• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 95
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
tsenkov - специалист
По добре си вземи 40Х по корава е.Мисля че Ф8 на 400мм е доста нежно като направляващи и е по хубаво наистина да си вземеш Ф12 от ексорор и лагерчета от там. Разбирам те че не ти се преработва отново но повярвай по добре сега да го преработиш отколкото да разваляш готова конструкция.
lpetrov - помощник
Решил съм да правя CoreXY-подобие...т.е. X, Y и Z, са все с по 2 пръта...и съдейки по това, което чета, че хората са направили, при повечето около 300х300 обем са го правили с 6мм.
Други, коментират, че над 300, са сложили 8мм и всичко е перфектно.
Основното е..че при този вид принтери, се ползва bowden екструдъра и реално X и Y не се движат нагоре/надолу и следоватлено има минимум тежест на тях..общо взето само hotend-a + малко пластмаса + лагерите.
Ако мина на 12мм, то значи, лагерите ще вдигат и те тежестта...и съдейки по коментарите...се оказва, че няма голям смисъл от по-дебели прътове :)

Та по този повод, виждам единствения аргумент да направя по-дебели тръбите да е.. че не ги намирам в БГ, което малко не си заслужава .. в краен случай, ще чакам китайците, ако случайно ги няма при Стоилов :)

ПС: Просто ми е малко абсурдно, как ... в БГ, нещо толкова просто не можеш да го намериш, докато в US/UK/DE, подобни неща ги има във всеки по-голям hardware store :)
tsenkov - специалист
Ако трябва да си правя за себе си такъв принтер бих го направил с Ф20. И ще съм сигурен че няма да имам проблеми при работа. Избора си е твой.
Прочети форума по напред имам качени снимки на мои творения.
lpetrov - помощник
В случай, че и друг търси подобно вбъдеще - поръчах от Стоилов, имат и режат на колкото кажеш (+/-3мм) :)
STEPER - специалист
Здравейте,
От опита който имам,отговорно мога да твърдя,че 8 мм.пръти са де факто като стандарт
при Mendel/Prusa принтерите с размери 300-400 мм. а при Delta-тата до 700 мм.
Няма никакво притеснение да се използват такъв диаметър пръти но с уговорката когато
става въпрос за бюджетен 3D принтер.Линейните съчмени лагери не са никак подходящи
/особено тези китайските които купуваме/ когато говорим за качеството на 3D печата
В последния 3D принтер който направих /Ceramic delta/ използвах 12 mm.пръти при 1100 мм.
височина и 250-300 мм.печатна площ.
Поздрави
Поздравления за единствената, намерена засега тема за потребители на 3D принтери.
Не ми се искаше да започвам с обява за продажба. Но ми пристигна поръчката за: TEVO Tarantula I3 3d Printer Borosilicate Glass 220 x 280 x 4 mm Build Printer Plate Transparent Color
Обаче реших да се откажа от този модел принтер и сега имам едно неразопаковано стъкло + шпатула и щипки.
Ако някой има интерес, продавам го на доставна цена :)
STEPER - специалист
IvoG написа:
Поздравления за единствената, намерена засега тема за потребители на 3D принтери.......
.....Обаче реших да се откажа от този модел принтер.... :)
И правилно си решил.Аз мога да ти предложа една супер Delta :wink:
Поздрави
STEPER написа:
IvoG написа:
Поздравления за единствената, намерена засега тема за потребители на 3D принтери.......
.....Обаче реших да се откажа от този модел принтер.... :)
И правилно си решил.Аз мога да ти предложа една супер Delta :wink:
Поздрави
Благодаря но съм се насочил към CR-10S като дойде ще напиша едно ревю :)
Здравейте,
Имам 3д принтер Prusa i3 DIY. Отначало печаташе добре но в един момент започна да пуска материал неравномерно с прекъсвания. Смених дюзата и тефлоновата тръбичка проблемът остава. Възможно ли е проблемът да е от материала? Ползвал съм един и същ досега само оригиналният който дойде с принтера. Или проблемът може да е другаде. Някой срещал ли е такъв проблем досега.
batrado - специалист
Здравейте,
за да не пускам нова тема ще питам и тук. Някой ползвал ли е вариант на екструдер Chimera https://e3d-online.com/chimera?
Не мога да го настроя да печата с два отделни цвята едновременно. Разстоянието от 18мм между дюзите е заложено във фърмуера на принтера. Принтерът е Flyingbear P905X
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 95

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: