Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Synthy - специалист
Идеята е да се направи такова нещо:
Изображение

Цената на купено е 73лв, и според мен е безумна.
Според мен, това е възвратен клапан с маркучи. Сещам се за такъв в шишенцата с течен сапун, те обаче са пластмасови и спир. течност ще им види сметката много бързо. Някой може ли да даде идея, от къде да взема клапан и да си приспособя такова високо технологично устройство за обезвъздушаване на спирачки без помощта на втори човек?
Тони Ст. - специалист
Не ти трябва клапан. Шлангчето вързано към спирачката го вкарваш в шишенце с малко спирачна течност на дъното/ изхода му да е под нивото и това е! Въздуха си излиза ,но обратно може само да засмуче сп. течност ,но не и въздух!
Synthy - специалист
Ема така има вероятност да засмуква (ОК, само спирачна течност). Ще стане не ефективно (или невъзможно) обезвъздушаването ако започне да засмуква. Иска ми се да е еднопосочно преминаването на течността, за да се изкарва без да се вкарва обратно. Трябва да смуче само от казанчето.
kozl - майстор
И защо да не може да засмуче въздух :? Разгледал ли си устройството на щуцера?
Въздух може да засмуче покрай резбата.
Тони Ст. - специалист
От години го правя този номер.Въздух не може да се засмучи по край резбата. А иначе: отвива се 1/2 оборота щуцера,друг натиска спирачката и когато педала е долу,се затяга щуцера/ така не може да засмуче нищо!! И това се повтаря 4-5 пъти.Като се се следи нивото в казанчето и там се долива! Обезвъздушаването на 4-те спирачки се започва от задното дясно колело,после-задно ляво,предно дясно и накрая предно ляво. При всяка спирачка номера се повтаря до като спре да излиза въздух.
Synthy - специалист
Реда на обезвъздушаване на колелата го пише в сервизното ръководство на колата (на моята например не е като цитираният). Различен е за различните видове спирачни системи (особено ако има АБС, там вече има още врътки). Но в случая не това е питането.
Идеята е сам да си обезвъздуша спирачките без да викам някой да клечи/помпа и да му губя времето.
Тони Ст. - специалист
Е,тогава наистина има вероятност да ти засмучи въздух от отворения щуцер-през резбата му!!И какво общо има между ABS и обезвъздушавено на спирачния цилиндър?ABS управлява подаването на течноста под налягане ,но при движение и натискане на педала. В покой-не работи.Или искаш да обезвъздушаваш в движение? :? :lol:
Synthy - специалист
Как искам да обезвъздушавам съм написал - САМ! :))) Ако имаш да кажеш нещо по темата - слушам и съм отворен относно всякакви идеи. За процедурата разбрахме всички, че не си съвсем наясно как трябва да се извърши.
Тони Ст. - специалист
Е,просто исках да ти помогна. Но се оказа,че знаеш повече . Успех!! :lol:
Synthy - специалист
Оценявам, това с бурканчето ми е крайният вариант ако не намеря еднопътен винтил. За другото обаче ако го направя както казваш - в моят случай ще лошо. Няма да свърша нищо. Затова моля - само по темата.

Тема "Обезвъздушител за спирачки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: