• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 95
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
arnaudov78 - напреднал
чет юни 06, 2019 4:56 pmstridata написа:
Под ъпгрейд имам в предвид да си принтира човека наличните из нета стабилзиращи за рамката, за обдухването, за стягането на ремъците и т.н.
Ползвам Анет вече 2 години и категорично казвам, че за качествен печат трябва да се купят нови ремъци, и мосфет на леглото за да не си изгори къщата. Други ъпдейти с пари като нови екструдери и т.н. за тоя принтер не си заслужават. Дори с това което казвам ще докара едно доста добро качество.... Зависи какво точно ще се принтира де! Относно нивелирането и там има лек ъпдейт за по-лесно настройване. Ако не местиш принтера няма да е нужно да пренивелираш, но примерно PLA се принтира на различно височина от PETG и ще трябва да се настройва на ново.
Да, разбрах и аз имах предвид точно тези ъпдейди, за ремъка и обдухването е ясно. Кой модел Anet казваш че ползваш две години? А8 или А6? И относно нивелирането, ползваш ли автоматичното такова? Този сензор за авто нивелирането който се монтира, постоянно ли стои там включен на мястото на Z ключа или само когато се прави нивелиране?

В момента разликата в цената между двата модела е около 20лв и за това се чудя кой?
STEPER - специалист
Колега arnaudov78
Предполага се,че поне сте прегледали темата ако не сте я прочели цялата и бих казал,че страховете са Ви напразно.
Излишно се натоварвате с толкова много информация в момента наведнъж.В много от тези ревюта и обзори хората интерпретират
нещата така както ги разбират.Ползата от ъпгрейдите и модификациите ще бъде след като навлезете в материята тъй като ще сте вече наясно кое-как.
Аз бих взел Анет 6 :supz:
Разбира се принтера на който ще се спрете ще печати задоволително направо от кутията и ще зависи не толкова от настройките колкото
от начина по който е сглобен. Настройките каквито и да са не могат да компенсират физическата сглобка на принтера.
Имаше в темата един случай където някой потърси помощ след като при сглобяването на един принтер от такъв кит
му беше останал един детайл и се чудеше от къде е,а по неговите думи принтера си печател добре:)
Функцията за автоматично нивелиране /както я наричате/ ако погледнете картинката най отдолу "Auto Leveling" е опция /е възможна/
и при двата модела /никой не е лишен от нея/ което значи,че по ваше желание производителя може да я добави /за повече пари естествено/
или вие да си я добавите в процеса на експлоатация.
Ъпгрейдите за които мислите сега за този принтер няма да Ви дадат скорост и подобрение в качеството на печат.
Ще Ви е нужен съвсем друг с други свойства и качества.
Аз не съм купувал готов принтер а само детайли за тях.Направил съм вече 12 броя 3Д принтери.На първите от тях снимки има в началото на темата.
Като хоби аз обичам да се занимавам с "машинки" с програмно-цифрово управление.
Преди много врме когато направих своя CNC рутер с помоща на този форум,реших да опитам какво е това 3D принтер.
Пъряит беше ситема COPRE XY ,детайлите изрязани на CNC от MDF и слепени помежду си.На него отпечатих детайлите за 2-ри и 3-тия
принтер вече система PRUSA i3 като носещата конструкцич пак беше от MDF и изрязана на CNC рутера.Получи се изключително здрава
система и принтера печатеше много добре. С него направих няколко принтера система DELTA. С първата ми Делта съм отпечатил
над 12 клм. филамент.Последният принтер с който работя е ситема CORE XY - HYPRCUBE EVOLUTION с подвижно отопляемо легло и Auto Leveling.
Той отпечати частите за двата VORON-а които аз съм си кръстил SAPSAN 1 И SAPSAN 2.
За сведение - Сапсан е най бързата птица на земното кълбо с размерите на сивата врана - скорост 390 клм в час за възрастна птица.
в България е широко разпостранен :)
Ако е интерсно мога да дам линкове към един курс от 6 лекции за 3Д печат но на руски език който като Българи би трябвало да го
разбираме:) От там много неща могат да се научат :wink:

Прикачен файл

Sapsan.jpg
STEPER - специалист
чет юни 06, 2019 4:56 pmstridata написа:
................... PLA се принтира на различно височина от PETG и ще трябва да се настройва на ново.
Не мога да си обясня израза "PLA се принтира на различно височина от PETG "
Какво разбираш под това?
stridata - специалист
Мииии най-просто казано разтояниято от леглото до дюзата за PLA е лист хартия, а за PETG е кредитна карта.
arnaudov78 - напреднал
MOSFET модулите и ремък с фибропълнеж намират ли се в тукашни магазини или само от ebay, Китай и тн? Както разбирам захранването в комплекта е възможно най големия компромис, но не е проблем да се замени с качествено с по голяма мощност.
STEPER - специалист
чет юни 06, 2019 9:24 pmstridata написа:
Мииии най-просто казано разтояниято от леглото до дюзата за PLA е лист хартия, а за PETG е кредитна карта.
Това определено е грешно мнение и не води до положителни резултати.
Трябва да се знае,че първият слой е изюключително важен и определящ за крайния резултат.
Ако дюзата се движи близо до леглото първия слой ще бъде зацапан и евентуално унищожен.
А в другата крайност ако дюзата е твърде далеч от леглото детайла няма да има достатъчно сцепление с леглото ще се отлепи и принтирането отново ще се провали.
Ето защо в практиката се е установило офсета на Z /растоянието между дюзата и леглото/
да бъде 0.1 като височината на първия слой се задава в слайсера и е по-голяма от височината на слоя при печатене.Освен това скоростта на полагане на първия слой е обиновено от 40-50 % по ниска от основната скорост.
Традиционният метод за определяне офсет-а на Z е ръчно с лист принтерна хартия в няколко точки на леглото /загрято ако има такова/ или автоматично - Auto Leveling.
Да имаш добър първи слой не зависи нито от материала било то PLA,ABS,PETG или някакъв друг нито пък от неговата дебелина - 1.75 или 2,85 /3/ мм.

Прикачен файл

Offset.jpg
Offset.jpg (10.06 KиБ) Видяна 1979 пъти
stridata - специалист
Ако си поръчваш принтера от Китай си поръчай направо и ремъците и мосфета от там. Аз от БГ части не пазарувам защото са 2-3 пъти по скъпи,ти така и така ще чакаш доставката на принтера, направо си ги поръчай от Алито.

П.п.
Това с офсета за PETG още в началото го видях в нета и си ми работи екстра, нмямам проблем с никой от слоевете нито с адхезията. PETG-то се принтира страхотно в/у стъкло.
arnaudov78 - напреднал
пет юни 07, 2019 12:03 pmstridata написа:
Ако си поръчваш принтера от Китай си поръчай направо и ремъците и мосфета от там. Аз от БГ части не пазарувам защото са 2-3 пъти по скъпи,ти така и така ще чакаш доставката на принтера, направо си ги поръчай от Алито.

П.п.
Това с офсета за PETG още в началото го видях в нета и си ми работи екстра, нмямам проблем с никой от слоевете нито с адхезията. PETG-то се принтира страхотно в/у стъкло.
Поръчах го от тук https://www.tomtop.com/p-os0186eu.html? ... M4QAvD_BwE

С безплатна доставка от Германия .

Най ниската цена която намерих 107.87 Евро . Отделно купих и два MOSFET модула . За ремъка обаче не съм сигурен какъв точно трябва да бъде , има ли различни рамери като форма на зъбите или са стандартни ?

Какъв модел стъкло мога да купя за него ?
STEPER - специалист
пет юни 07, 2019 12:03 pmstridata написа:
Това с офсета за PETG още в началото го видях в нета и си ми работи екстра, нмямам проблем с никой от слоевете нито с адхезията. PETG-то се принтира страхотно в/у стъкло.
PETG е материал който прощава много грешки на потребителите и това,че нямаш проблем
не значи че мнението ти е правилно.
stridata - специалист
пет юни 07, 2019 12:28 pmSTEPER написа:
пет юни 07, 2019 12:03 pmstridata написа:
Това с офсета за PETG още в началото го видях в нета и си ми работи екстра, нмямам проблем с никой от слоевете нито с адхезията. PETG-то се принтира страхотно в/у стъкло.
PETG е материал който прощава много грешки на потребителите и това,че нямаш проблем
не значи че мнението ти е правилно.
Ма въобще нямам и намерения да имам правилно мнение. Имам мнение, което опита ми ми е показал, че е по-добре, особенно за нестабилния Анет.
Чета с голямо внимание всичко което пишеш и даже и не бих си и помислил да давам акъл, само бих се учил от теб. Самоук съм и всичко съм чел из нета, това с по-високия офсет се практикува от доста хора бих казал. Може и да е най-нелогичното нещо, но с Анет и моя филамент работи. Това ми стига :partyman:
Юли съм аз м/у другото.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 95

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: