Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
lov - майстор
n_a написа:
lov написа:
Ей сега ще те намразят комшиите и ще ти гледаме сеира. :lol: Пък знаели човек, може ти да си вдигнала мерника на някой Щото камъчетата се оформят поне за 3-4 дена и в зависимост от породата може да не ти стигне и седмица. :x
Иначе нищо трудно слагаш камъните малко абразивен прах. Него може да си събереш под някой шмиргел. Колкото по едър по добре. Малко водичка и две-три капки веро и пускаш да громоли на комшията. За камъни не ти трябват топки. :lol:
Да, на теб и Шотик благодаря за това инфо- за времето и шума :-). Разбира се, че не ми трябват топки
Я кажи верото каква работа върши
Като емулгатор да може да се залепват абразивните частици към по едрите камъчета. Може и без него но от опит видях че е по добре. Правих нещо подобно но за почистване и полиране на месингови детайли. И от последния клип с галона от минерална вода се сещам че хранителните добавки дето ги пият онези шашавите с напомпани мускули се продават в едни такива кутии с капак на винт от доста добра и дебела пластмаса.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
angelfilev написа:

Освен чрез вибрации ефекта може да се получи и чрез въртене на някакъв цилиндър, винаги облицован с гума, по метода на shotik.
Това предполагам ще е по-достъпно за теб. Поставят се допълнително тела към камъчетата от по- твърд материал.
Такова мислех

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (57.34 KиБ) Видяна 1358 пъти
angelfilev - специалист
n_a написа:
angelfilev написа:

Освен чрез вибрации ефекта може да се получи и чрез въртене на някакъв цилиндър, винаги облицован с гума, по метода на shotik.
Това предполагам ще е по-достъпно за теб. Поставят се допълнително тела към камъчетата от по- твърд материал.
Такова мислех
На мен ми харесва. Мисля, че е добро за камъчета за арт приложения или бижутерия. Добра идея е и за "направи сам".
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
lov написа:
n_a написа:
lov написа:
...
Като емулгатор да може да се залепват абразивните частици към по едрите камъчета. Може и без него но от опит видях че е по добре. ....
Значи за самата мелница, която ще оформи ръбовете не е нужно верото?

Нещата доста се избистриха
lov - майстор
След самоделките ми попадна това на вторични и само му сложих едно импулсно захранване за лунички.Надявам се от снимките конструкцията да е ясна. Малко по лесно е за изпълнение от колкото валове и разни допълнителни редуктори и ремъци. Ако е под наклон като бетонобъркачка могат да се ползват и съдове без херметично затваряш се капак като някоя кофа от латекс примерно.

Пробвай и без веро но с него не се утаяват ситните частици на дъното вероятно и по бързо стават нещата

Прикачен файл

P3090167.JPG

Прикачен файл

P3090170.JPG

Прикачен файл

P3090169.JPG
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Валовете ми бяха най-лесното разрешение на проблема "вода в двигателя" :-)))
Като стигна до правене, ще видя с какво разполагам и какво ще го бъде. Сега бистря принципа
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
https://www.youtube.com/watch?v=DGT20ghWMZA Хи-хих, хареса ми абразива :-))
lov - майстор
Той абразива зависи какво се обработва. Като се почне от специално направени керамични пирамидки кубчета и всевъзможни разни други форми та се стига до най различни прахообрани материали. Всичко зависи както казах какво се обработва. Ползвал съм най различна едрина мозайка. Стоманени съчми от дробометна машина кварцов пясък сода бикарбонат. А за полиране на месингови изделия като крайна обработка ориз и най-доброто е смлени орехови черупки. :)
kozl - майстор
Жертваш пералнята. Отсраняваш центофугата, помпата, нагревателя, намаляваш предавките.
Пълниш пясък и камънйе и пробаш на кой ден ша се шлайфат до това дето искаш.
Но мога да ти дам и друга идея.
Облицоваш тенджера с шмиргелови камъни. Пълниш с вода и пускаш няколко камъка. Пъхаш една бъркалка и въртиш до задоволителен резултат.
Може да пробваш и с ъглошлайф с диск шкурка за камък. Диска в отвор на дъното на тенджера. Пускаш камъните затваряш капака и стартираш флекса. Ако тенджерата удържи мое и да сготвиш некой камин.
Около 10 г. съм работил около топкова мелница. Диаметъра около 4 метра. Скоростта е такава, че материала вътре да пада от височина. Ама целта не е да заобля, а да смила.
Последна промяна от kozl на ср май 04, 2016 10:29 am, променено общо 1 път.

Тема "топкова мелница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: