• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
krasimir_stoi4kov - напреднал
Здравейте
искам да си направя люлка за яйца като тази , ето клипчето https://www.youtube.com/watch?v=vw-QKToDMVY
Ясно ми е , че е направена от алуминиев профил , човека е пуснал размери и така нататака ето тук http://www.qariya.info/vb/showthread.php?t=118294 , но не мога да разбера самите люлки от метални пръчки ли са или алуминиеви , или е от тел 3мм #-o #-o #-o #-o #-o Гледам и се чудя какво е , ето и снимките
Прикачен файл:
qariya_com_eb22e2b12e.jpg
qariya_com_eb22e2b12e.jpg (60.79 KиБ) Видяна 6456 пъти

Прикачен файл

qariya_com_e872d3cba4.jpg
qariya_com_e872d3cba4.jpg (31.41 KиБ) Видяна 6456 пъти

Прикачен файл

qariya_com_004afc01a6.jpg
qariya_com_004afc01a6.jpg (43.46 KиБ) Видяна 6456 пъти

Прикачен файл

qariya_com_b58ca1605b.jpg
qariya_com_b58ca1605b.jpg (61.32 KиБ) Видяна 6456 пъти
krasimir_stoi4kov - напреднал
Прикачен файл:
qariya_com_b6f13912b7.jpg
qariya_com_b6f13912b7.jpg (37.64 KиБ) Видяна 6454 пъти
Прикачен файл:
qariya_com_b7f3830f35.jpg
qariya_com_b7f3830f35.jpg (42.27 KиБ) Видяна 6454 пъти
Прикачен файл:
qariya_com_321df8fca5.jpg
qariya_com_321df8fca5.jpg (30.92 KиБ) Видяна 6454 пъти
Прикачен файл:
qariya_com_8e9617e19d.jpg
qariya_com_8e9617e19d.jpg (29.67 KиБ) Видяна 6454 пъти
Та имате ли идеи какъв материал е алуминиеви пръчки ли са или какво :? и с какво точно се прави тая спойка :?
MamaMy - майстор
Това е дебела медна тел която е калайдисана добре. Става от някой кабел с голяма квадратура. Вижда се до детайлите и колофона с поялника.
kuger - майстор
MamaMy написа:
Това е дебела медна тел която е калайдисана добре. Става от някой кабел с голяма квадратура. Вижда се до детайлите и колофона с поялника.
Като сравня дупката на шайбата с диаметър на тела, май хич не е дебел и меден. По-скоро ми прилича на заваръчна тел на пръчки, хем тънка, хем сравнително здрава.
При дупка 3 мм, тела изглежда по-тънък, /на една от снимките/.
Идеята за въртене е много добра, ако се намери мотор с 1 об/минута, има и още по-бавни, може да се остави постоянно да работи. Тогава не е нужно и реле време за мотора.
Хе, преди години правехме на Москвичите антени "военен тип" от такива пръчки :-D , седем на брой.
MamaMy - майстор
Аз пък виждах фабричен инкубатор който имаше само пръчки наредени по дъното и в двата края хванати на вериги. Движеха се на ляво на дясно и просто търкаляха яйцата.
maleeeestrax - специалист
Във Лукойл имат една наклонена плоча по която се движи нагоре надолу скара и така върти кренвиршите . Можете да взаимствате идеята ако ме разбрахте. :supz:Нещо като идеята която дава Мама му
miroki - майстор
Яйцата не е добре да се търкалят, може да се прекъснат нежните "жилки" вътре. Не е хубаво и механизма, който върти да присецва.
Трябва да са застопорени, а да се накланя кошницата -люлка или по-начина показан по-горе. Е, или да се въртят внимателно на ръка на 8 часа. До макс. 12. Познавам хора и на 24 часа веднъж да ги въртят, но резултата е по-лош. Кокошката го прави на около час.
kuger - майстор
Намерете схемата на руския инкубатор "Наседка". Той ги търкаля на час. Ползвах такъв от приятел, изкарах около 6-7 люпения преди да си го вземат :sad: Залагах каквито ми попаднат яйца, естествено от село. При максимум от 48 яйца, максимума при мен беше 31 пилета. Имах и доста по-лоши резултати, но го отдавам на това, че събирах каквито ми падне яйца, без да са проверени с овоскоп.
solar_entusiast - специалист
Телта прилича на шишовете за окачените тавани.
Сравнително лесно се огъва и брат ми прави сякакви чудесии от нея.
Само да я запоява не е пробвал.
  • 1
  • 2

Тема "люлка за яйца в инкубатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: