Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Как да си направя мънинка домашна топкова мелничка?
Искам да окръглям и матирам камичета.
Не да смилам. Затова го мисля като топкова
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мисля си, цилиндър върху два вала. Или пък ще е по-добре да е конусна. Не знам. Някой има ли каъвто и да е опит с мелници? Принципно да се запозная
Andri01 - майстор
Прайш я с ...топки! Както тези за цимент. Ама се искат големиии"топки" все пак! :?
inspo - майстор
Според мен ти трябва метален цилиндър или сфера , направена да се върти. Слагаш камъните вътре и те ще се загладят сами от триенето по време на движение. Същия принцип като на бетонобъркачка.
Последна промяна от inspo на вт май 03, 2016 8:35 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
n_a написа:
Искам да окръглям и матирам камичета.
Не да смилам. Затова го мисля като топкова
А камъчетата са направени от .... материал???
Дай снимка на това дето искаш да постигнеш.
:partyman:
angelfilev - специалист
n_a написа:
Как да си направя мънинка домашна топкова мелничка?
Искам да окръглям и матирам камичета.
Не да смилам. Затова го мисля като топкова
Това, което искаш не се прави с топкова мелничка, а с вибрационна машина. Използват ги за полиране на техническа керамика, например за керамични нишководачи за текстила, изглаждане на ръбове на щанцовани изделия и пр.
Не е сложна машина, но се съмнявам, че е по твоите възможности.
Ако упорстваш, задай конкретен въпрос да ти отговоря.
fantom - специалист
Аз ползвам една топкова мелница (тресачка), ахатово хаванче във форма залята с епоксидна смола, капак плексиглас мисля и цялото се хваща с две уши за туй дето вибрира. Има таймер и настройка за обороти. Избор на сачми, топки и т.н. Само че аз я ползвам за да меля до прах.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
angelfilev написа:

Това, което искаш не се прави с топкова мелничка, а с вибрационна машина. Използват ги за полиране на техническа керамика, например за керамични нишководачи за текстила, изглаждане на ръбове на щанцовани изделия и пр.
Не е сложна машина, но се съмнявам, че е по твоите възможности.
Ако упорстваш, задай конкретен въпрос да ти отговоря.
Покажи ми, моля, такава машина
shotik - майстор
Прави се цилиндър с ребра вътре или с шестоъгълна форма на ос ,върти се с ниски обороти, в момента не се сещам колко, заедно с камъните се слага шмиргелов прах и веро и се оставят да се върти с часове, може и с дни ,докато се заоблят и дори полират.
Ако намеря материал ще ти покажа.
Аз го правих с цилиндрична метална кутия от сухо мляко към 2 литра обем. На дъното подсилено с планки бях вкарал една шпилка ,задвижвана от електромотор за чистачки на кола ,а самата кутия беше върху ролките на ролкова кънка, обърната нагоре с ролките.
Това е ,че електромотора загряваше след два-три часа, почиствал съм стари и ръждясали предмети и гайки и болтове.
Добре е да се намери някой електромотор с редуктор с обороти към 100-200 об/мин и с плавно регулиране ,за да се разбере,при кои обороти ще е най - добри за работа.
lov - майстор
Има да зяпаш клипове по темата.
http://yandex.ru/video/search?text=%D1% ... -man1-3573

:lol: :-D :)

Виждал съм такива готови играчки за деца да се продават в магазините ама не и у нас. Тъй че не е лошо да наобиколиш и магазинчетата за детски играчки. :lol:
Последна промяна от lov на вт май 03, 2016 9:00 pm, променено общо 1 път.

Тема "топкова мелница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: