Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
emkata1976 - помощник
Здравейте! Рових рових и не намерих подобна тема. Имам лидълски компактен компресор. Не е от тези хептен малките, а по-големичък, но без бутилка. Дават му 8 атмосфери. Има ли начин да му направя някаква система, така, че да пълни бутилка? Става въпрос за съвсем любителско и ненатоварено ползване. Знам, че трябва да има пресостат за да регулира пускането и спирането на определено налягане, но дали е само това и дали изобщо може да стане с такъв тип компресор.
Благодаря предварително!
mavryt4o - майстор
emkata1976 написа:
Здравейте! Рових рових и не намерих подобна тема. Имам лидълски компактен компресор. Не е от тези хептен малките, а по-големичък, но без бутилка. Дават му 8 атмосфери. Има ли начин да му направя някаква система, така, че да пълни бутилка? Става въпрос за съвсем любителско и ненатоварено ползване. Знам, че трябва да има пресостат за да регулира пускането и спирането на определено налягане, но дали е само това и дали изобщо може да стане с такъв тип компресор.
Благодаря предварително!
То че може може но щом производителите не са сложили...Да маркуч пресостат с разтоварване и бутилка .Колко му е дебита?
kozl - майстор
Тоя компресор трябва да има разтоварващ клапан против ревишаване на налягането. Така че бутилка може да се закачи и без пресостат. Като се понапълни да някакво налягане в бутилката ти ще си спираш тока на компресора. Но за какво ти е ресивер :? Дали може да вдигне 8 атм се съмнявам ако е този в куфара.
cholev - майстор
180л смукателен дебит. Пресостат би трябвало да си има.
Обаче пише:
Режим на работа S3 – 15 % – 10 min: S3 =
режим на работа с прекъсване без влияние
върху процеса на пускане. Това означава, че
максималното време за експлоатация през
период от време 10 min възлиза на 15 %
(1,5 min)

т.е с тази мощност може да напълниш бутилка от 15л за минута и половина и после да чакаш 10мин да се охлажда
emkata1976 - помощник
Дават му 8 атмосфери, но дали може да ги достигне е друг въпрос.
Някъде бях чел, че не е хубаво да работи повече от 4мин и затова ми се иска да пълни бутилка за това време и после да се ползва въздуха по-дълго. Обаче, ако трябва да работи само 1.5мин. както е писал колегата, то всичко се обезсмисля.
maleeeestrax - специалист
То и купуването на техника от Лидъл се обезсмисля ама някои хора си мислят че има евтини и качествени артикули. :rock:
emkata1976 - помощник
maleeeestrax написа:
То и купуването на техника от Лидъл се обезсмисля ама някои хора си мислят че има евтини и качествени артикули. :rock:
Лидълската техника е ориентирана към любителска работа и не може да се сравнява по никакъв начин с професионалната. За сметка на това е доста по-качествена от другите марки в същия ценови диапазон. Това поне са моите наблюдения от поне 10 машинки Парксайд.
andro440 - майстор
PARKSAJDA li? -da един винтоверт макита безколекторен е златен като цена ,за съште пари бих си купил 10 парсайда и ще затрият макитата още на втората година ,нищо ,че са аматьорски
emkata1976 написа:
maleeeestrax написа:
То и купуването на техника от Лидъл се обезсмисля ама някои хора си мислят че има евтини и качествени артикули. :rock:
Лидълската техника е ориентирана към любителска работа и не може да се сравнява по никакъв начин с професионалната. За сметка на това е доста по-качествена от другите марки в същия ценови диапазон. Това поне са моите наблюдения от поне 10 машинки Парксайд.
maleeeestrax - специалист
Е моя е Хитачи ама ако някой ден изпадна толкова че да си купя Парксайд ще ги сравня и ще споделя мнение. :rock:

Тема "Как да сложа бутилка на компактен компресор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: