Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
maleeeestrax - специалист
Абсолютно споделям мнението на колегата Андри за предпазителя и ми прави впечатление че доста хора си майсторят опасни машини без изобщо да се замислят за рисковете които поемат.Пазете се. :prayer:
alsted - майстор
Вервай ми знам какво става при пръскане на камъка! Става въпрос за камък с диаметър 60см. Никакъв предпазител не може да те спаси. Истинета е да не се окажеш пред него точно в този момент. А този малкия ... Ами ако ако си по трасето на излитащо парче от отвора му ... просто ще си го получиш и ... какъвто ти е късмета. Ако няма предпазител и парчето се насочи в друга посока - прав му път. Най много да счупи някой джам.
Най-безопасно е да не работиш (не само с инструменти)! Достатъчно е да направиш някаква грешка (или да те обвинят ако заемаш отговорна длъжност) и да влезеш дори в затвора.
Има една такава приказка: "който го е страх от врабци, да не сее просо!" (щото може да му го изядат).
Andri01 - майстор
Ако тръгнем по тази логика,то и каските,коланите и възд. възглавници в колите са излишни. Но всеки знае себе си! Здраве да е! :partyman:
hasko100 - специалист
Всичко което пишете за безопасност на труда е вярно,но мотора се върти с около 800 оборота и става за заточване на "не-профисионални инструменти".Както пише един колега, пръсне ли се камъка, само късмета може да те спаси.Предпазителя е за застраховка.Това не е шмиргел за продажба, а за дребни детайли и мощността на мотора е малка.Идеята беше, как да се направи шмиргел от електромотор, който иска да му прави предпазител.Имам фабричен шмиргел за фини работи, с предпазител. :tonqe:
shotik написа:
Зависи и от каква перална е ,дали е обикновена ,полу или автоматична,ако не знаеш от каква е ,снимай и покажи,за да ти се даде съвет.
Колега, много моля да ме информираш как се сваля електродвигателя на този тип перални. Зная само, че парката се отвива на дясно, т.е. е с обратна резба. Не мога и не зная как да законтря двигателя и перката.Благодаря предварително!https://pimg.mycdn.me/getImage?disableS ... hDLJ2bS0-w
shotik - майстор
nk31a631947 написа:
shotik написа:
Зависи и от каква перална е ,дали е обикновена ,полу или автоматична,ако не знаеш от каква е ,снимай и покажи,за да ти се даде съвет.
Колега, много моля да ме информираш как се сваля електродвигателя на този тип перални. Зная само, че парката се отвива на дясно, т.е. е с обратна резба. Не мога и не зная как да законтря двигателя и перката.Благодаря предварително!https://pimg.mycdn.me/getImage?disableS ... hDLJ2bS0-w
По снимка ми изглежда на Рига 8 , ако е тя , електромоторът не е общ с перката, а движението се предава с ремък. Електромоторът е закрепен на планка.

Напиши точно марката или пусни още някоя снимка, ако може и от долната страна към електромотора .
nk31a631947 написа:
shotik написа:
Зависи и от каква перална е ,дали е обикновена ,полу или автоматична,ако не знаеш от каква е ,снимай и покажи,за да ти се даде съвет.
Колега, много моля да ме информираш как се сваля електродвигателя на този тип перални. Зная само, че парката се отвива на дясно, т.е. е с обратна резба. Не мога и не зная как да законтря двигателя и перката.Благодаря предварително! Пералнята е българско производство. Перката е прикачена директно към остта на ел. двигателя!
shotik написа:
nk31a631947 написа:
shotik написа:
Зависи и от каква перална е ,дали е обикновена ,полу или автоматична,ако не знаеш от каква е ,снимай и покажи,за да ти се даде съвет.
Колега, много моля да ме информираш как се сваля електродвигателя на този тип перални. Зная само, че парката се отвива на дясно, т.е. е с обратна резба. Не мога и не зная как да законтря двигателя и перката.Благодаря предварително!
Благодаря много за отговора, но пералнята е българска и перката е закачена директно към остта на двигателя. Моторът е производство на бившият Елпрм. Това ,което показах е общия вид на подобна пералня от руски сайт. Пералнята е в провинцията и не мога да изпратя снимка сега. Весели празници! Успех, здраве и щастие!
По снимка ми изглежда на Рига 8 , ако е тя , електромоторът не е общ с перката, а движението се предава с ремък. Електромоторът е закрепен на планка.

Напиши точно марката или пусни още някоя снимка, ако може и от долната страна към електромотора .
shotik - майстор
Прикачен файл:
CCF07042018_00000.jpg
CCF07042018_00000.jpg (76.47 KиБ) Видяна 1739 пъти
Ето ти чертеж , обръщаш я с казана на долу , сваляш кожуха на вентилаторната перка, после и нея , трябва да видиш на оста фрезовани две успоредни повърхности, на тях трябва да сложиш гаечен ключ с необходимия размер.
Поваляш я да легне, и някой ти държи ключа, а ти развърташ перката, ако трябва и с почукване .
Открива се една бронзова втулка с два отвора и със специален ключ, ако го има ,развърташ, ако не с кръгло желязо или пробой слагаш в някой от отворите и с чук започваш да почукваш обратно на час.стрелка , докато се развърти.
Аз имам такъв ключ , но не те знам от къде си. се развърти.
Уважаеми Приятелю, благодаря сърдечно за оказаната своевременна помощ. При следващото ми отиване в провинцията ще приложа съвета. Благодаря още един път за помоща, бързата отзивчивост и желая весели и щастливи празници! Аз живея в София.

nk31a631947 написа:
shotik написа:
nk31a631947 написа:
Колега, много моля да ме информираш как се сваля електродвигателя на този тип перални. Зная само, че парката се отвива на дясно, т.е. е с обратна резба. Не мога и не зная как да законтря двигателя и перката.Благодаря предварително!
Благодаря много за отговора, но пералнята е българска и перката е закачена директно към остта на двигателя. Моторът е производство на бившият Елпрм. Това ,което показах е общия вид на подобна пералня от руски сайт. Пералнята е в провинцията и не мога да изпратя снимка сега. Весели празници! Успех, здраве и щастие!
По снимка ми изглежда на Рига 8 , ако е тя , електромоторът не е общ с перката, а движението се предава с ремък. Електромоторът е закрепен на планка.

Напиши точно марката или пусни още някоя снимка, ако може и от долната страна към електромотора .
shotik написа:
Зависи и от каква перална е ,дали е обикновена ,полу или автоматична,ако не знаеш от каква е ,снимай и покажи,за да ти се даде съвет.
nk31a631947 написа:
shotik написа:
nk31a631947 написа:
Колега, много моля да ме информираш как се сваля електродвигателя на този тип перални. Зная само, че парката се отвива на дясно, т.е. е с обратна резба. Не мога и не зная как да законтря двигателя и перката.Благодаря предварително!
Благодаря много за отговора, но пералнята е българска и перката е закачена директно към остта на двигателя. Моторът е производство на бившият Елпрм. Това ,което показах е общия вид на подобна пералня от руски сайт. Пералнята е в провинцията и не мога да изпратя снимка сега. Весели празници! Успех, здраве и щастие!
По снимка ми изглежда на Рига 8 , ако е тя , електромоторът не е общ с перката, а движението се предава с ремък. Електромоторът е закрепен на планка.

Напиши точно марката или пусни още някоя снимка, ако може и от долната страна към електромотора .
nk31a631947 написа:
shotik написа:
nk31a631947 написа:
Колега, много моля да ме информираш как се сваля електродвигателя на този тип перални. Зная само, че парката се отвива на дясно, т.е. е с обратна резба. Не мога и не зная как да законтря двигателя и перката.Благодаря предварително!
Благодаря много за отговора, но пералнята е българска и перката е закачена директно към остта на двигателя. Моторът е производство на бившият Елпрм. Това ,което показах е общия вид на подобна пералня от руски сайт. Пералнята е в провинцията и не мога да изпратя снимка сега. Весели празници! Успех, здраве и щастие!
По снимка ми изглежда на Рига 8 , ако е тя , електромоторът не е общ с перката, а движението се предава с ремък. Електромоторът е закрепен на планка.

Напиши точно марката или пусни още някоя снимка, ако може и от долната страна към електромотора .
shotik написа:
nk31a631947 написа:
shotik написа:
Зависи и от каква перална е ,дали е обикновена ,полу или автоматична,ако не знаеш от каква е ,снимай и покажи,за да ти се даде съвет.
Колега, много моля да ме информираш как се сваля електродвигателя на този тип перални. Зная само, че парката се отвива на дясно, т.е. е с обратна резба. Не мога и не зная как да законтря двигателя и перката.Благодаря предварително!https://pimg.mycdn.me/getImage?disableS ... hDLJ2bS0-w
По снимка ми изглежда на Рига 8 , ако е тя , електромоторът не е общ с перката, а движението се предава с ремък. Електромоторът е закрепен на планка.

Напиши точно марката или пусни още някоя снимка, ако може и от долната страна към електромотора .

Тема "Шмиргел от мотор на перална..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: