Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Andri01 - майстор
Провери регулировките им/ предполагам си го направил вече/? Ако не става-вдигаш главата,обръщаш я обратно и на всеки клапан наливаш по малко газ за горене или WD40-течност,не спрей.
mavryt4o - майстор
Кво стана с тая система много беше интересно и автора надъхан вероятно проблема с качването на снимки ще е....
ESPACE - майстор
Кво да стане, вероятно е провал. То ако ставаше така лесно компресорите за такъв дебит щяха да са по 500лв. и китайците да са наводнили пазара.
Чираче - майстор
Да,де... Ама той обеща да ни натрие носовете, щото не му вярваме. И сега вероятно се срамува. :? Най-лесно е да мине с едно извинение. Но, едва ли ще го направи. :lol:
mavryt4o - майстор
И аз съм правил аналози на професионални машини доста добри и точни неща направих с малко пари и много труд. Но тук вече говорим за индустриална техника и предполагаемо се вадят някви пари .Вхсичко в компресора може да се сглоби от тук от там но поне да беше дал някой лев за свясна глава .
preslav - майстор
Майсторът е млад и за сега съвсем естествено ентусиазмът е повече от опита (после ще стане обратно), но поне не е скръстил ръце и да стои да чака тате да даде пари или да направи нещо вместо него. Каквото и да се е случило с компресора поне ще има изградена инсталация и ресивери, едни 5 бона за "винтак" и е готов.
burt94 - напреднал
Автора е тук просто от ангажименти не ми остава време една бира да изпия като бял човек! По въпроса с компресора, не мога да работя постоянно върху него, другата работа също трябва са извървя и както каза един колега по горе не чакам на мама и тати, а се опитвам да се справям с проблемите в бизнеса. Пък има някой неща които не зависят от мен. Иначе направих метална рамка от П-образен профил с ширина 60мм. На същата тази рамка закрепих двигателя. Понеже стругаря ми беше на почивка нещата с ремъчнитв шайби и главата с клапаните се проточиха, но се надявам, че в срок до 1 седмица ще са готови и ще мига да ги монтирам на рамката. През това време ще направя стойката за бутилките, ел. Табло с предпазители и контактори.
Колкото до това не съм искал да натривам ничий нос. Реших да споделя идеята си тук и в същото време да получа някой полезен съвет.
Проблема със снимковия материал явно ще го има щото пиша от телефона. За сега!
mavryt4o - майстор
Каде се намира цеха занимавам се дърводелски работи мога клиент да ти стана
preslav - майстор
Момче, какво стана с компресора - никакъв не се появяваш тук!
Вече забравих какво съм писал по-горе, но сега ми хрумна, че май не е ставало въпрос за охлаждането, вероятно моторът ти е с водно охлаждане, ама само да го напълниш с вода не става.
Пиши, дори и опитът да е неуспешен няма да бъдеш разстрелян!
burt94 - напреднал
Така, поради едни, други и трети причини ми се наложи да отсъствам дълго от държавата, затова и схемата с компресора я замразих и не съм влизал доста време тук, сега съм на линия и започваме пак с това, главата с клапаните е готова, оказа се обаче че метална плоча от 10мм ще е тънка и подлежи на огъване, затова намерихме, по дебела на 25мм, това увеличава разстоянието между буталото в ГМТ и клапана като се появява и неизтласкано през нагнетателния клапан количество въздух. Дано това не се окаже някакъв сериозен проблем, ще се разбере в последствие. Клапаните са смукателен с размер 1/2 и нагнетателен с размер 3/4цола, идеята ми беше количеството въздух което влиза в цилиндрите да се намали чрез размера на смукателния клапан, и съответно когато се нагнетява този въздух през нагнетателния клапан да има по-малко съпротивление и от там по - малко загряване на въздуха. Чакам ремъчните шайби дал съм ги на стругаря да ми ги прави, ама и той е зает та не знам какво се случва. По-късно ще кача снимки на процеса, лек ден ви желая!

Тема "Компресор за въздух с голям дебит?!?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: