• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 95
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
STEPER - специалист
чет апр 22, 2021 2:53 amalien написа:
това с печатната платка ми изглежда добра идея, моя принтер дойде с един стъклотекстолит върху масичката, тъй че дефакто аз така или иначе принтирам върху стъклотекстолит, нищо не пречи и да е нагревател, само трябва да се внимава да не е някой калпав материал, че има някои много лесно се отлепя фолиото при нагряване

я препоръчайте някой софтуер за чертане на 3д обектите? нещо хем добро хем като за начинаещ
Солдер маската държи пистите да не се отлепват при загряване.
Аз имам легло на десетина години без всякакъв проблем и още си работи
както е положено. :)
alien - специалист
чет апр 22, 2021 9:16 ambrum написа:
SketchUp и Tinkercad. Второто е по-добро уж, ама на SketchUp съм чертал от както го има и ми е трудно да му свикна.
снощи се мъчих с фюжън 360, ама нещо не ми допадна много, мерси за идеите, ще ги пробвам и тия, да видм кое ще ми допадне
svdmk - специалист
чет апр 22, 2021 12:33 pmSTEPER написа:
Направил съм хиляди печатни платки но за качествен фолиран стъклотекстолит
с такива размери ми искат по 15-20 лева и за това DIY отпадна.
Тук си абсолютно прав, купешки китайски нагревател + стъкло е практично и евтино отвсякъде погледнато.
Не бях се замислял за факта, че фолирания материал е доста скъп, просто щото разполагам със запаси. Дет се вика всеки подхожда към проблема според наличностите си.
И да, солдер маската държи пистите да не се отлепват при загряване, също ги предпазват и от окисляване.
При мен пистите са голи и за сега са си по местата, само леко са си променили цвета.
Явно 60-те градуса на които работят не са проблем, или пък, щото материала е от време оно, преди китайската инвазия.
STEPER - специалист
Здравейте,
Дайте идея от къде може да се закупи мрежест шлаух или ако знаете
английското му наименование. :?
Нищо не можах да открия в нета а ми са необходими метър два.
Поздрави
STEPER - специалист
Здравейте,
Имам едно питане :?:
Може ли да се използват скриптове в Start и End кода на слайсера
и има ли особености при тяхното изписване? :?
Поздрави
brum - майстор
Я дай пример за такъв скрипт. И за кой слайсър говориш?

Ако става дума просто за команди - може. Добавил съм там умишлена команда преди да започне със печатането да свали дюзата до 0 и после да я вдигне на 0.2. За онзи проблем дето описвах назад по темата с проблема във височината на 1ят слой. Отделно има няколко команди за зареждане на UBL mesh-а с нулева позиция и за tilt-ването му.
STEPER - специалист
brum,
Няма пример и няма значение за кой слайсер.
Нямам предвид START-END потребителски код
Скрипта е текстов файл с поредица от команди или действия които трябва да се изпълняват
и да извършват определена работа.
Последна промяна от STEPER на пон апр 26, 2021 9:18 pm, променено общо 1 път.
brum - майстор
Скрипта нещо фиксирано ли е (g code) или е нещо което се генерира динамично? Ако е статично го добавяш към start/end командите. Над това имаш контрол. Пък било то и цял файл с команди - копираш ги към start/end кода и приключваш. Слайсъра просто добавя тези команди преди/след кода за печатане на детайла.

Поне в cura няма нищо специфично в синтаксиса на start/end скрипта. Прост g code.

Ако е динамично има значение кой е слайсъра. Механизма е различне при различните слайсъри. При cura се ползват plugin-и за тази работа. Та ако е cura ще трябва да прочетеш как се пишат plugin-и :) .
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 95

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: