Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kozl - майстор
От ЧЕЗ дават ключ на домоуправителя. За ЕВН не знам. А дали пък ключовете на двете компании са еднакви :?
А при нас от ЧЕЗ още не са сменили бравите и ключовете са по стария стандарт тръбичка с два чепа. Питах тук там ключари. Отказаха.
Снабдих се от производители на ел.табла. При тях със сигурност има и ключове.
И все пак ключалките трябва да позволяват достъп до предпазителите и до там. Според зависи структурата на ел.таблата обаче съм срещал такива на които има 2 секрета и външния ключ не отключва вътрешната брава. Тук в нашата сграда явно не ни смятат за крадливи, защото след последното им посещение дори не са пломбирали вътрешните врати.
Но на сина в блока техника от ЧЕЗ много се ядоса, защото масово бяха подменяни предпазители с неподходящ тип и интервенция на шината, което беше причина за късо. След консултация по телефона премахна по-мощните предпазители и монтира подходящи съответни на мощност по договор.
И ко ве защо ви е достъп до там дека не требе да имате :?
Оти ако законно искате предпазител за по-гоуем ток, ке треба да плащате.
Е тва сме бугарите. Отвсекъде се цакаме и за туй сме все прецакани, а в оправдание законите били криви, за тва ги збикаляме та да ги изправим.
Последна промяна от kozl на пет дек 18, 2015 6:38 am, променено общо 1 път.
bube760205 - специалист
Valtor написа:
Пиши от кой град си ,може и да измислим нещо :yawinkle:
От Димитровград съм!
bube760205 - специалист
nikel написа:
Отиваш при най близкият ключар поръчваш ключ тип енерго и срещу 10 лв. го получаваш.
Едва ли има такъв ключ!Силно се съмнявам!
ikonoma - напреднал
Здравейте,

стягам апартамент в нова кооперация без Акт 16 и още нямаме ток. Искам да си прекарам кабел към паркомястото, обаче ударих греда. В таблото още няма прекъсвачи и електромери, но фирмата, която го е правила го е заключила. Опитах с ключ тип "Енерго", но не става. Ключалката е Mauer според ключар, който питах. Някой може ли да помогне с идея?

plamen6703 - майстор
пон яну 28, 2019 5:43 pmikonoma написа:
В таблото още няма прекъсвачи и електромери, но фирмата, която го е правила го е заключила.
Разбира се, че ще го заключи, таблото е окомплектовано по проект без електромерите и е заключено :wink:
Ти в качеството си на какъв ще "подобряваш" проекта на таблото :cool: ?
krasi92 - майстор
Ти кабела си прекараи до таблото с аванс в метража пък като му дойде времето да получиш достъп ще го захраниш ако има къде в таблото.Обикновенно всичко е зад щит и от реда с бушони си помниш твоя.
romanpm - майстор
Преди време ключар в друга държава просто ми отказа да ми направи подобен дубликат :cool: , но после разбрах че те воубще нямат такава заготовка ... :wink:
hidrazin - майстор
Щото е било в друга държава. У нас имат... :-D
:partyman:
ikonoma - напреднал
пон яну 28, 2019 6:02 pmplamen6703 написа:
пон яну 28, 2019 5:43 pmikonoma написа:
В таблото още няма прекъсвачи и електромери, но фирмата, която го е правила го е заключила.
Разбира се, че ще го заключи, таблото е окомплектовано по проект без електромерите и е заключено :wink:
Ти в качеството си на какъв ще "подобряваш" проекта на таблото :cool: ?
Като завършил електроинженер, ако един кабел не мога да си прекарам :)

Просто искам да си свърша работата без да ходя да се моля после да идват и да разпломбират. А и под таблото има капаци, които скриват тръбите, през които са прекарани кабелите към мазето, но също са заключни със същия ключ.

https://www.photobox.co.uk/my/photo/ful ... 1621416368
nikolov333 - майстор
Линка ти, не води до никъде.. :-D

Тема "Ключ за ел.табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: