• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Qnko21 - помощник
Здравейте майстори .Изкарах курс за мебели и искам да си набава машини и инструменти необходими за работилноца .Кажете ми какво трябва да има в едно такова ателие от А до Я и по- колко бройки за да ми е лесно . Благодаря :) :?
iliya_i - майстор
С какви машини работехте на курса?
Qnko21 - помощник
То като цяло беше теория . Едни от машините който помня са винтовери зеге различни шлайфове пили имаше и още за ъглите да се оформят забравих и името и циркуляр и др но се сещам . Не ми е пълен речника #-o :lol: за това питам какви маси ми трябват какви ръчни машини и кой настолни и какви още др инструменти . Имам си малко помещение и искам да си го направя работилница за хоби но мисълта ми е да се оборудвам .
nikolson - майстор
Така зададен въпросът ти няма точен отговор. Хоби добре, но какво ще правиш? Инструмент се събира с години, според нуждите. Ще ти трябват и ръчни инструменти. Чукове, тесла, отвертки, стяги, ключове...Зеге, ренде, циркуляр. Разбира се тезгях/маса, свредла, длета...Няма как да се изброи всичко. И шкафове. Да се прибират нещата, че като станат повече, да знаеш кое къде е.
mavryt4o - майстор
Май не си слушкал в час [-X
Чираче - майстор
Qnko21 написа:
То като цяло ....... Имам си малко помещение и искам да си го направя работилница за хоби но мисълта ми е да се оборудвам .
Като цяло само с мерак не става. Започни някъде работа по това, което си намислил, натрупай опит. И чак тогава ........
kendal - специалист
Много е трудно да се дават съвети по този начин ,казваш ходил си на курс , там с какво ви занимаваха,като вземеш една грубо обработена дъска и решиш да направиш нещо за каква машина ти идва на ум първо?А ако искаш да изработваш мебели от ЛПДЧ там машините са други и уменията също . Помисли първо какво искаш да правиш и пак питай.
klomo - специалист
Оф, поредният "майстор",който не знае какви машини и инструменти има и за какво се използват.
Как на теория се учи занаят, ега си смеха само. Представям си като оплескаш нещо ,как ще му покажеш на клиента сертификата си.
Тази тема е за боклука!
Qnko21 - помощник
klomo написа:
Оф, поредният "майстор",който не знае какви машини и инструменти има и за какво се използват.
Как на теория се учи занаят, ега си смеха само. Представям си като оплескаш нещо ,как ще му покажеш на клиента сертификата си.
Тази тема е за боклука!
Не знам кой си от къде си ! Но за да ме нападаш по дози начин трябва да имаш поне простото преимущество да ме познаваш . Тва мнение си ги заври в г.... и не ме занимай . Други път кът ме хейтнеш моя тема ще се питаме за адреси . Тва не го отправям за това да се заяжда ! Но за мен неговото мнение няма място в темата . Колко ти е опита който имаш с клиенти ти ако така им говориш не вярвам да е много !
plamen6703 - майстор
Янко, успокой "топката", поеми дъх и се стегни :) Пред няколко години бях в твоето положение, но с тази разлика, че не съм карал курс за дърводелци, но знаех какво точно искам да мога да правя и какви инструменти са ми необходими. С течение на времето успях да си набавя доста инструменти, но и доста прочетох и видях в този форум от дърводелците, които напълно безплатно преподават във форума знанията си и споделят натрупаният си опит.
Моите учители по дърводелство във форума за "Маврутчо", Еди" и още няколко други колеги с много знания и опит в дърводелството.
От мен да знаеш, повече четене не е навредило на никой. Занаят се краде, въртял съм се доста до един стар майстор дърводелец, показвал ми е доста неща, мъмрил ме е когато трябва, коригирал е грешките ми, но така се учи занаят. Изкупих повечето му инструменти, купих и други и сега мога да кажа, че имам добра работилница за целите, които съм си поставил и за мен се справям добре :)
Желая ти успех и дано си ме разбрал правилно :)
  • 1
  • 2

Тема "Работилница за мебели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: