Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ivan.tsonev - помощник
Здравейте колеги ! Искам да ви попитам следното имам магнитофон Орбита -107С от старата школа :D който ми бяха казали че е 8 и 16 ом и имам една баскаса уш 200вата 8 ом от китайски говорител съответно която ми заема единият канал а другият съм пуснал една респромка която е на 4 и 8 ом мисля, че въпросът ми е следният мога ли да вържа две респромки на единия канал които да ми играят "пищялки" а баската да си е за бас само ?
Здрасти колега,ако приемем че говорителите ти са 4ома трябва да се свържат последователно,за да се получи 8ома на усилвателя.Свържи ги по тази схема.
http://www.rockfordfosgate.com/images/w ... c_8ohm.png
8180 - майстор
Няколко пъти съм се забавлявал на времето със следната схема.
Стерео канал А и В.
ПРОВЕРЯВАШ дали А и В са с ОБЩ минус (дали вътре не е мостова схема - малко вероятно)?
ИЗЯСНЯВАШ Баса пасивен ли е - няма собствено захранване?
При ДВЕ ДА на горните:
От + на А и В свързваш на + на 2 Респром.

Минусите на Респромите обединяваш и включваш към + Бас.
Минус на Баса към единия минус А или В.

Получаваш (ако те устройва силата):
- Балансиран стереозвук.
- Разширена стереобаза - Wide Stereo.
- Бас - съдържанието от ДВАТА канала.
- Ако не сгрешиш (без точни данни), няма да изпуши.
- Възможно да не ти достигнат ниски или високи - според говорителите.
Trakehner1 - специалист
Старата школа какво означава, лампов ли е? Ако да, ако има изводи за 8 и за 16 ома съответно ( две вторични на изходния трансформатор ), не е желателно да ги използваш за 4 омово озвучително тяло. Ако е транзисторен/интегрална схема, виж по-долу.

Можеш да свържеш две 4 омови озвучителни тела на единият канал, но само последователно, а това изисква да няма филтър в тях, т.е. да са с широколентови високоговорители. Ако "Респромките" са тези, които някога даваха с грамофон и тунер на марката, няма да се получи, защото при последователно минаваш през филтъра на първата, а при успоредно съпротивлението пада на 2 ома, а импедансът в ниския бас вероятно ще падне под 1.6 ома.

Коментарът ми е доста общ като цяло, не съм отварял подобни и не знам как са устроени и какво има в кутииката, както и дали мидбасът изобщо има филтър.
ivan.tsonev - помощник
Колега ето тези са респромките дали отговарят на факторите който си посочил смисал дали са с филтри и прочие ако си отварял такава
Изображение дали ще стане ако ги вържа последователно както е споменал колегата toppito

Тема "към колегите аудио техници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: