Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
DundyTheCroc - майстор
От ателието ми казаха, че или не ги мажат, или с каквото има, дори нафта, нещо, което не бих направил. Да им удариш една четка технически вазелин ще е най-чисто май.
kolev_k - специалист
Първата плочка стана перфектна с леки забележки.Получиха се леки пукнатини по повърхността, незабележими от изправен човек.Мазах калъпа с олио,много лесно се отлепи.Сега мисля за вибро-маса да си конструирам някаква любителска система
Чираче - майстор
Искаш ли идея за такава вибромаса?
Djack - специалист
Чираче написа:
Искаш ли идея за такава вибромаса?
Давай! :partyman:
kolev_k - специалист
Имам някаква идея,но ще се радвам да чуя и Чирачето.
шоп - майстор
Най-евтината и бърза виброплоча, буквално за минути се прави като на един ел.двигател ( за предпочитане бавнооборотен 980-1200 об/мин) му се монтира дебалансирана ремъчна шайба. Дебалансирането става с отрязване с флекса на част от периферията или с разпробиване на шайбата.

Преди 20 ина години с бащата така правехме сгурбетоннови тухли. Двигателя още е със задрави лагери и го ползвам за циркуляр в момента:-)
Чираче - майстор
шоп написа:
Най-евтината и бърза виброплоча, буквално за минути се прави като на един ел.двигател ( за предпочитане бавнооборотен 980-1200 об/мин) му се монтира дебалансирана ремъчна шайба. Дебалансирането става с отрязване с флекса на част от периферията или с разпробиване на шайбата.

:-)
Това беше и моята идея, която съм реализирал преди 36г. Но не става за минути. :? Тогава на една плоскост монтирах двигател от долната страна, като разпробивах отвори в шайбата за дебаланс. Тая плоскост побираше 4 калъпа, и беше сложена на пружини от клапани на ДВГ. Аз мисля, че оборотите трябва да са около 3000 об/мин, защото се получават по-добри вибрации. Също така дебаланс не трябва да е много голям, за да не подскача плочата. Достатъчно е леко да трепери.
zz_stefanov - майстор
С колко вата ви е мотора за виброто. :)
шоп - майстор
Става и с пружини от клапани, става и с тампони от двигател, става и върху парчета изрязани от транспортна лента...

Изобщо кой каквото има под ръка. Основата може да е плоча, може да е рамка от винкел.

П.П. Ако устройството е монтирано върху плоча от него става перфектна трамбовка за трева. Замества валяка на 100% и хамалогията изчезва:-)
Чираче - майстор
По спомен моя беше 1,1 kW. Такъв имах. Да се има в предвид, че трябва да е и по-тежък, за да преодолява тежестта от пълните с бетон калъпи. :?

Тема "Калъп за плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: