• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
mitajlako - напреднал
Здравейте, искам да си сложа дневни светлини във фаровете и си закупих някакви нови гъвкави диодни дневни светлини но нещо ми светят слабо през деня. След това реших да пробвам с диодна лента ( 3014 студено бяла с 120 диода на метър и 1140 лумена на метър) и да я вкарам в плексигласов улей за да не се вижда лентата но и тя ми дойде слаба дори без плексиглава. Сега се чудя дали да не си направя нещо като лента от светодиоди 10мм на 3.1волта и 30мА 39000 миликандела. Въпросът ми е мислите ли че ще светят ярко през деня или имате ли други идеи за диоди, ленти и т.н които могат да ми свършат работа.
Lisko - майстор
Не е ясно за тебе какво е "слабо през деня". Според мене всяка лента ще ти е слаба през деня. 3014 не дават кой знае колко светлина. Някъде 10 лумена на диод. Ако вземеш лента с 5630 или 5730 ще видиш разлика. Те дават по 50-тина лумена на диод.
mitajlako - напреднал
добре де на 3014 пише светлинен поток 1240 лумена а на 5630 -1000 лумена не трябва ли да свети по слабо или аз се бъркам нещо
dyaneff - майстор
Китайските лумени са според продавача. :lol:
VLADO66 - майстор
Чудя се защо ги кичите тези ленти вместо да сложите един DRL модул на дългите светлини намалени на 60 %.
torbalan - Дървен философ
Предполагам си наясно, че всякакви допълнителни светлини и модули са незаконни?
mitajlako - напреднал
ако ги направя почти като заводски и да са вградени вътре във фара няма как да разберат, не говоря да лепна една лента на фара и това да е . А за модула и него съм го мислил но имам автоматични светлини и искам да си свържа дневни които да си светят постоянно и вечер да ми се пускат автоматично другите.
torbalan - Дървен философ
mitajlako написа:
ако ги направя почти като заводски и да са вградени вътре във фара няма как да разберат, не говоря да лепна една лента на фара и това да е . А за модула и него съм го мислил но имам автоматични светлини и искам да си свържа дневни които да си светят постоянно и вечер да ми се пускат автоматично другите.
Каквото и да направиш - остава си незаконно.

В България не е проблем, никой нама да те закачи. Но в чужбина, така можеш да загазиш, че да не изленеш дълги години от затвора...

На твое място нищо повече от модул, дето пуска късите автоматично не бих направил...
VLADO66 - майстор
От 3 години карам с такъв модул и никой не ме е спирал да ме глобява за незаконно устройство.За това пък спрях да сменям поне два пъти годишно крушки на светлинните.
torbalan - Дървен философ
VLADO66 написа:
От 3 години карам с такъв модул и никой не ме е спирал да ме глобява за незаконно устройство.За това пък спрях да сменям поне два пъти годишно крушки на светлинните.
Никой няма и да те спре...

Проблем ще има при ПТП. Ти си с незаконна модификация, така че от там нататък носиш последствията за всичко...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Помощ за направа на дневни светлини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: