• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 95
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
STEPER - специалист
съб юни 01, 2019 9:17 ambatrado написа:
Ще си позволя да разширя още малко темата с още една екстра за 3D принер.
Принтера, който си поръчах дойде с еднин стандартен подаващ механизъм на нишката/филамента. Не бих казал екструдер, защото за мен екструдер е комбинация от подаващо устройство и топящата глава. Както и да е поръчах си допълнително 2-3 различни модела ама нещо не ми харесаха. Исках да напечатам гуми за джантите на една детска количка. Е не се получи, гледах различни модели в нета но тези, за които имаше добри отзиви си струваха сериозни пари.
За няколко часа тестове и проби си проектирах собствен подаващ механизъм, който ползвам вече година и нещо без проблеми. Ето и линк към проекта:
https://www.tinkercad.com/things/h2R6yswW81C
За да няма излишен спам ако някой прояви интерес ще дам и допълнителна информация за сглобяването, печата и необходими части.
От този пост определено не става ясно какъв принтер ползваш,с каква механика,какви модели си тествал и не са ти харесали
и т.н.Би било полезно и някои снимки на твоят механизъм при положение,че се ползва дълго време и дава
добри резултати.
Не вярвам някой да счита за спам техическа информация свързана с темата.
Поздрави
stridata - специалист
нед май 26, 2019 1:35 pmSTEPER написа:
И така 3D принтер VORON
И какви парички излезе този проект?
batrado - специалист
Принтерът, който ползвам е Flyingbear P905X (или поне механичната структура, останалото вече е подменено, като лагери конктролер и т.н.)- вече не се произвежда. Наследника му е Flyingbear Ghost.
Както и да е ето малко допълнителна информация относно подаващият механизъм на нишка/термопласт, който си направих:
Необходими части:
1. Винове - всичките са с метрична резба
3 х М3х10 мм - фрезенкова глава
1 х М3х25 мм - фрезенкова глава
1 х М3х30 мм - няма значение какъв може и по-дълъг
1 х М3х15 мм - цилиндрична глава
2. Гайки
2 х М3 - втората не е задължителна, първата е за рамото а втората за притягане на рамото
1 х М6
1 х М3 - перчата гайка
3. Шайби
2 х М3
2 х М4
4. Фитинг - закрепващ тефлоновата тръба
1 х M6 - PC4-M6
5. Лагер
1 х 19х6 мм с вътрешен диаметър - 7 мм

При мен стъпковият двигател е закрепен посредтсвом планка и самият дизайн е съобразен с тази планка. Т.е. имам едно разстояние от около 2 мм между двигателя и подаващият механизъм.

Следват и няколко снимки, както и самите stl файлове, които са в архив MyFilamentFeeder.zip

Прикачен файл

MyFilamentFeeder.zip
(152.57 KиБ) Свален 43 пъти

Прикачен файл

assembly_final_s.png

Прикачен файл

asembly_2_s.png

Прикачен файл

assembly_1_s.png

Прикачен файл

all_parts_s.png
batrado - специалист
Например интересно би било какви ще бъдат резултатите при един 8 часов печат когато през това време
много фактори се променят. Визирам 8 часа тъй като съм печатал няколко детайла с това време и имам
наблюдение какво се случва.
Първият по-дълъг печат беше една ваза - 15 см висока. Kато материал използвах черен PETG и печатът беше за 6 часа. Накрая трябваше да оставя леглото да се охлади до към 40 градуса, защото иначе нямаше начин да се махне.
Признавам, че ще ми е много по-интересно един по-дълъг печат с ABS материал :) Като остане време и това ще се случи.
batrado - специалист
Предимствата и ефективността на такъв вид легло с алуминиева плоча са определено при използване на нагревател
на 220 волта като за управление се ползва твърдотелно реле.
Напълно съм съгласен с теб. Моята идея е да вкарам и един UPS, защото ми се е случвало едно прекъсване на тока от 10-ина минути да прецака някое дълго печатане. Затова в момента съм с едно 400W захранване на 24V, което захранва целият принтер.
Отделно да не говорим, че нагревател на 220V загрява за много по-кратко време. Моят нагревател 200W/24V до 120 градуса загрява за около 10 мин.
STEPER - специалист
нед юни 02, 2019 5:26 pmstridata написа:
нед май 26, 2019 1:35 pmSTEPER написа:
И така 3D принтер VORON
И какви парички излезе този проект?
Не съм правил сметка досега :? защото още не е напълно завършен.
Много от нещата ги имах в наличност останали от предишни проекти а другите
постапенно съм купувал,но определено мога да кажа,че е извън представите за бюджетен принтер.
Принтера е уникален и напълно си заслужава средствата.
Той е нещо напълно различно от останалите 3Д принтери и да го направиш
е истинско предизвикателство и удоволатвие :)
STEPER - специалист
нед юни 02, 2019 6:10 pmbatrado написа:
Принтерът, който ползвам е Flyingbear P905X (или поне механичната структура, останалото вече е подменено, като лагери конктролер и т.н.)- вече не се произвежда. Наследника му е Flyingbear Ghost.
Както и да е ето малко допълнителна информация относно подаващият механизъм на нишка/термопласт, който си направих:
..................
Бих казал класическа схема на подаващо устройство и все пак не мога да
си обясня каква е била причината да не се справиш с останалите устройства.
Тук ще работи всяка една схема,всяка една конструкция стига да бъде настроена правилно.
Похвално е това,че сам си го проектирал и направил и най-важното,че ти върши работа.
resistbody - майстор
Аз измаксих моя по Z миналия ден.. доволен съм... иначе към колегата който сгалбя Voron... е това е мега яката машина...
Прикачен файл:
max.jpg
max.jpg (109.5 KиБ) Видяна 1762 пъти
arnaudov78 - напреднал
Здравейте .

От скоро се интересувам от 3D принтерите , по спецално тези евтините модели за начинаещи . Спрял съм се на този модел Anet A8 DIY , като най изгоден .

Интересува ме заслужава ли си парите , могат ли да се очакват някакви задоволителни резултати , ако е правилно настроен разбира се ? Нямам никакъв опит и понятие от тези машини и всеки съвет и насока би ми бил полезен !

Благодаря ! Поздрави !
stridata - специалист
ср юни 05, 2019 11:48 amarnaudov78 написа:
Здравейте .

От скоро се интересувам от 3D принтерите , по спецално тези евтините модели за начинаещи . Спрял съм се на този модел Anet A8 DIY , като най изгоден .

Интересува ме заслужава ли си парите , могат ли да се очакват някакви задоволителни резултати , ако е правилно настроен разбира се ? Нямам никакъв опит и понятие от тези машини и всеки съвет и насока би ми бил полезен !

Благодаря ! Поздрави !
Аз също нищо не разбирах, и си взех Анета. Има доста неща като материя да се учат иначе като принтер с времето си го доизшлайфах и резултатите са доста добри. С малко ъпгрейд нещата стават. Аз лично обаче ти препоръчвам като за първи принтер да си вземеш Creality Ender 3 Pro.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 95

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: