• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dido uzunov - специалист
От линка който си дал за двигателите: Вземаш 3kW 3000об/мин- разликата е 30лв от този който си посочил, и ще имаш мощност дори и да решиш да сменяш главата с по голяма например.
За по високите обороти: по лесно ще нагласиш ремъчните шайби, когато имаш голяма разлика между мотора и главата. Оригиналната шайба на главата може би е около 300мм. За да имаш 1570 об. на главата при 1500 об. на мотора, трябва и шайбата на мотора да е 300мм(малко неудобно и грозновато). Пресостат задължително с обратна връзка с възвратния клапан. Тръбата е хубаво да е медна, но не е задължително да е навита, както ти е удобно. Питай ако има нещо друго.Ето формулата за изчисление на шайбите.

N м / Nгл = Dш гл / Dш м

N м -обороти на мотора
N гл- обороти на компресорната глава
Dш м –диаметър на шайбата на мотора
Dш гл - диаметър на шайбата на главата

П.п. колкото по-вече, толкова по-вече(казал Мечо пух).
Niko Gargov - напреднал
Здравейте, съфорумци извинявам се първо за късното благодаря на всички отзовали се с помощ каквато и да е. Та онази вечер докато си стоях на PC-то и търсих някои части за компресорчето което реших да си правя попаднах на една обява в OLX.bg на компресор LAM 100 литров с мотор 1.5кв. монофазен. След като позвъних на посочения номер с човека от Варна се договорихме на доста добра цена от 280лв. след ден чакане получих SMS от Еконт, че имам пратка с наложен платеж. Когато го включих за няма и минутка вдигна 3 бара налягане, когато го прибрах в работилницата му направих по-обстоен преглед, и излезе, че когато вдигне над 6-7 бара от редуцир вентила изпуска съвсем леко, свалих го отворих го почистих го измих го сглобих го и пак същото. От СТАЕВ в Пловдив си поръчах същия за около 40лв. казаха по телефона но Понеделник ще го взема и ще кажа точната цена. Снимки ще направя утре и ще го покажа, дано да си служим вярно в отукнататашните ни действия. :prayer: :prayer: :prayer:
pipilica - майстор
А честито нов компресор. :drinkers: :drinkers: :drinkers:
fox_vt - майстор
Самоделен компресор се правеше навремето когато тая техника както и повечето други бяха кът и много скъпи.Сега е абсолютно безмислено.
ivouz - специалист
А ние тук се пънехме как дати помогнем.Ти накрая си купи готов!
пишман_майстор - майстор
Някои необходими неща за направата на компресор https://www.olx.bg/ad/komponenti-za-kom ... 5pnSC.html
D.Metodiev - напреднал
Прикачен файл:
20180529_132652.jpg
Здравейте. Да ползвам темата на колегата за въпрос, по ремонта и възстановяването на един самоделен компресор.
Въпросния компресор ми остана наследство от дядо ми и има сантиментална стойност за мен, та искам да го реставрирам.
Направен е с трифазен мотор около 7 кв.,мисля , че е около 900 оборота , стар немски компресор с дебит 1000 лт. 10 бара налягане и 80 лт. бутилка.
От прочетеното до тук, по този и други форуми, разбрах, че трябва да сложа пресостат, кондензоуловител, предпазен клапан, манометър, възвратен клапан и филтър. Има обаче един проблем- когато пусна компресора, веднага почва да духа, но като запуша с ръка изхода на тръбата, след около 5-10 сек. Мотора почва да се мъчи и ремъка да приплъзва. Според мен е абсурд да направи 10 бара, при положение, че мога да го запуша с ръка.
Идеи къде да търся проблема?
Ето това е компресора:
Изображение
Прикачен файл:
20180529_132706.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Компресор самоделка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: