• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
На някого намира ли му се нещо такова? Интересува ме еднокрила стандартна врата.
crez - майстор
DarkBeat написа:
На някого намира ли му се нещо такова? Интересува ме еднокрила стандартна врата.
1.Обясни, търсиш да купиш, или искаш да майсториш сам?????
2.За мазе или за жилище????
3. Ако майсториш сам, имаш ли понятие от електродъгово заварявне???
Отговори на тия въпроси,пък тогава ще видим. :? :? :?
crez написа:
DarkBeat написа:
На някого намира ли му се нещо такова? Интересува ме еднокрила стандартна врата.
1.Обясни, търсиш да купиш, или искаш да майсториш сам?????
2.За мазе или за жилище????
3. Ако майсториш сам, имаш ли понятие от електродъгово заварявне???
Отговори на тия въпроси,пък тогава ще видим. :? :? :?

1. Сам.
2. За жилище, входна врата.
3. Да. :)
Тани - модератор
DarkBeat написа:
На някого намира ли му се нещо такова? Интересува ме еднокрила стандартна врата.
1 не
2 добре!

Как очакваш да ти се помогне ,како трябва да ти мъкнат думите с ченгел , все едно ние искаме от тебе съвет! Обясни по-подробно! Не вярвам , някой да има чертеж точно за твоята врете , така ,че ще се наложи да импровизираш!
crez - майстор
DarkBeat написа:
crez написа:
DarkBeat написа:
На някого намира ли му се нещо такова? Интересува ме еднокрила стандартна врата.
1.Обясни, търсиш да купиш, или искаш да майсториш сам?????
2.За мазе или за жилище????
3. Ако майсториш сам, имаш ли понятие от електродъгово заварявне???
Отговори на тия въпроси,пък тогава ще видим. :? :? :?

1. Сам.
2. За жилище, входна врата.
3. Да. :)
1.За каса използваш т.н прозоречен студено огънат профил(продава се в складовете за метали) има различни размери.
2.За вратата ползваш правоъгълен студено огънат профил с размер съобразен с този на касата, режеш, заваряваш, запълваш с изолация, напасваш бравата и затвряш от двета страни с ламарина, завряваш панти,г римираш и окачваш на клепетата. Това е! Проста работа. Чертежа си е твой по размерите,другото импровизираш.
velsi - Почетен майстор
Ето как ги правя аз. Като искаш схема, ето ти схема.

Прикачен файл

wrata.jpg
wrata.jpg (24.86 KиБ) Видяна 15381 пъти
Благодаря на crez и velsi. :) Интересуваше ме точно това: Някаква примерна врата. Иска ми се да направя нещо красиво вкъщи, поне доколкото е възможно. Ако имате още някакви подобни картинки, или описание с няколко думи - ще се радвам да ги споделите. :) Имам още няколко дни на разположение.

Аз си мисля за нещо такова: Правя една рамка от правоъгълни метални профили, по средата на вратата още 1. В образувалите се празнини ще поставя 2 ламарини, а за върху тях ще поръчам да ми изработи дърводелец някакви дървени орнаменти, които после ще си боядисам с безир, боя... Каквото ми хрумне. :) Ще ги захвана с някакви хубави болтове и би трябвало да стане мед. :)
velsi - Почетен майстор
Непременно да покажеш какво се е получило накрая.
Добре. :) Само че имам "леко" забавяне и не мога да кажа кога ще пусна снимки.:)
dokobg - специалист
Надявам се темата още да се следи :roll:
Velsi иска да те попитам как закрепяш фазера от вьтрешната страна на вратата. Лепиш ли го или не?
  • 1
  • 2

Тема "Чертеж/схема за метална врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: