• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
velsi - Почетен майстор
Винтчета М5 с конусна глава като в металния профил с метчик е направена резба. Стената на профила не е много дебела и става лесно и бързо. Главите потъват във фазера. Ако искаш можеш да ги китосаш преди да боядисаш фазера или да лепиш нещо декоративно върху него. Става и с поп нитове, но тогава няма как да скриеш главите.
Тани - модератор
Ако не те притесняват главите, най-бързо,здраво и лесно става със самонарезни винтове от този вид

Изображение

Въобще не е необходимо да им подготвяш отвори и резби - направо завиваш с винтоверт или бормашина. Те сами си пробиват профила!

Става и с тези :
Изображение

Но трябва да внимаваш колко ги завиваш, за да не изтърват. Най лесно с тях се работи с винтоверт за гипскартон с дълбочинен ограничител .
velsi - Почетен майстор
Тани, прав си, че е най-добре по този начин. Не се сетих за него, защото когато правих врати тези винтове ги нямаше или поне не бяха разпространени. Пък и винтоверт нямах тогава. Сега и аз бих използвал такива винтове..
crez - майстор
Аз праскам с поп-нитачката, бързо става. 100 бр. нитове за лев две свредла ф5 мм и половин час работа.
dokobg - специалист
Тани, и аз мислих за самонарезни, но дали ще може да пробие 2мм стомана ? Не ме притесняват главите, че ще се виждат, но ми си вижда дебел прифила за самонарежен. Ти пробвал ли си този начин лично ?
ivanj - специалист
dokobg написа:
Тани, и аз мислих за самонарезни, но дали ще може да пробие 2мм стомана ? Не ме притесняват главите, че ще се виждат, но ми си вижда дебел прифила за самонарежен. Ти пробвал ли си този начин лично ?
Просто няма да ги усети тези 2мм.
MamaMy - майстор
Аз правих за едно мазе бронировка на обикновена интериорна врата. По ръба рамка от винкел и от двете страни ленти шина обхващаха вратата. Всичкото това прихванато към вратата с винтоверта и самонарезни. Дори не съм дупчил винкела. Сами си го пробиваха, но явно бяха ментета, че на някои им се късаха главите. :-D
Тани - модератор
Захващал съм окачени тавани и термопанели във ферми на халета с дебелина 10+ мм. с такива самонарезки Изображение . така че с твоите 2 мм по-скоро се притеснявай дали ще държи :lol: И това не е шега! Гледай да не превъртят, че 2 мм не са никакъв проблем за тези винтове! Доколкото знам, дебелината на материала в който е възможно да се захваща е равен на дължината на "свредлото" на винта, но не съм сигурен дали става въпрос за стомана или някой по-мек материал!
пет яну 25, 2013 10:06 amMamaMy написа:
Аз правих за едно мазе бронировка на обикновена интериорна врата. По ръба рамка от винкел и от двете страни ленти шина обхващаха вратата. Всичкото това прихванато към вратата с винтоверта и самонарезни. Дори не съм дупчил винкела. Сами си го пробиваха, но явно бяха ментета, че на някои им се късаха главите. :-D
И аз искам за нещо подобно за врата на стаичка между етажите. Никак не ми се иска да правя напълно метална врата и нова каса. Мисля да сложа шина 50Х5мм, по целия контур на вратата също да има и спънки на няколко места от същата шина. По същия начин и от вътрешната част на вратата. Мисля да ги хвана с болтове, който ще затваря на мъртво. После облицовка от ламарина 0.5мм.. Мислих за винкел както ти но няма да мога да затворя вратата и трябва да се напасва. Ако имаш някакви снимки може да ми пратиш да видя какво си направил.
  • 1
  • 2

Тема "Чертеж/схема за метална врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: