• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Virtex - майстор
lexus ct200h написа:
Уважавам всеки един тук
Ако това беше вярно щеше най-малкото да се съобразиш с призивите на колегите по-назад да НЕ пишеш 20000 мнения едно след друго. Естествено цифрата е преувеличена, но схващаш идеята :wink:

Цялата ти тема е реване, не предпазване. 120 поста един след друг чисто оплакване и тук-таме снимки. Така че за какво уважение става дума...
preslav - майстор
lexus ct200h написа:
potrebitel22 написа:
lexus ct200h написа:
Уважавам всеки един тук
Ако това беше вярно щеше най-малкото да се съобразиш с призивите на колегите по-назад да НЕ пишеш 20000 мнения едно след друго. Естествено цифрата е преувеличена, но схващаш идеята :wink:

Цялата ти тема е реване, не предпазване. 120 поста един след друг чисто оплакване и тук-таме снимки. Така че за какво уважение става дума...
Ок, кажи как се затваря поста?
Не е нужно да го затваряш, а ако искаш да добавиш нещо има бутон "промени". По принцип мен не ме дразни, че имаш безброй постове един след друг, но според правилата на форума нов пост можеш да постнеш след като поне още един човек е писал нещо.
владислав pavlov - напреднал
Лексусе пак говориш глупости!
Машината я докараха с транспорт на Еър треид център, с фабричната опаковка.
Престани да пишеш ТЪПИЗМИ!!!
Димитър Димов - специалист
Темата тръгна с идеята да се помогне за разрешаването на един проблем,а се превърна във фото изложба от една страна и оправдания от друга.Вие двамата вземете и си решете проблема м/у вас,било на маса, било като с чифте пищови.Просто хората от форума няма с какво да ви помогнат от тук на сетне.
neznaiko - помощник
lexus ct200h написа:
Тя, темата, приключи.
Ами време беше че заприлича на сапунен сериал.
Бат Диди - специалист
Здравейте.
Време е всички да осъзнаем поговорката : " Всеки рано или късно си намира майстора "
Хайде и още една : Бог бавя ама не забравя "
Това е и за клиента и за майстора.
Успех.
lov - майстор
До сега и аз се въздържах да пиша но темата се превърна като в онова предаване искрено и лично. За възложителя се въздържам от коментар по обективна причина. Нито го познавам нито имам нещо общо с него но само по приказки не вярвам но в общи линии има доста трески за дялане и той вероятно. А относно майсторията. Като гледам спойките половината припой вложен в това си е разхищение. Такова ужасно разтичане и капки са напълно недопустими. По зле от кога ми бяха първите опити да се уча да споявам като ученик с горелка. А при толкова много спойки и неукия ще се научи до края. А то кат гледам май само кръпката на италиянеца е както трябва от всичкото показано до тук.
Предположителното ми обяснение защо спойките се пукат и текат след толкова време е точно лаишкото прегаряне на припоя от новобранец с горелка. А за да се стигне до там е пропускането на предварителната подготовка механично почистване на заготовката. Също така и използването на неподходящ флюс или направо киселина или пък за по лесно от някои така измислени майстори ръждопреобразовател. То не ще да се разлее и той добавя припой от горе а дано стане ма не гледа че от долу вече капе. Па накрая го и прегрее и част от съставките на припоя вече са прегорели и в место припой имаме една твърда и крехка шуплеста маса в место еластичен пълнител с добра аднезия към материала.
В добавката слагам и мундарщината да не си забърши след това спойките за да могат да се огледат а и да не се допуска допълнителна корозия на тръбите.
А като видях и спойката на тръбата директно към пластинчатия топлообменик направо ми призлява. Някой може би ще каже че съм много краен. Но на такъв майстор с такава мундарщина направо му бих накъсил пръстите на ръцете с теслата.
gogo7777 - майстор
sinfon написа:
Здравей! Значи в края на краищата загубата на течност се оказа, че не е мистериозна? :partyman:
Тинки ги хвана в лъжи......и двамата. :wink: Влагометъра е внесен от Италия втора ръка заедно с тръбите..... :lol:
Неугледните спойки не са "течащи". За такива дейности се наема заварчик или поне някой с опит. Като гледам снимките и чета брътвежите и на двамата, си мисля, че всичко си им е наред. Циганска работа....стари тръби, фитинги липсват, спояване тръба с тръба челно, спояване с газов бренер, няма компенсатори, няма маномерти, няма термометри, няма .....и всичко циментирано след година като работеща система. Губели се 100 литра течност от 70 литрова система. Абе що не вземете да се онодите един друг. Единия сам си приказва, другия чак се регистрира та да се защити..... :lol:
Готин сериал......участват даже и неразбрали моралисти.....брат, жена, бебе, орязани надници.....смех.
maleeeestrax - специалист
Бат Диди написа:
Здравейте.
Време е всички да осъзнаем поговорката : " Всеки рано или късно си намира майстора "
Хайде и още една : Бог бавя ама не забравя "
Това е и за клиента и за майстора.
Успех.
Нали това се опитвах няколко пъти да обясня , ама лексуса се прави че не разбира.Човек който превърта километражите на колите ,краде резервния комплект гуми и стелките и т.н. не заслужава нищо по-добро , а и майстора ще си го бийнат като му дойде времето.Има ли човек който не е прецакан от "търговец" на коли втора ръка? :rock:
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Тема "локално парно губи мистериозно течност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: