Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
mladen0101 - помощник
Прикачен файл:
20151229_181120.jpg
Прикачен файл:
20151229_180957.jpg
Колеги ,както е видно от снимките,който знае да помага какъв сорт е този орех.Стават доста големи като мострата вляво,издължен е няма кръгла форма по- скоро е крушовидна,черупката е много тънка,чупи се с два пръста,ядката е голяма светла и се отделя лесно на пеперуда.Съжалявам че не се усетих да оставя голям орех за снимката,иде реч за ореха в СРЕДАТА!!!
MamaMy - майстор
В Гърция го имат доста и се води Канадски орех. Поне там така му казват. Как е точно един господ знае.
tysonlkr - специалист
Аз имам един подобен много голям орех, който незнам какъв сорт е :sad:
Смятам да го засадя напролет, по предписание на човека който ми го даде. А и като прочетох и тук и на други места препоръките са за засаждане през пролетта. Но съм резервиран относно крайният резултат от засаждането. Затова и за мен представлява интерес какъв сорт са тези "гигантски" орехи за да си взема фиданка и да си засадя.
mladen0101 - помощник
MamaMy написа:
В Гърция го имат доста и се води Канадски орех. Поне там така му казват. Как е точно един господ знае.
Колега доста търсих из нета за канадски орех,поне снимките дето видях не е голяма приликата,за Гърция не мога да кажа,не съм виждал такива по пазарите(живея в Атина от 14 години),има много внос от България и Румъния.Тези специално са брани от Пловдивско,моля ако има някой колега агроном да ни просветли.

Тема "Орех-какъв е този сорт?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: