• 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
brad4edat - специалист
Опитай с дюза 0.6мм. Щом се задръства с гадости при 0.4, дюза 0.6мм. е в пъти по-малко склонна да задържа частици в нея и да задръства. 0.6мм. дюза може да печата безпроблемно с 0.2мм. слой.

ТПЮ което ужасно задръства с боуден и 0.4мм. дюза, сега го печатам с 0.6мм. дюза и то принтове траещи понякога по два три дни...

Та голяма дюза може да ти реши проблема, а с добри настройки на слайсера няма да имаш съществена загуба на детайли.
STEPER - специалист
Здравей B.R.A.D.4.E.D,
Радвам се,че хвърляш по едно око на този форум и Благодаря за
информацията. Разбира се веднага ще се заема да пробвам.
За късмет 0.6 дюзи имам в наличност и са най-голямите
които съм купувал някога, но не се е налагало да ги ползвам до момента.
Дюзите са месингови и не мисля,че бързо ще се износят. Ще се
промени отвора на соплото, но едва ли принтера много се интересува от такива
малки разлики които се получават. Казвам го защото много Карбонова
нишка е минала през тях. Дюза 0.4 бързо запушва, 0.5 /може час,може два и повече/
но се запушва. Възможно е и самият филамент да прави гадости но нямам такъв от
друг производител да пробвам
Стоманените дюзи също така работят но при тях е малко проблем с температурата.
Поздрави
STEPER - специалист
Здравейте,
Търся помощ от работещите с Клипер на своите 3д принтери.
Повторих един проект MMU от нета за цветен печат - EnragedRabbit V2 /ERCF/
и преди да го тествам реших да ъпгрейдна Клипер и останалия софтуер
на принтер Voron Trident. До този момент принтера работеше нормално и не се
оплакваше от нищо :) където Клипер върви на Raspberry pi 3+.
За съжаление след този ъпгрейд Клипер отказа да се свързва с распито и принтера не
работи.Опитах какво ли не,смених няколко дистрибуции на Линукс,правх различни конфигурации
а резултат няма.
От интернет разбрах ,че много хора са имали този проблем но конкретика по решаването
му не можах да намеря. Дискусите се водеха на специфичен език /Линукс/ но за съжаление
всичко не можех да разбера.
Всъщност съобщението което извежда Клипер след като се стартира е:
Printer is not Ready :?
The Klippy host software is attempting to connect.Please retry in a few moments.
След което извежда съобщение за грешка
mcu 'rpi': Unable to connect :?
Поради 6-те двигателя,вентилатори,Neopixel диоди и други неща, принтера
е с два борда Atmega 2560 с два RAMPS-а които се управляват от Raspberry pi 3.
Ако някой е имал подобен проблем или по възможност е наясно как да се реши
моля да сподели.
Поздрави
Ако е от софтуера ще го виждаш в 100% от времето проблема. Ако ту го има, ту го няма - търсиш в хардуера.
steppermotor е моят собствен уебсайт. Има много информация и уроци за стъпкови двигатели. Можете също така да закупите продукти, свързани със стъпкови двигатели.
Ако е от софтуера ще го виждаш в 100% от времето проблема. Ако ту го има, ту го няма - търсиш в хардуера.
steppermotor е моят собствен уебсайт. Има много информация и уроци за стъпкови двигатели. Можете също така да закупите продукти, свързани със стъпкови двигатели.
STEPER - специалист
пет мар 15, 2024 9:30 amAnnebelle написа:
Ако е от софтуера ще го виждаш в 100% от времето проблема. Ако ту го има, ту го няма - търсиш в хардуера.
steppermotor е моят собствен уебсайт. Има много информация и уроци за стъпкови двигатели. Можете също така да закупите продукти, свързани със стъпкови двигатели.
Annebelle,
Това е български форум.
Саморекламата не е на място.
sstefanov - майстор
Не се връзвай на ботове.
STEPER - специалист
вт мар 19, 2024 10:54 pmsstefanov написа:
Не се връзвай на ботове.
Не се връзвам,но това е работа на модераторите.
И без това темата е замряла
batrado - специалист
Здравейте,
темата може да е замряла но си е супер. Всеки който ме пита за 3д печат го пращам да я чете.
Гордея се, че след доста време успях да си подкарам старото куче и то работи, колко прах имаше не е истина :) Сега си правя едни модели, като държачи на камера за raspi-то, че малко ми е далечко принтера а е готино да можеш да виждаш какво и как се печата.
Та от това, което гледах тия дни по отношение на слайсърите, много ми хареса Орка-та. На първо пускане се оказа тотал щета ама там ускоренията и скоростите са явно доста високи/големи за машината, която ползвам. Признавам си не съм отделил повече от час - два за настройка. Дали някой си е играл с този слайсър? И ако може да сподели впечатление. Иначе в момента ползвам едно архаично simplify 3d версия 4, което категорично няма да мигрирам към версия 5. На теория от това, което четох/видях за Орка-та, е че може да настроиш почти всичко в детайли за идЕалният печат... но ако може някой да сподели опит ;)
brad4edat - специалист
Аз вече 4 години имам принтер. Вече два имам.
Първия е FLSUN I3 Plus, който мога да кажа, че е доста тежко модифициран, в екструдера, електрониката, нозъла, охлаждането на дейтайла, софтуера...
Отначало мога да кажа че го подкарах оле мале за 1-2 дни.
Бяха ми нужни близо 3-4 месеца всекидневни тестове и принтове за да свикна със слайсерите, настройки, чалъми разни, кое как се работи с пластмасите.
Сега 4 години по късно и след страшно много опит, тестове, принтове, нощи четене на информация, барницания в Марлина съм го така изпилил че машината ми е детска играчка.
Ползвам Пруса слайсер. Отначало ползвах 3, но с времето разбираш че е ненужна какафония...

Толкова съм си модифицирал марлина за него, че повечето настройки от слайсерите съм ги вкарал в марлина и съм си съзадл 5-6 настройки в Марлина за всеки материла.

Но за тия 4 години разбрах, че 3Д принтирането си е бавен и скъп процес. Аз масово принтирам механични или разни машинни елементи и гоня здравина и прецизност.
JERK на машината ми е 8мм или максимум имам до 11. Знам че машината може да работи с 25-30 jerk но това са безсмислици и глупости. Пиша това за jerka заради горния коментар.

За новобранци си настройте машините да печатат бавно
Например-
Jerk 8
Aceleration - 800 до 1200
Скорост на печат 30-35мм
фидрейт на филамента 97%
За машинни елементи (не е ви трябва някаква супер детайлност) директно минете на дюза 0.6мм и слой 0.28мм.
Печатайте върху 3мм. почистено със спирт стъкло ( може леко да мацнете силно лепило за хартия).


Та мисълта ми беше заради горния коментар да не ползвате голям Jerk
Научете софтуера на машината!!! Ако ползва Марлин го разучете хубаво няколко дни, отначало не е лесно, после е детска игра и можете да направите машината страхотна спрямо заводските настройки.
Печатайте бавно, особенно ако търсите здрави детайли!!!
:rock:
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: