• 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 95
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
STEPER - специалист
чет дек 16, 2021 2:41 pmseeker написа:
............. Файла ще ти е най-удобен пак в stl?
Да.
Наистина.Нека да е във формата STL.
Поздрави
seeker - специалист
чет дек 16, 2021 4:44 pmSTEPER написа:
чет дек 16, 2021 2:41 pmseeker написа:
............. Файла ще ти е най-удобен пак в stl?
Да.
Наистина.Нека да е във формата STL.
Поздрави
Заповядай:

Прикачен файл

foot.rar
(91.36 KиБ) Свален 65 пъти
Гост - специалист
Ако отвора е за скриване на винт- не стои много готино квадратен отвор в цилиндричен детайл... А и все пак главата на винта също е цилиндрична...

Прикачен файл

Fotts_tpu.png
Fotts_tpu.png (97.23 KиБ) Видяна 1990 пъти
STEPER - специалист
Здравейте,
Благодаря на колегата seeker, който откликна на молбата ми и оказа
необходимата помощ като създаде нов подходящ модел. :supz:
Да считаме,че въпроса е решен. :partyman:
Поздрави
mironcho - специалист
Здравейте, печатам на една стара тунингована кошница и в общи линии съм доволен - размерите излизат точни и ъглите са прави. Някъде четох, как някой имал проблем с "воби" по Z и препоръчва как да се провери. Взех, че се впрегнах да проверя как е при мен и пуснах тестова правоъгълна кутия в режим ваза.
Вертикалните ръбове са напълно прави без никакви измествания, обаче стените се накъдриха. Пробвах с промяна на температурата на печат - нагоре, надолу - все тая.
Този ефект не съм го забелязвал на модели, които са със стени дебели повече от един слой и за момента нямам проблем с това, но за спорта, ако някой се е сблъсквал с подобен ефект моля да сподели.

Прикачен файл

IMG_20211118_140008m.jpg
STEPER - специалист
Здравей,
Аз не съм имал такива проблеми но и това определение "стара тунингована кошница" нищо не ми говори.
Какъв е резултата от тунинговането,каква е ситемата на движение - ремъци,винтове,релси,двигатели,електроника и т.н.
Аз не бих казал,че има "проблем с "воби" по Z" както споменаваш.От снимката се вижад, че слооевете
са коректни.Ако модела е печатен вертикално проблема не е в Z.
Това,че размерите и ъглите излизат точни не бива да те успокояват.Това е въпрос на софтуера.
Опредлено при теб проблема е в механиката и в частност по X и Y.
Причините могат да бъдат всякакви и така еднозначно не може да се определят. Но на първо време провери геометрията на
X и Y при движение на леглото от Home до MAX,състояние на ремъци и натягане,коректна работа на двигатели,драйвери
и още други неща като не на последно място и качеството на филамента.
Не бива да се забравя и това,че 3Д принтера е прецизна машина и при печат трябва да се позиционира
в 3Д пространството, понякога с точност и под 1 десета, а това си иска своето.
Поздрави и успех
mironcho - специалист
Принтера е Анет А6, закрепен за плоча, така че да не се гъне и да съхранява геометрията, а промените - подсилена рамка под нагревната плоча, така, че да не се гъне от усилията на нивелиращите пружини; преместени Y мотор и паразитно колело на стойки върху основата под принтера, а не върху рамата; сменени муфите между Z моторите и винтовете; сменени лагерите на Х количката за да няма луфт (оригинално беше ужас); Подобрено охлаждане на напечатаното; и други нямащи пряко влияние върху качеството на печат.
А за ъглите и размерите - да въпрос на софтуер (трябва да се калибрират движенията), ама ако осите не са перпендикулярни полза няма.
Нещата, които печатам не изискват точност под 0.1мм, въпреки, че тестовете, които правя от време на време показват 39.96 - 40.03 при задание 40мм, което означава че за моите нужди калибрирането е добро, още повече както казваш зависи и от филамента.
Попитах дали някой е виждал подобен ефект само защото е странно вертикалната стена на тестовата кутия да става на вълни, а ръбовете да са идеално прави и да са на зададеното разстояние един от друг. Вълните са с над 2см стъпка, което е много над един оборот на Z винта и няма как да е от него. Подаването на материала за теста беше на 97%.
STEPER - специалист
ЧЕСТИТА КОЛЕДА

Прикачен файл

ВК.jpg
georgi_1986 - помощник
Здравейте, трябва да принтирам зъбно колело. Препоръчайте с какъв филамент да използвам за да е достатъчно здраво за този вид натоварване?
brum - майстор
Найлон по принцип е най-здравото, ама не всеки принтер го печата. Моите ги правя с PLA. Ако е малко колелото ползвам дюза 0.2 или 0.3.
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 95

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: