• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 95
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
STEPER - специалист
Юли,
Ивинявам се,но не съм искал да те засегна. :partyman:
Изразявам се по принцип кое е правилно.
Това не пречи на всеки да постъпи както намери за добре.
Мен също хората от другите форуми с които съм общувал са ме научили на много неща.
Е разбира се и многото информация която съм пресял от мрежата :wink: :)
Поздрави
stridata - специалист
пет юни 07, 2019 12:22 pmarnaudov78 написа:
пет юни 07, 2019 12:03 pmstridata написа:
Ако си поръчваш принтера от Китай си поръчай направо и ремъците и мосфета от там. Аз от БГ части не пазарувам защото са 2-3 пъти по скъпи,ти така и така ще чакаш доставката на принтера, направо си ги поръчай от Алито.

П.п.
Това с офсета за PETG още в началото го видях в нета и си ми работи екстра, нмямам проблем с никой от слоевете нито с адхезията. PETG-то се принтира страхотно в/у стъкло.
Поръчах го от тук https://www.tomtop.com/p-os0186eu.html? ... M4QAvD_BwE

С безплатна доставка от Германия .

Най ниската цена която намерих 107.87 Евро . Отделно купих и два MOSFET модула . За ремъка обаче не съм сигурен какъв точно трябва да бъде , има ли различни рамери като форма на зъбите или са стандартни ?

Какъв модел стъкло мога да купя за него ?
Ако говориш за стъклото на леглото можеш да си отрежеш във всеки стъкларски шоп. Ремъците ако не можеш да се ориентираш в сайта си ги купи като дойде принтера и ги видиш какви са. Не бързай, със стъклото, вземи си термо тиксо и първо с него докато свикнеш. За стъклото първо свикни, после си принтирай врътките за нивелация и трябва да се разпробие алуминиевата плоча за да не използваш главите на винтовете отгоре. Абе като дойде ще пишеш пак..... Мосфет на екструдера аз знам, че не е нужен, само на леглото щото там им е слабото място, но не са скъпи. Ако искаш не бързай и с тях, като свикнеш и като почнеш да правиш по дълги принтове тогава ги сложи.. Аз мойте още несъм ги сложил.. хахахаха. Това е лично мое мнение! но аз принтвам малки модели и не работя са ABS
STEPER - специалист
пет юни 07, 2019 12:22 pmarnaudov78 написа:
Поръчах го от тук https://www.tomtop.com/p-os0186eu.html? ... M4QAvD_BwE
С безплатна доставка от Германия .
Честито :supz:
https://mysku.ru/blog/china-stores/54623.html#1
arnaudov78 - напреднал
Благодаря !

Когато дойде и го сглобя , ще пиша и питам каквото има :yawinkle:
arnaudov78 - напреднал
пет юни 07, 2019 1:57 pmstridata написа:
пет юни 07, 2019 12:22 pmarnaudov78 написа:
пет юни 07, 2019 12:03 pmstridata написа:
Ако си поръчваш принтера от Китай си поръчай направо и ремъците и мосфета от там. Аз от БГ части не пазарувам защото са 2-3 пъти по скъпи,ти така и така ще чакаш доставката на принтера, направо си ги поръчай от Алито.

П.п.
Това с офсета за PETG още в началото го видях в нета и си ми работи екстра, нмямам проблем с никой от слоевете нито с адхезията. PETG-то се принтира страхотно в/у стъкло.
Поръчах го от тук https://www.tomtop.com/p-os0186eu.html? ... M4QAvD_BwE

С безплатна доставка от Германия .

Най ниската цена която намерих 107.87 Евро . Отделно купих и два MOSFET модула . За ремъка обаче не съм сигурен какъв точно трябва да бъде , има ли различни рамери като форма на зъбите или са стандартни ?

Какъв модел стъкло мога да купя за него ?
Ако говориш за стъклото на леглото можеш да си отрежеш във всеки стъкларски шоп. Ремъците ако не можеш да се ориентираш в сайта си ги купи като дойде принтера и ги видиш какви са. Не бързай, със стъклото, вземи си термо тиксо и първо с него докато свикнеш. За стъклото първо свикни, после си принтирай врътките за нивелация и трябва да се разпробие алуминиевата плоча за да не използваш главите на винтовете отгоре. Абе като дойде ще пишеш пак..... Мосфет на екструдера аз знам, че не е нужен, само на леглото щото там им е слабото място, но не са скъпи. Ако искаш не бързай и с тях, като свикнеш и като почнеш да правиш по дълги принтове тогава ги сложи.. Аз мойте още несъм ги сложил.. хахахаха. Това е лично мое мнение! но аз принтвам малки модели и не работя са ABS
Препрочитам да ги сложа от начало мосфетите, така и така съм ги взел, защото токовете към леглото най вече и дюзата не са малки и е излишно да товаря и без това хилавата платка с тях.
А относно стъклото ми стана интересно, като каза че могат да ми го изрежат, не трябва ли да е специално някакво закалено и да издържа на висока температура, ако е обикновено стъкло няма ли да се спука като се загрее? И също дебелина му не е ли от значение, колко дебело трябва да бъде? Знам че това са въпроси които не съм стигнал още до тях, но обичам да съм информиран предварително :lol:
stridata - специалист
Както сам разбираш, аз също не съм експерт и мога да товоря само от моя личен опит. Стъклото ако е закалено неможе да се реже, трябва първо да се отреже и после да се закали, а това означава пари. Аз си взех едно огледало 4мм мисля, че е и си го отрязах 210х210 и си ми върши перфектна работа. размера е важен защото отгоре на леглото има глави на винтове които са за нивелиране на леглото и ако не си си направил подобрения на леглото ще трябва да го отрежеш по малко за да може да нивелираш и ще загубиш от работната площ. Идва по-навътре и трябва да го щипнеш с големи щипки те пречат и т.н. Ще трябва да направиш това преди да резнеш джама.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

https://www.thingiverse.com/thing:2350276
arnaudov78 - напреднал
Ясно, благодаря :yawinkle: . ще го направя това. Можеш ли да качиш някоя снимка от близо как се е получило при теб със огледалото? И сега се сещам , ако сложа индуктивен сензор за близаст за автоматичното калибриране на Z , той дали ще работи през стъклото се чудя ?!?! Ти ползваш ли такъв ?
STEPER - специалист
пет юни 07, 2019 9:02 pmarnaudov78 написа:
Препрочитам да ги сложа от начало мосфетите, така и така съм ги взел, защото токовете към леглото най вече и дюзата не са малки и е излишно да товаря и без това хилавата платка с тях.
А относно стъклото ми стана интересно, като каза че могат да ми го изрежат, не трябва ли да е специално някакво закалено и да издържа на висока температура, ако е обикновено стъкло няма ли да се спука като се загрее? И също дебелина му не е ли от значение, колко дебело трябва да бъде? Знам че това са въпроси които не съм стигнал още до тях, но обичам да съм информиран предварително :lol:
То е хубаво човек да бъде информиран предварително,но трябва и да се чете :-D
Борда на принтера не е толкова "хилав" както смяташ.
Транзисторите са тези които поемат големия товар от консумацията на леглото.
"Мосфет" ти е нужен един да подмениш захранването на леглото. С него ще облекчиш
само температурния режим на борда от голямото нагряване на стоковия транзистор,
което пък неминуемо води да прогаряне на пистите по борда при продължителна работа.
За мен :? тези "мосфет"-и са просто един маркетингов трик на китайците и са за хора които обикновено
не се интересуват от подробности.
Аз не ползвам такива екстри и много е възможно тези "мосфети" за които става дума
да са със същите транзистори но в друг по-голям корпус /ТО220/.
Обикновено китайците поставят P55NF06L (P55NF06) като тези в RAMPS 1.4 които също греят
но по-приемливо заради по-голямия радиатор.
Поставянето на 4 мм.стъкло определено ще удължи времето за нагряване на леглото.Използвай обикновено
3 мм прозрачно стъкло без опасения.По възможност е хубаво стъклото да няма дефекти.Такова е стъклото
което използват стъкларите за направа на огледала преди да им сложат амалгамата.
Стъклото обикновено се пуква когато нагряването на леглото е много бързо и то няма време
да се темперира а бързото нагряване при този принтер е изключено. :lol:
Ремъците за принтера са GT2 6 mm. и стъпка 2 мм. Не се вживявай в тях.
Не мисля,че в скоро време ще ти се наложи тяхната подмяна.
Индуктивния сензор ще работи само при метално легло каквото мисля,че има А6 но все пак може да се получи
някаква разлика в данните от не еднородността на стъклото. Подлежи на тестове :wink: Аз не съм ползвал подобно нещо.
Има индуктивни сензори които се задействат от различно растояние /мм/,параметър който трябва да се отчете при монтажа
ако се слага такъв,но все пак добре е между индуктивния сензор и леглото да няма преграда.
Има и други начини за Auto Leveling но според мен ще ти е необходимо по-натам.
На първо време е полезно ръчно да се извърши :wink:
Поздрави
STEPER - специалист
Най сетне след дълго чакане получих някои неща от китайските братя и това малко
ми развързва ръцете да финализирам VORON-а.
Няколко снимки на екструдера MOBIUS 3 - регулиран и тестван.
По информация на конструктора и потребителите от форумните групи може да работи 24 часа Х 365 дни
в годината :shock: :? :wink: :-D

Прикачен файл

2019_06_12_IMG_1717.JPG
2019_06_12_IMG_1717.JPG (50.26 KиБ) Видяна 1993 пъти

Прикачен файл

2019_06_12_IMG_1712.JPG
2019_06_12_IMG_1712.JPG (50.69 KиБ) Видяна 1993 пъти

Прикачен файл

2019_06_12_IMG_1710.JPG
2019_06_12_IMG_1710.JPG (51.04 KиБ) Видяна 1993 пъти

Прикачен файл

2019_06_12_IMG_1708.JPG
2019_06_12_IMG_1708.JPG (48.81 KиБ) Видяна 1993 пъти

Прикачен файл

2019_06_12_IMG_1706.JPG
2019_06_12_IMG_1706.JPG (47.91 KиБ) Видяна 1993 пъти
STEPER - специалист
Още две снимки :)

Прикачен файл

2019_06_12_IMG_1719.jpg
2019_06_12_IMG_1719.jpg (44.54 KиБ) Видяна 1992 пъти

Прикачен файл

2019_06_12_IMG_1718.JPG
2019_06_12_IMG_1718.JPG (45.56 KиБ) Видяна 1992 пъти
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 95

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: