Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, преди 5 години си купих душ система за вграждане (Deante или нещо подобно) - ръчен + душ пита. От известно време започна душ питата да капе.
Искам да си сменя керамичния патрон, който управлява струята дали тече от питата или ръчния душ. Прикачвам снимки на въпросния кран.
Не мога да кажа размерите, но така или иначе в интернет намирам само такива, които според описанието управляват топло и студено и не съм убеден, че са същите.
Трябва ми съдействие да предложите какво да си поръчам (питах в 2-3 железарии в София без резултат - даже не са и виждали този стандарт. може би не е европейски?). Писах и на няколко сайта български и чужди, но засега нямам отговор. Мястото, откъдето я купих, също не мога да получа съдействие.
Може и да не е точния размер, но като приложение да е точно - очаквам да струва между 1 и 20 лева, така че и да поръчам 1-2 грешни цената няма да е проблем, а чакането ако е от място като али експрес.

Изображение

Изображение
hidrazin - майстор
ср мар 20, 2024 9:40 pmhuego написа:
Не мога да кажа размерите...
... очаквам да струва между 1 и 20 лева ...
Да бе, да ... направо позна. За съжаление не ти определяш цените... И ще чакаш.

ЦЪЪЪК

:partyman:
P.S. И като не можеш да кажеш размерите накъде си ръгнал да търсиш?
Я сега фащай шублера.
ESPACE - майстор
чет мар 21, 2024 8:06 amnikolson написа:
Ще трябва да изчакаш малко, ама то няма пълно щастие.

Не те ли смущава факта, че онова което се търси се различава "леко" с това от линка ти?
hidrazin - майстор
чет мар 21, 2024 8:06 amnikolson написа:
Ще трябва да изчакаш малко, ама то няма пълно щастие.
В твоя вариант няма никакво щастие - нищо общо с това което се търси.
:partyman:
ср мар 20, 2024 10:29 pmhidrazin написа:
ср мар 20, 2024 9:40 pmhuego написа:
Не мога да кажа размерите...
... очаквам да струва между 1 и 20 лева ...
Да бе, да ... направо позна. За съжаление не ти определяш цените... И ще чакаш.

ЦЪЪЪК

:partyman:
P.S. И като не можеш да кажеш размерите накъде си ръгнал да търсиш?
Я сега фащай шублера.
" two-way water distribution valve" ето къде бил ключът от бараката :prayer: . ще си чакам. не е спешно.
за шублера - не се смейте, но си викнах майстор да ми го разглоби. дето ще давам пари за глух ключ (няколко докато уцеля размера) по-добре да ги дам на някой, който разбира, а после и ще ми го монтира. ще си поръчам 3-те модела под 100 мм и ще се моля да ми пратят същото. после ще пиша кои са ми останали на някой ако му трябват :-D
ESPACE - майстор
чет мар 21, 2024 11:45 amhuego написа:
но си викнах майстор да ми го разглоби. дето ще давам пари за глух ключ (няколко докато уцеля размера) по-добре да ги дам на някой, който разбира, а после и ще ми го монтира. ще си поръчам 3-те модела под 100 мм и ще се моля да ми пратят същото. после ще пиша кои са ми останали на някой ако му трябват :-D
#-o Виж как се казва форума!
kr1100 - майстор
ср мар 20, 2024 9:40 pmhuego написа:
...Трябва ми съдействие да предложите какво да си поръчам (питах в 2-3 железарии в София без резултат - даже не са и виждали този стандарт. може би не е европейски?). Писах и на няколко сайта български и чужди, но засега нямам отговор. Мястото, откъдето я купих, също не мога да получа съдействие.
Изображение
Изображение
Провери в Аветисян.
А за тези има в Алито ремонти набори.
hidrazin - майстор
чет мар 21, 2024 11:45 amhuego написа:
... ще си поръчам 3-те модела под 100 мм
Като твоя модел има с обща дължина 89мм 95мм 101мм и 105мм
Къде ги видя тези 3 модела под 100мм ?
Последния не го гледай. Той е друг модел...
И едва ли на някой друг ще му потрябва точно такъв.
Много по-лесно е да го измериш. Разликата е голяма и се хваща дори и с линийка.
Все пак цената е между 40 и 50 кинта за бройка и не е добре да се купува само за проба.
:partyman:

Тема "Трябва ми резервна част: кран за душ пита и ръчен душ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: