• 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 96
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
brum - майстор
Температурата най-вероятно е много висока. Или retraction настройките са далеч от правилните. Дай спецификации на материала който използва и настройките за retraction (distance, speed и каквото друго има).
STEPER - специалист
Здравейте,
Ще бъде ли някой така добър да окаже помощ като премахне надписите от тези
модели. Не че имам нещо против тях но не се получават както трябва.
Не се отпечатват добре и се разваля външния вид.
Предварително Благодаря

Прикачен файл

FAN_PLENUM_LID_6_3.rar
(313.14 KиБ) Свален 37 пъти

Прикачен файл

FAN_PLENUM_LID 6_3.rar
(406.33 KиБ) Свален 27 пъти

Прикачен файл

FAN_PLENUM_6_3.rar
(712.63 KиБ) Свален 28 пъти
sstefanov - майстор
Statulov, според мен имаш проблем с филамента и/или подаването му.
Провери настройките дали например подаване на 10мм филамент отговаря наистина на 10мм физически. Ако там е наред - опитай с друг материал.
Здравейте, нов съм в 3д принтирането
изразходих една рола Polymaker и си взех от 3dline
като цена е добре, но с каква температура го полвате, на ролката пише една, на сайта друго. 195 и 200 е кофти, има доста under extrusion
На 205 /50 e е по добре retraction 4mm. Видях, че има мнения тук за фирмата, та реших да питам.
отделно не мисе струва равномерно навита макарата.
Принтера e Ender 3 v2 Neo
brum - майстор
Тука говорим за 5 градуса дето не е ясно колко точно ги мери сензора ти. Ако някой работи на 195 градуса и нещата му се получават не е гаранция, че при теб ще се получат. При 195 градуса на един принтер може да е 205, на друг 185. Температурата я настройваш докато ти допадне.

Като минавам на нов материал печатам "temperature tower"-а и на база на резултата определян този материал на този принтер на каква температура ще се ползва.
по скоро ме интересуваше като филамент дали са ок. Мненията за тях са стари. С Polymaker след необходимите настойки принтовете бяха страхотни. Но реших да взема и от 3dline понеже имат доста цветове. Обаче постоянно получавам under extrusion. E steps са коригирани. Пускам модел примерно първия един см е ок и после пак почват under extrusion
brum - майстор
Съвсем добре си се работи с тях. Според мен ти е ниска температурата.
STEPER - специалист
ср мар 22, 2023 4:47 pmgo6o78 написа:
Здравейте, нов съм в 3д принтирането
изразходих една рола Polymaker и си взех от 3dline
като цена е добре, но с каква температура го полвате, на ролката пише една, на сайта друго. 195 и 200 е кофти, има доста under extrusion
На 205 /50 e е по добре retraction 4mm. Видях, че има мнения тук за фирмата, та реших да питам.
отделно не мисе струва равномерно навита макарата.
Принтера e Ender 3 v2 Neo
go6o78
Защо мислиш,че 195 и 200 е "кофти" температура. Ти сигурен ли си,че показанията на дисплея отговарят на действителната температура на дюзата? :?
Извършени ли са PID настройките за екструдера,тествал ли си филамента с модел на температурна кула и т.н.
Не е по добре "retraction 4mm." А защо? С една дума не може да се обясни.Има повече писане изхождайки от кнструкцията на дюзата.
Аз рабтя с 2 мм."retraction" и още някои настройки.
Но не бих се заел с общи приказки а още по-малко да давам някакви съвети,тъй като не виждам някаква елементарна инфрмация за принтера и
с какъв софтуер рабти /firmware/.
FDM принтерите по принцип споделят една и съща технология на печат, но не съвсем еднаква конструкция и изпълнение.
Ender 3 v2 Neo, нищо по-специално не ми говори.А съгласи се,че и никой не е длъжен да познава в детайли всички принтери на пазара.
Моите са тип VORON и работят под Клипер и Марлин.
Проблема с "under extrusion" или на български "недостатъчн екструдиране" образно казано е когато
принтерът не е в състояние да достави точното количество материал /филамент/.
Понякога може да е много трудно да се разбере причината и отстранят тези неизправности и не е само до температурата.
Екструзията се влияе от много фактори и е комплексен процес, толкова голям,че започва от хардуера,минава през вградения софтуер с настройките на
принтера и слайсера и завършва с използвания филамент.
За това ти предлагам този материл от който човек може да получи първоначална представа за някой от причините.
Преведен на БГ с Google.
https://all3dp-com.translate.goog/2/und ... r_pto=wapp
Линк на английски
https://all3dp.com/2/under-extrusion-3d ... d-to-know/
Колкото до производството на филамент от 3DLINE,през принтерите са ми минали километри /над 40 ролки/ и мога да кажа,
че с тях се работи приятно и леко. Има пълна пвторяемост и няма изненнади, като се получават отлични рзултати,стига човек да е запознат със свйствата на материала.
Не го считай за реклама а като мнение на потребител.
Успех.
Поздрави
brad4edat - специалист
Привет. Материала на 3Dline се работи разкошно. Ползвам ги от години и съм супер доволен!
Изпечатъл съм десетки ролки от тях, километри........
Пла, абс, петг, нилон, супер пла, тпю... все тяхни и всичко е топ! Изключително отзивчиви и коректни хора. Дори днес в 16:30 на пожар ми изпратиха ролка за един плъзгач на кран който утре трябва да принтя на пожар.
аз почти изцяло минах на дюза 0.6.
Малка загуба на детайл но бързо принтене на голями масивни обекти.
С тая дюза забравих какво е задръстена дюза с тпю. Сега зареждам ролка 200м тпю и я принтвам цялата наведнъж понякога.
С боуден съм но с къса 30см. подаваща тръбичка.
Изцяло метален хот едн със меден радиатор!!! Ако радиатора не е меден ми залепваше пла-то за титанивия термо мост.
пла дюза 190 стъкло 50
Петг дюза 235 стъкло с лепило за хартия 70гр.
Супер пла дюза 210 стъкло слепило 50гр.
Тпю дюза 235 стъкло с лепило 70гр.
Абс дюза 245 стъкло с лепило 90гр и скорост 25мм
Нилон дюза 245 стъкло с лепило 75гр. скорост 25мм
Поликарбонат дюза 280 стъкло с лепило 95гр Скорост 25мм

Ретракция 4мм. дори при ТПЮ.
Ползвам Z хоп между 0.1 до 0.3мм.

Всеки принтер е силно различен!
Ако печатате механични части, не отивайте над 35-45мм скорост!!! За да е здраво трябва бавно печатане. Бързото освен келешлък не води до здравина!
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 96

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: