• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 96
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
arnaudov78 - напреднал
Изглежда добре направен , солиден . Поздравления . Какви пари излиза този екструдер ?
STEPER - специалист
пет юни 14, 2019 9:35 amarnaudov78 написа:
Изглежда добре направен , солиден . Поздравления . Какви пари излиза този екструдер ?
Всичко е много относително.
Цените варирарт от качеството и търговците които
предлагат отделните елементи.
Но в рамките на 40 евро ще може да се вместиш. :rolleyes:
Имай на пред вид,че това е само подаващото устройство на боуден екструдера.
Поздрави
STEPER - специалист
Ето и останалата част от екструдера - HOT END-а

Прикачен файл

2019_06_15_IMG_1729.JPG

Прикачен файл

2019_06_15_IMG_1730.JPG

Прикачен файл

2019_06_15_IMG_1731.JPG

Прикачен файл

2019_06_15_IMG_1732.JPG

Прикачен файл

2019_06_15_IMG_1733.JPG
STEPER - специалист
Още две снимки

Прикачен файл

2019_06_15_IMG_1734.JPG

Прикачен файл

2019_06_15_IMG_1735.JPG
STEPER - специалист
Здравейте,
Някой занимава ли се с DLP /SLA/ 3Д принтери,които използват (течна) фотополимерна смола.
Имам идеята да проиграя тази техология,но като гледам какви са цените на смолата се интересувам
от разхода за единица детайл в куб.см.
Сега слайсера дава информация за разхода на нишката в метри и като обем на детайла в куб.см.
А как ще бъде при използването примерно на половин литър смола? Какъв обем ще се
получи след втвърдяване.
Поздрави
ср юни 19, 2019 9:45 pmSTEPER написа:
Здравейте,
Някой занимава ли се с DLP /SLA/ 3Д принтери,които използват (течна) фотополимерна смола.
Имам идеята да проиграя тази техология,но като гледам какви са цените на смолата се интересувам
от разхода за единица детайл в куб.см.
Сега слайсера дава информация за разхода на нишката в метри и като обем на детайла в куб.см.
А как ще бъде при използването примерно на половин литър смола? Какъв обем ще се
получи след втвърдяване.
Поздрави
Здравейте, аз не знаех че в БГ има хора ентусиасти които се занимават с 3Д принтиране.
Наскоро се върнах от чужбина и реших и аз да се пробвам с такава машинка.

Относно SLA принтерите - аз като гледах какъв принтер да си купя и видях че доста са им паднали цените, но при тези SLA принтери се изисква още 1/2 машинки: една която "запечатва" материала и го "втвърдява" и една която го "мие". Не съм запознат с процеса като цяло но там идеята е да се получи сравнително високо качество с бърза цена. Там принтирането става 50-100 пъти по бързо от FDM машините, но за сметка на това нямаш избор на филаменти и производители - трябва да купуваш точно определена течност (викат и смола - "resin") която струва майка си и баща си.
Та според мен това е големият проблем при SLA принтерите - сложният процес по завършване на детайла, ограничен вид и количество съвместими смоли и техните цени.

STEPER, как мога да ти пратя ЛС? Форумът не ми дава такава възможност.
STEPER - специалист
пет юни 07, 2019 2:33 pmarnaudov78 написа:
Благодаря !
Когато дойде и го сглобя , ще пиша и питам каквото има :yawinkle:
Здравей колега,
Да се надяваме,че вече всичко е точно и принтера работи. =D>
Какво е впечатлението ти от принтера? Доволен ли си от него?
Поздрави
TenK.O. - помощник
Здравейте на всички. Искам малко да пораздвижа тази тема като потърся малко помощ. Наскоро си купих любителски принтер Creality Ender 3. Калибрирах го по трите оси както и леглото с луфтомер. На теста с кубчето докарах размерите с отклонение от 0.03мм . Но вчера принтирах едно допълнително приспособление за него (водач на филамента) ,което не ми се получи. Проблема е в това че вървеше добре до средата, след което слоевете се размехтиха. Между другото изчетох и цялата тема тук и доста полезни неща научих като цяло за принтерите. Прочетох и видях в тубата за подобен проблем и до колкото разбрах е от незатегнати ремъци. А на пипане като чели нищо им няма. Какво е вашето мнение?
STEPER - специалист
съб сеп 21, 2019 9:19 amTenK.O. написа:
Прочетох и видях в тубата за подобен проблем и до колкото разбрах е от незатегнати ремъци. А на пипане като чели нищо им няма. Какво е вашето мнение?
Изпускане на стъпки.
TenK.O. - помощник
А това изпускане на стъпките от незатегнатите ремъци ли е. Гледах и един друг клип, в който обясняват че проблема може и да е от уплетения филамент на ролката. Между другото забелязах и нещо друго. Когато филамента минава през стъпковото моторче на екструдера се случва нещо според мен необичайно. Както си върви правилно филамента от време на време сякаш прескача. Дали не е от настройките на скрипта за началото и края на принтирането, който съм задал в slicer-а? Тях ги копирах от една тема в интернет. Признавам си не съм запознат с тези настройки, но в момента ще наблегна и на тях тъй като до колкото разбирам те са от голяма важност за да се стартира правилно принтирането както и неговото завършване. Ето ги и тях:
>>>Start Script<<<
; Ender 3 Custom Start G-code
M104 S{material_print_temperature_layer_0} ; Set Extruder temperature
M140 S{material_bed_temperature_layer_0} ; Set Heat Bed temperature
M190 S{material_bed_temperature_layer_0} ; Wait for Heat Bed temperature
M109 S{material_print_temperature_layer_0} ; Wait for Extruder temperature
G28 ; Home all axes
M117 Purge extruder
G92 E0 ; Reset Extruder
G1 Z2.0 F3000 ; Move Z Axis up little to prevent scratching of Heat Bed
G1 X0.1 Y20 Z0.3 F5000.0 ; Move to start position
G1 X0.1 Y200.0 Z0.3 F1500.0 E15 ; Draw the first line
G1 X0.4 Y200.0 Z0.3 F5000.0 ; Move to side a little
G1 X0.4 Y20 Z0.3 F1500.0 E30 ; Draw the second line
G92 E0 ; Reset Extruder
G1 Z2.0 F3000 ; Move Z Axis up little to prevent scratching of Heat Bed
M117 TenK.O.
; End of custom start GCode

>>>END Script<<<
; Ender 3 Custom End G-code
G4 ; Wait
M220 S100 ; Reset Speed factor override percentage to default (100%)
M221 S100 ; Reset Extrude factor override percentage to default (100%)
G91 ; Set coordinates to relative
G1 F1800 E-3 ; Retract filament 3 mm to prevent oozing
G1 F3000 Z20 ; Move Z Axis up 20 mm to allow filament ooze freely
G90 ; Set coordinates to absolute
G1 X0 Y{machine_depth} F1000 ; Move Heat Bed to the front for easy print removal
M106 S0 ; Turn off cooling fan
M104 S0 ; Turn off extruder
M140 S0 ; Turn off bed
M107 ; Turn off Fan
M84 ; Disable stepper motors
M117 That's All Folks!
; End of custom end GCode
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 96

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: