/ да се направи копие, без значение за цвят, но да отговаря по размери и да е е твърдо ? Твърдина като на кутийките на захранвания за телефони, фенерчета и др.
Много ясно, че може!
Благодаря за този отговор !
Тъй като съм далеч от тази материя, затова питам , винаги съм мислил ,че трябва да е въведена някаква програма ,която да го прави и ,че е сложно/за мен е така/.
Очаквам да получа велосипеда от който ще ползвам командата и в зависимост от състоянието , ще питам за направа на нова, тъй като тази команда е по- различна от другите.
STEPER - специалист
нед дек 08, 2019 9:18 pmshotik написа:
нед дек 08, 2019 7:43 pmstridata написа:
нед дек 08, 2019 12:02 pmshotik написа:
Питането ми е за произведение от такъв принтер.

Може ли по някакъв детайл /капачка от команда за велосипед/ да се направи копие, без значение за цвят, но да отговаря по размери и да е е твърдо ? Твърдина като на кутийките на захранвания за телефони, фенерчета и др.
Много ясно, че може!
Благодаря за този отговор !
Тъй като съм далеч от тази материя, затова питам , винаги съм мислил ,че трябва да е въведена някаква програма ,която да го прави и ,че е сложно/за мен е така/.
Очаквам да получа велосипеда от който ще ползвам командата и в зависимост от състоянието , ще питам за направа на нова, тъй като тази команда е по- различна от другите.
Здравей,
Не зная дали дали всичко разбра от такъв отговор "Много ясно, че може!", като казваш,че си далеч от тази материя.
Аз не съм наясно какво значи тук "команда на велосипед",но разбирам че се отнася за някакъв физически елемент /детайл/
за управление на велосипед.
Въпроса ти има две страни и не опира само до да се принтира детайла.Необходим ти е компютърен файл за това.
Единия начин е да предоставиш детайла на човек който е на ТИ с използването на софтуер за 3D дизайн /3Д програмиране/
който да снеме всички размери и да изготви файл с 3Д образа на този детайл "команда" .
Другият възможен начин е да се намери фирма с 3Д скенери и която извършва услуги за 3Д сканиране на детайли и
като резултат се получава също файл готов за 3Д печат.
И третият комбиниран начин е човек който може да извърши всичко това - от програмирането до отпечатването :)
Поздрави
resistbody - майстор
Да ти кажа само, че ако някой не ти го проектира и отпечата като подарък, няма смисъл, няма команда дето да струва толкова... за проекта говоря, не за самия принт.. все пак може да ме потърсиш като стане време.. в другия форум за предпочитане, че там чета повече..
Гост - специалист
Аз предложих вече да го моделирам в 3D и да го разпечатам, но вече няколко дни чакам да ми одобрят мнението... Какви са тези рестрикции- не мога да разбера...
shotik - майстор
вт дек 10, 2019 10:09 amГост написа:
Аз предложих вече да го моделирам в 3D и да го разпечатам, но вече няколко дни чакам да ми одобрят мнението... Какви са тези рестрикции- не мога да разбера...
Ако мислиш ,че аз бавя, то не е така !
Писах, че когато получа велосипеда, вероятно утре, ще разгледам на живо какво е наложило обвиването с изолирбанд и тогава ще пиша.

И нека попитам - ако е сложно с принтер, то с копирна фреза може би ще е по- лесно, моделът ще го има и по него да се направи от подходящ материал ?
stridata - специалист
пон дек 09, 2019 10:41 pmresistbody написа:
Да ти кажа само, че ако някой не ти го проектира и отпечата като подарък, няма смисъл, няма команда дето да струва толкова... за проекта говоря, не за самия принт.. все пак може да ме потърсиш като стане време.. в другия форум за предпочитане, че там чета повече..
Кой е другия форум?
resistbody - майстор
ср дек 11, 2019 7:51 pmstridata написа:
пон дек 09, 2019 10:41 pmresistbody написа:
Да ти кажа само, че ако някой не ти го проектира и отпечата като подарък, няма смисъл, няма команда дето да струва толкова... за проекта говоря, не за самия принт.. все пак може да ме потърсиш като стане време.. в другия форум за предпочитане, че там чета повече..
Кой е другия форум?
http://www.e-kak.info/forum/
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 95

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: