• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 96
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
STEPER - специалист
пет авг 28, 2020 6:49 pmrebold написа:
пет авг 28, 2020 5:01 pmSTEPER написа:
ср авг 26, 2020 8:03 pmrebold написа:
Здравейте. Започнах да правя екструдер за нишка.Някой знае ли какво е pla или abs пелет.Не намирам нищо в нета.
:shock:
:lol: :lol: :lol:
Смей се ,направих 3д принтер , сега си пробвам късмета с делта,още събирам частите,не виждам защо да не опитам и нишка да си направя ,знам за проблема с диаметъра,но ще го мисля,а и малко да оживим темата съвсем е замряла :rock:
Съжалявам rebold
Беше непринудено. :wink:
Отначало ми беше чудно, - регистрация 2010 год, 1 мнение, след това ми стана и малко смешно от въпроса и това,
че не намираш нищо в нета за "pla или abs пелет".
Ето какво показва чичко Гугъл за твоето " abs пелет" на първо четене :)

Линк 1 - https://www.google.com/search?q=abs+%D0 ... 79&bih=796
Линк 2 - https://www.google.com/search?q=abs+%D0 ... AHoECAEQAA

Ако си беше направил труда и да прочетеш и темата отначало, много въпроси биха ти станали ясни.
Аз съм правил и имам действащ екструдер и то такъв който подава директно нишката към 3Д принтера но така и не
го ползвам вече по ред причини.
Но ще ти дам един съвет - Ако е за спорта разбирам /ще ти отнеме много време и средства/ а иначе образно казано
остави това на хората които произвеждат този продукт с цялото му разнобразие и се възползвай от това.
Направил си 3Д принтер, това е добре, но колкото до Делта-та ти пожелавам успех.
Поздрави
stridata - специалист
Здравейте. Някой работил ли е с Еластични филаменти? Искам да принтирам някакви защитни средства за бебето и ми трябват малко препоръки и насоки.
batrado - специалист
чет сеп 17, 2020 12:07 pmstridata написа:
Здравейте. Някой работил ли е с Еластични филаменти? Искам да принтирам някакви защитни средства за бебето и ми трябват малко препоръки и насоки.
Привет stridata,
сори за късният отговор но не съм влизал във форума от няколко месеца. До къде го докара с TPU филамента?
Това което за мен е важно при печат с TPU а и не само филаменти е въпросното подаващо устройство или така нареченият екструдер. Няколко страници назад съм дал мои впечатления, както и модел на простичък екструдер, който нямаше проблем с гъвкави филаменти (като дължината на тефлоновата тръба до дюзата, която ползвах, беше към 60 см). В момента за мен фаворит е въпросният BMG DualDrive, видях че в Trianglelab имат и обновена версия 2.0 на този екструдер.
svdmk - специалист
На вниманието на STEPER, относно старо разискване на темата ESPWEBDAV, ето какво предлагат братята китайци:
https://www.aliexpress.com/item/4001095 ... hweb201603_
STEPER - специалист
:) :wink:
Китайците малко са позкъсняли :)
Този проект отдавна е решен при мен и се труди прилежно .
Само където при мен връзката с модула е с лентово кабелче но това пък ми позволява повече флексибелност при използването му.
С тези пари човек може да си купи 5-6 модула Wi-Fi и ако е на ти с материала, може за за половин час да си спретне
един комплект :)
Поздрави

Прикачен файл

IMG_E0582.JPG
IMG_E0582.JPG (13.45 KиБ) Видяна 1576 пъти

Прикачен файл

IMG_E0581.JPG
IMG_E0581.JPG (21.77 KиБ) Видяна 1576 пъти
svdmk - специалист
Случвало ли се е проблем по време на принтирането през този модул?
Питам, щото espwebdav няма проверка на чексумата на записвания файл, което е предпоставка за грешки в G-кода и съответно съсипване на целия принт.
Именно този недостатък ме спря в реализацията на проекта, щото да чакаш примерно цял ден да се принтира нещо, и то да се съсипе някъде към края, си е за яд.
Всъщност оказа се, че и bigtreetech предлагат такъв модул, и то на половин цена от тази на показания в предишния ми пост.
STEPER - специалист
svdmk
Не съм много съгласен но ще кажа,че до сега не съм имал никакъв проблем с прехвърлянето на данни или нещо да се е объркало
и принтера да спре :)
По принцип данните като се прехвърлят на друго ниво на TCP/IP са гарантирани,че ще пристигнат и ако не пристигнат се пращат
пакетите на ново. Не може да се загуби нищо или да пристигне и да се запише грешно. Така работи мрежата :)
Do not worry :)
Поздрави
arnaudov78 - напреднал
Здравейте , някой ползва ли драйвери TMC2209 ? Как се справят спрямо A4988 ?
svdmk - специалист
ср окт 21, 2020 8:14 pmSTEPER написа:
svdmk
Не съм много съгласен но ще кажа,че до сега не съм имал никакъв проблем с прехвърлянето на данни или нещо да се е объркало
и принтера да спре :)
По принцип данните като се прехвърлят на друго ниво на TCP/IP са гарантирани,че ще пристигнат и ако не пристигнат се пращат
пакетите на ново. Не може да се загуби нищо или да пристигне и да се запише грешно. Така работи мрежата :)
Do not worry :)
Поздрави
Не става въпрос за прехвърлянето на данните по TCP/IP протокола, там проблеми не може да има.
Според това което съм чел в нета, webdav сървъра като записва на sd картата през много остарялата SDFat библиотеката не прави тази проверка.
Всъщност, оказа се вече проблема е решен, вече има версия 2.0.0 на espwebdav. Отскоро има форк на оригиналният espwebdav (оригиналната версия не е обновявана повече от 3 години), някакъв ентусиаст е обновил коренно проекта, като ползва по-нови библиотеки.
https://github.com/d-a-v/ESPWebDAV
Така че и аз се заемам с направата на тая благинка, имам всичко необходимо.
batrado - специалист
Здравейте,
един въпрос за SLA принтерите. Днес успях да си подкарам новата изграчка Photon S https://www.anycubic.com/products/anycubic-photon-s, взех го на една промоция от али-то за 279$. След тестов печат, се оказа че има каво още да се донастройва. При почистване на ваничката и по-точно на FEP фолиото с изопропанол и хартиени кърпички за ръце, все едно го минах с финна шкурка и останаха видими линии. Дават това фолио да се почиства с домакинска хартия, до колко е по-мека и не надира фолиото нямам идея. Та някой може ли да каже с какво и как е най-добре да се почиства FEP фолиото и дали тези "драскотини" ще окажат някакво влияние при следващите печати?
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 96

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: