• 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 96
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
brum - майстор
Абсолютно е в Мерлин-а който ползвам. Даже се репродуцира само с промяна на настройките след затварянето на капака на контролера.

Мерлина дето ползвам е custom с разни модификации за Ender3 v2 и има доста интересни опции дето в стандартният Marlin ги няма. Подозирам, че е вкаран и бъг.

Със жиците съм достатъчно кадърен да не направя късо :) . Проектирам разни платки, пиша код за микрокнотролери и си лягам с поялника. И съм 100% убеден, че проблема е в софтуера.
batrado - специалист
чет апр 08, 2021 7:09 pmbrum написа:
Абсолютно е в Мерлин-а който ползвам. Даже се репродуцира само с промяна на настройките след затварянето на капака на контролера.

Мерлина дето ползвам е custom с разни модификации за Ender3 v2 и има доста интересни опции дето в стандартният Marlin ги няма. Подозирам, че е вкаран и бъг.

Със жиците съм достатъчно кадърен да не направя късо :) . Проектирам разни платки, пиша код за микрокнотролери и си лягам с поялника. И съм 100% убеден, че проблема е в софтуера.
Привет brum,
сподели комнинацията от настройките, че ако някой настъпи мотиката да не се чуди къде е ключът от палатката.
Като каза Ender 3... чудя се от известно време за една комбинация Ender 3 Pro + тунинга на Бен Леви https://www.blvprojects.com/blv-ender-3-pro искам да го ползвам само за ABS ... след последният печат направо ми се виеше свят от изпаренията 22 часа с ABS+. Чакам частите за Voron Switchwire а с Ender-a за 10 дена всичко ще е налично.
STEPER - специалист
Здравейте,
Как се лекува този артефект :? :-D

Прикачен файл

IMG_E0720_LI.jpg
IMG_E0720_LI.jpg (19.3 KиБ) Видяна 1138 пъти
STEPER - специалист
batrado,
Какво легло ще ползваш за Voron Switchwire :?:
Аз още не съм наясно с какво да се определя.
Приемам всякакви идей за отопляемо легло :wink:
Поздрави
batrado - специалист
чет апр 08, 2021 8:38 pmSTEPER написа:
batrado,
Какво легло ще ползваш за Voron Switchwire :?:
Аз още не съм наясно с какво да се определя.
Приемам всякакви идей за отопляемо легло :wink:
Поздрави
Много съм доволен от това, което в момента ползвам от clever3d с химически нанесено PEI покритие. Мисля да ползвам размер 300х220х5mm или 230х230х5mm но още не съм се спрял на точен модел.
batrado - специалист
чет апр 08, 2021 8:33 pmSTEPER написа:
Здравейте,
Как се лекува този артефект :? :-D
Щях да кажа влажност във филамента... ама нещо все едно да има проблем с подаването, т.е. тефлоновата тръбичка и целият тракт с нея. Не съм имал подобен проблем и само гадая.
STEPER - специалист
чет апр 08, 2021 8:50 pmbatrado написа:
чет апр 08, 2021 8:38 pmSTEPER написа:
batrado,
Какво легло ще ползваш за Voron Switchwire :?:
Аз още не съм наясно с какво да се определя.
Приемам всякакви идей за отопляемо легло :wink:
Поздрави
Много съм доволен от това, което в момента ползвам от clever3d с химически нанесено PEI покритие. Мисля да ползвам размер 300х220х5mm или 230х230х5mm но още не съм се спрял на точен модел.
А какъв нагревател ще ползваш?
batrado - специалист
чет апр 08, 2021 9:34 pmSTEPER написа:
чет апр 08, 2021 8:50 pmbatrado написа:
чет апр 08, 2021 8:38 pmSTEPER написа:
batrado,
Какво легло ще ползваш за Voron Switchwire :?:
Аз още не съм наясно с какво да се определя.
Приемам всякакви идей за отопляемо легло :wink:
Поздрави
Много съм доволен от това, което в момента ползвам от clever3d с химически нанесено PEI покритие. Мисля да ползвам размер 300х220х5mm или 230х230х5mm но още не съм се спрял на точен модел.
А какъв нагревател ще ползваш?
Иска ми се нагревателят да е силиконов на 24V но този, който е 200х300mm е 350W, което означава малко по-мощно захранване. В момента ползвам 200x200mm - 200W на 24V (пак от clever3d ) и загряването от 20 до 120 градуса ми отнема към 10мин., като ползвам 400W захранване. Като цяло времето за загравяне не ми е фатално.
brum - майстор
чет апр 08, 2021 8:33 pmSTEPER написа:
Как се лекува този артефект :? :-D
Проблем с подаването. А защо - варианти много.

1) Запушване на тръбичката. Ако печаташ примерно с карбоново PLA или нещо друго с добавен материал може да ти е малка дюзата. Лекува се или с по-корав extruder или с по-голяма дюза.

2) Проблем с extruder-а. Ама тогава проблема щеше се появява на равни интервали.

3) Много тънък слой. Случва се да се образуват дребни неравности в това дето печаташ. В един момент слоят между дюзата и това под нея идва много малък и материала не може да излезе. Съответно качва налягане и като стигнеш до ръба на детайла успява да разтовари налягането.

4) Лош материал за печатане с променящ се диаметър на места и съответно като дойде по-дебелият материал се получава това (blob му викат).

5) Over extrusion. Но е малко вероятно защото проблема щеше да е постоянен.

6) Ниска температура на печат. Рядко hotend-а успява да поддържа постоянна температура. И ако си на ръба на температурата при която материала излиза
нормално при 2-3 градуса спад на температурата се получава налягане в hotend-а и съответно като навакса с температура се получава blob-а.

Или комбинация от по-горните. Дай още информация за да мога да помисля по-детайлно.
чет апр 08, 2021 8:28 pmbatrado написа:
сподели комнинацията от настройките, че ако някой настъпи мотиката да не се чуди къде е ключът от палатката.
Редактирах профилите за подгряване като подмених стойностите на вентилатора от 255 на 64. Това е - нищо друго. Защо така става - не знам. Ама отказвам да debug-вам и да го търся този проблем :) . Иначе софтуера който използвам е на Jacob Myers. Подкарал е екрана без да е нужна промяна в софтуера му и е добавил маса менюта за настройки. Включително и вариант за mesh leveling. А до сега никой не беше успявал да го подкара на Ender3 v2 това.




А за колегата със стъклото с химически нанесен PEI слой. Не съм сигурен дали ти не се оплака от невъзможни за отлепяне детайли. Наскоро и аз борих такъв проблем с PLA и причината беше много висока температура на масата.

Пробвах да печатам PLA на 80 градуса на масата с идея да не ми се получава повдигане на ръбчетата. И после няма отлепяне от стъклото. Иначе с всичко друго (включително и PETG-то) просто оставям детайла да преседи час и той се отлепя сам. Само с PLA+ не се получава това и се налага да го напъна след като изстине.

И да се похваля - смених и последните два вентилатори и сложих SUNON-ски с близо 12 м3/ч дебит. Принтера не мога да го позная. Сега като работи се чува леко жужене :) . Изтарикатих се да вържа последователно 2 еднакви вентилатора на 12V към 24V, но не съм сигурен дали беше добра идея. Има едни 5 секунди замисляне преди да тръгнат вентилатори и през това време издават леко странни звуци. Ама за сега ще ги карам така и при следващо отваряне ще ги вържа към 12V.
STEPER - специалист
чет апр 08, 2021 11:14 pmbrum написа:
.................
Пробвах да печатам PLA на 80 градуса на масата с идея да не ми се получава повдигане на ръбчетата. И после няма отлепяне от стъклото. Иначе с всичко друго (включително и PETG-то) просто оставям детайла да преседи час и той се отлепя сам. Само с PLA+ не се получава това и се налага да го напъна след като изстине.
....................
Пробвай температура на леглото за PLA е 60-65 градуса а за PETG е 70-80 градуса.
При 30-35 градуса на леглото детайла спокойно се сваля.
Поздрави
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 96

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: