Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
involve - помощник
Знам,че форума е "направи сам".
Разбирам,че когато може,е наложително да се спестят пари,но за точно това,в моя случай е невъзможно.
Разбира се,аз съм работник и не плащам от джоба си за нужните за работата ни машини и инструменти,но безпроблемния компресор ми спестява време.Така аз работя и изкарвам пари.
Преди време,компресора започна да губи масло.Оказа се теч от уплътнител.Нужната част се достави за два дни(струваше по-малко от 5 лева)
През това време сложихме стария бутален.Просто не се получава с него.Недостатъчен е.Три машини работят,останалите десет почиват.
Автора на темата,ако направи работещ компресор,моля да пусне и снимки.Успех.
mar4ika - специалист
mar4ika написа:
https://youtu.be/e-qPzCo9uqo
Ей тука има много такива компресори
burt94 - напреднал
Ето малко снимки от днеска, шайбите сложихме мотора напредваме малко по малко
0]20161221_171626_opt.jpg[/attachment]

Прикачен файл

20161221_171626_opt.jpg
20161221_171626_opt.jpg (20 KиБ) Видяна 1776 пъти
petrov_belota - специалист
Трябва ти пресостат, задължително с разтоварващ клапан. Пресостата ще ти ограничава налягането да не превишава определени стойности, а клапана ще разтоварва налягането, което е останало в компресорната част( ако не разтоварваш, електромотора ще тръгва под товар, имай предвид, че не си по-тарикат от производителите на компресори). Също така трябва да имаш и обратен клапан, който да ти отделя ресивера/ите от компресорната част. Трябва да монтираш на пресостата предпазен клапан и на всеки един от ресиверите. Също така ти трябват манометри на всеки ресивер и на пресостата. Имай предвид, че пневматичните инструменти са много чувствителни към маслото (ще ебеш мамата на всички О пръстени в тях за нула време, отделно че може на металните части в тях да им ебеш мамата). Това, което ще го направиш, имаш ли идея колко конденз ще прави ? Трябва да сложиш кранчета отдолу на всеки ресивер, и да дренираш всеки ден. Отделно, че на тази измислена самоделка е хубаво мотора да се управлява с контактор, а не с пресостат, т.е да ползваш контактите на пресостата, за да управляваш бобината на контактора, като в управляващата верига трябва да сложиш нещо за спиране по температура (дори и кликсон да е ...) по ток и т.н ..... Пък и оборотите не ми стана ясно какви са, но и няма голямо значение ...
Когато човек има нужда от компресор, той трябва да знае дебита на своите машини, налягането с което работят и пр.. Ти определено си чеешеш крастата и не ти трябва компресор, пък като ти потрябва - ще си купиш един по-голям бутален :)
burt94 - напреднал
Здравейте приятели и колеги. С малки усложнения компресора стана, дебита е страшен не съм го изчислявал обаче ресийвера е 90 литра и нагнетява 8 атмосфери за няма и минута! Ще разкажа за усложненията клапаните които първоначално закупих се указаха неудачни поради това, че не издържали на висока температура, и като го пуснахме при достигането на 6-7 атм се разхвърчаха към тавана. Последва търсене на подобни клапани, които да държат на висока температура и налягане, намериха се такива с максимално допустимо налягане 15bar и максимална температура 110 градуса, олекнах с още 100 лв. за 8 клапана но сега няма проблеми.
Другото ясно мотора 5 киловата трифазен 1400 оборота, намалени на 1000 на компресора с ремъчните шайби. Контакторно табло със защита от претоварване. Пресостат командващ бобината на контактора и така управляваме мотора без да натоварваме пресостата. Ресийвера 90 литра от АГУ изпитан до 15 бар, на дъното кранче за дрениране на конденза! Общо взето е това предстои да правя магистралите из халето от Полипропиленови тръби на 3/4 и така смятам темата за приключена.
Лека вечер.

Тема "Компресор за въздух с голям дебит?!?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: