• 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 95
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
STEPER - специалист
brum,
Какво разбираш под динамично? :?:
Обърнах внимание,че нямам предвид Custom G-code - Start,End.
Plugin е софтуерна приставка /ad-on/ която се инсталира на една програма и
допълва или променя определени функции в друга насока и няма нищо общо със скрипта.
Sliser-а преобразува цифрови 3D модели в инструкции на печат на даден 3D принтер
като се съобразяатI с въведените от потребителя параметри.Механизъма на работа им
е сходен тъй като извежданите файлове на 3Д модела са стандартизирани за повечето принтери.
Основно STL.
Поздрави
brum - майстор
Всичко накрая е G код. Принтера от друго не разбира.

Я кажи какво точно се опитваш да направиш, щото не разбирам и подозирам, че ще те пратя в грешна посока. Какво точно имаш в предвид под скрипт?

Моето разбиране на скрипт е парче програмен код който прави нещо. Примерно има входни данни и на база на тях генерира изходни данни. Входни данни може да са размерите на обекта който ще се печата и позицията му. А изходни данни може да е (примерно) G код за печатане на skirt-а.
STEPER - специалист
Здравейте,
Реших да пробвам слайсера Simplify3D но след настройките и опит за печат се
получава една аномалия. При започване на печат, главата отива в предния ляв ъгъл и толкоз.
Принтера е CoreXY и HOME се намира в задния десен ъгъл на леглото с кординати
Х-200,Y200 Z00 и се изпълнява правилно
С останалите слайсери които съм пробвал като- Cura,Prusa,Slic3R проблеми не е имало.
Пробвах различни варианти но полза никаква.
В приложение давам настройките на машината за информация ако някой който ползва Simplify3D
и има някакви идей или съвети.
Поздрави

Прикачен файл

Tool Machine.jpg
Tool Machine.jpg (42.03 KиБ) Видяна 1494 пъти

Прикачен файл

HeadBed.jpg
HeadBed.jpg (9.6 KиБ) Видяна 1494 пъти
alien - специалист
а в коя посока са ти хоум суичовете? заден десен?
обикновено програмите започват с G28 и търси хоум суич
хоуминг дирекшън ти казва в коя посока да отива, при макс отива в обратна посока на нулата, т.е. преден ляв ъгъл, ако искаш да отива към нулата задай "мин"
не ти знам точната конфигурация на принтера, но общо взето трябва да уцелиш точната комбинация от настройки в тоя прозорец който си пуснал
STEPER - специалист
alien,
Тук няма какво да се уцелва.
Ще обясня още един път по подробно проблема защото може да не съм бил ясен.
При стартиране на принтера започва подгряване на леглото.След достигане на
зададената температура осите X и Y се паркират в HOME позицията /вследствие на G28/
която позиция е заден десен край с кординати X-200 /max/ и Y-200 /max/
Накрая и леглото започва да пътува и то нагоре към своята HOME позиция /заден десен край/ и
се установява там с кординати 00 /min/. Така принтера е нулирал всички три оси в HOME.
През това време е започнал процес на загряване на печатещата глава и тук идва интересното
След достигане на оптималната зададена температура на главата вместо да започне печата на
модела главата отива директно към преден ляв край на леглото /вероятно да търси друга HOME позиция/
и се установява там.
Доколкото знам само batrado работи със Simplify3D.
Това би трябвало всеки да го знае.
Заден десен край на леглото е X-max и Y-max.
Преден край на леглото е X-min и Y-min
Z-min е и в двата края и когато принтера е с кинематика CoreXY , леглото
е в Z0 най-горе т.е. най-високо.
За да не се чудиш защо е така ще спомена че ако се конфигурира принтера за
HOME позиция задно ляво и предно дясно което също е възможно ще получиш
огледален образ на модела.
На теб поне няма да обяснявам коя ос е X,коя Y и коя Z
Поздрави

PS. Много е възможно Simplify3D даползва плъгини за CoreXY.
alien - специалист
помислих че Г28 не завършва успешно, явно до там всичко е наред
копирай началото на Г-кода да видим какво се случва след Г28
batrado - специалист
Привет STEPER,
Simplify3D няма опция за добавяне на плъгини... това май се очаква с версия 5 ама кога ще излезе и дали ще има такава екстра не е ясно. В таба/секцията Scripts можеш да си добавяш каквото искаш, като команди и то за различни етапи от самият печат (Start/LayerChange/Retraction/ToolChange/End). Аз лично съм си направил в Starting srcipt позициониране на главата в точки извън леглото но после самата програма отива в първата точка за печат на детайла. Имам и подобна логика в Ending srcipt главата да отиде на определена позиция извън леглото.
Ако си заредил вече готов профил е възможно да има такива G-кодове в Starting script.
Прикачен файл:
S3D_Srcipts.jpg
STEPER - специалист
Здравей batrado,
Досега не съм ползвал Simplify3D и в интерес на истината реших да я пробвам.
Инсатлирах я на чисто и я конфигурирах лично без да зареждам и да ползвам чужди профили.
Това за START и END кода няма проблем.Там вече мога такива скриптове да му напиша,че ум да му
зайде на принтера :-D
Въпроса не е в това.
Погледни картинката с леглото и тестовия куб. Там е дадена моята HOME позиция
и до там всичко е нормално.
Но вместо да започне да печати модела главата директно диагонално отива в предния ляв край
на леглото и ми се струва че там си търси нова HOME позиция по XY min.
Програмата не възприема новата зададена HOME позиция откъдето да тръгне печата,въпреки че я отразява правилно.
Поздрави
batrado - специалист
Сега се загледах на снимката с леглото.... много странно ми седи началната позиция. Пробвах няколко пъти но не успях да докарам такава позиция. Не съм попадал на подобен ефект и затова предположих, че има изрично зареден код за такова позициониране.
Ето при мен как е конфигурацията
Прикачен файл:
S3D_2.jpg
S3D_2.jpg (95.43 KиБ) Видяна 1454 пъти
Прикачен файл:
S3D_1.jpg
S3D_1.jpg (51.33 KиБ) Видяна 1454 пъти
alien - специалист
добре де, копирай Гкода да видим дали наистина прави втори Г28 или е друг проблема
след слайсването записваш файла на диска си като Гкод, отваряш го с текстов редактор и копираш първите 40-50 реда
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 95

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: