• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 95
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
brum - майстор
Страничната линия е в ляво, нали? Тази дето е в ляво на масата и не се влияе от детайла който се печата. Ако да - това не е skirt-а.

Качи един g code файл с проблема да го разгледам. Качи и детайла който ще печаташ, за да видя защо се получава така. Подозирам, че нещо задава отместване по Z. Все едно променя офсета след като мине онази първата линия дето е за подкарване на процеса на екструдиране.
Направих това което ми препоръча STEPER, и се оправи пущината.
Но имам и още един въпрос:
Сега печатам с USB кабел защото, когато опитах с TF картата и качих един файл, започна да го печата на обратно (с главата надолу) :? Защо се получи така?
Днес качих още един файл на TF картата,и реших да пробвам отново с нея, но въобще не го показва на дисплея на принтера. Все едно че го няма. Защо така?
STEPER - специалист
пон май 17, 2021 8:04 amмалкият Иванчо написа:
Днес качих още един файл на TF картата,и реших да пробвам отново с нея, но въобще не го показва на дисплея на принтера. Все едно че го няма. Защо така?
Здравей,
SD картата е такава една много капризна вещ.Проблемите с нея могат да бъдат много и от всякакво естество,
и затова първо един въпрос :?
До сега печатил си от картата? :?:
Един път опитах, но ми започна детайла на обратно, и се отказах.
STEPER - специалист
пон май 17, 2021 9:34 pmмалкият Иванчо написа:
Един път опитах, но ми започна детайла на обратно, и се отказах.
Здравей,
HOME позицията на принтера е отпред в ляво на леглото или отзад в дясно на леглото.
Когато е отпред положението на осите е X,Y,Z са на min. а отзад X,Y на max. а Z на min.
При друго положение на HOME позицията ще получаваш обратен т.е. огледален образ.
Ако всичко не е така значи не си направил нещо както трябва по настройките в Repetier-Host
или Слайсера.
Аз ти прпоръчвам да не използваш Repetier-Host. Той може да промени някои настройки на принтера
и не е желателно да печатиш по USB от компютъра. Принтера си има собствен firmaware и е напълно
самостоятелна единица.
CURA стартираш самостоятелно и си подготвяш модела. Слайсера има опция за запис на кода на флешка
и мисля,че и ако принтера при теб е вързан по USB с компютъра,CURA инициализира картата и записва там файла.
При печат тази връзка по USB се изключва.
Аз не познавам принтера който ползваш,но като стандартни процедури мога да ти посоча следното.
При поставена карта се извърши инициализация на картата от менюто на принтера. Мисля че беше
ATTASH MEDIA при теб.Тогава се отваря подменю и се избира печат от SD карта.
Опитай се няколко пъти да извадиш и поставиш картата.Много е вероятно ако е извършена инициализацията
принтера да види картата с файловете.
Желателно е да не се ползва карта с повече от 2 гига.Форматира се в FAT32. На файловете да се присвояват
имена само на латиница и по възможност по кратки.Разбира се това са файловете с Gcod-а от слайсера.
Принтера други файлове не чете.
Успех
Поздрави
Благодаря, ще пробвам. И ще пиша какъв е резултата.
Между другото HOME позицията ми е отпред в ляво. И SD картата я получих в окомплектовката на принтера.
STEPER - специалист
вт май 18, 2021 9:01 amмалкият Иванчо написа:
Благодаря, ще пробвам. И ще пиша какъв е резултата.
Между другото HOME позицията ми е отпред в ляво. И SD картата я получих в окомплектовката на принтера.
Дали нормално принтера изпълнява HOME може да провериш като подадеш команда G28.
За управление на принтера при настройки може да използваш pronterface. Ето ти едно клипче как да направиш това.
Програмата е много приятелски настроена.



Щом HOME позицията е отпред в ляво което е нормално , означава,че леглото е отишло назад и каретата с главата е в ляво
и Z остта се е спуснала до леглото примерно на 0.1 мм. Това е винаги стартовата точка при започване на печат.
Тази карта която си получил с окомплектовката на принтера не е желателно да се ползва.
Аз предполагам,че борда ти е 8 битов и на нея е записан Firmeare-то на принтера или някаква друга
служебна имформация от производителя. Вземи си друга карта и я форматирай по дефолт с FAT32.
Стартирай CURA самостоятелно и направи кода на един тест модел - да кажем куб. Прилагам ти
файла. За да си сигурен в действията си примерно с помоща на четец за карти запиши файла на компютъра
и после постави картата в принтера и стартирай печата.

Прикачен файл

xyzCalibration_cube.zip
(1.96 KиБ) Свален 47 пъти
Като, намеря време ще го направя и ще пиша.
Dare_Devil - помощник
От скоро съм с 3д принтер (добре де, не много от скоро, но все нямам време да се заема по-сериозно с него и напредъкът ми е на час по лъжичка). До момента не съм успял да извадя нищо с прилично качество. Принтерът ми е Tevo Tornado с добавен bltouch сензор. Каквото и да правя обаче, си имам солидни проблеми както с адхезията към леглото, така и с изкривяване на отпечатваните детайли, което на моменти причинява и отлепяне на слоевете. Печатам с PLA на 205 градуса, пробвах на 65 и на 70 градуса температура на леглото, като и в двата случая се държи по един и същи начин. Първоначално се опитвах да ползвам лак за коса за подобряване на адхезията, и макар да е по-добре от голо стъкло, пак беше недостатъчно. Последните ми опити са със сухо лепило, и пак - има известно подобрение, но все пак си има проблеми с адхезията.
P.S. Използвам Cura и печатам директно през USB
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 95

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: