Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
savagebs - специалист
от стеблото може да се направи обратен чук
gnt69 - майстор
Аз от стар амортисьор обаче от багажник съм си направил бъркалка за плодове. Бърка всичко дори дюли- От счупен стар нож вземаш острието заточваш от двeтe страни по посока на въртенето, закривяваш по сантиметър от двете страни да не пробиеш бидона и става пасатор за плодове. Един приятел така пасира доматито на жена си половин кофа с домати и след 30 сек доматено пюре. Ако има желаещи довечера мога да снимам.
maleeeestrax - специалист
Ми снимай го понеже на мен за ракия ми трябва нещо такова то сигурно и за грозде ще стане :rock:
gnt69 - майстор
maleeeestrax написа:
Ми снимай го понеже на мен за ракия ми трябва нещо такова то сигурно и за грозде ще стане :rock:
Май само за ракия става щото гроздето ша го направи на мармалад. Кайсии, сливи, праскови и всякакви плодове за ракия стават като нектар от комунизма в бирените шишета. :partyman:
Andri01 - майстор
За материал от ябълки и сливи. Парче арматурно желязо Ф12 и 2бр. заварени под ъгъл парчета от механична ножовка върши идеална работа.
maleeeestrax - специалист
Понеже не съм го правил та да питам механичната ножовката може ли да се заварява с обикновен електрожен или трябва по-специална заварка :rock:
lov - майстор
Не не става защото стоманата е самозакаляваща и веднага след това се пука точно до заварката. Може но само с горелка със припой меднофосфорен или сребърен. И като се запои пламъка се изтегля по лека за да не се охлади рязко на въздуха.
И аз преди си правих разни бъркалки ама на края минах на готови за бъркане на лепила.


И понеже темата е за амортисьор точно провокиран от нея си направих това.

viewtopic.php?f=56&t=53134
Kirilpm - специалист
Andri01 написа:
Точно на тебе пък не ти требе "мини"бухалка! 2 и сто мъж! За чий ще ти е бухалка? Е,като разбереш за чий ще стане нещо от стар амортисьор-кажи! Аз имам 2бр. в гаража. :partyman:
П.С.: Стержена е от мек метал ,но с много здрава повърхностна закалка!
Не е никак мек,стомана 45 са повечето и са дебело хромирани.От по дебеличките стават прекрасни дорници,заварям им една голяма гайка накрая,която да пази ръцете.От тези за багажник стават центърчета и малки секачи след закалка,но не са нещо особено като качество,за домашна употреба вършат работа.Ако отваряш недокрай изпуснали газови амортисьори първо пробивай по една малка дупка с дрелката,като следиш да не издуха стружките към теб от налягането,после източи маслото през дупката,разпъни амортисьора до край и режи смело и безотговорно с шлайфа.Като се разреже може да се ползва по-голяма част от стержена.На астрите са кухи,стават идеално рамо за 1/2 гидория,на повечето коли са плътни,лесно се работят на струг,ползвам няколко като винтове на скоби за вадене на лагери.
Lion15 - специалист
чет дек 03, 2015 4:33 pmmitko64 написа:
Аз се учудих навремето, от Форд Ескорд с Ф20мм, по- тежки от Опел Астра с Ф22, ма то на кухото какво да се чудиш, всичко лъсна като ги срязах.
Знам,че тената е стара но ...
Да те попитам като ги ряза как стана без да изпуснеш налягането и да изкаря рязко газовете?
Имам един нов от полски фиат и и ми дойде нещо на ум,но незнам как да го режа като не е изпуснал изобщо.... :-D
plamen6703 - майстор
От полски фиат няма какво да те притеснява, прорязваш малко, обръщан обратно да изтече маслото и довършваш рязането :)

Тема "Търся идея за "нещо" от стар амортисьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: