• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pif4o - специалист
Здравейте колеги, мота ми се из сутерена на дядото (които вече го няма) една стара пералня еи такава http://prntscr.com/dsjdla може ли да се направи нещо хитро от нея, или от самия електромотор в нея, или да я нося на белканто ? Също така има и един стар хладилник зил, от компресора му става ли няква джаджа или да го давам на мангалите.
Chefo77 - майстор
Тези перални по селата ги използваха за да бият масло в тях.
Илчо Илиев - майстор
pif4o написа:
Здравейте колеги, мота ми се из сутерена на дядото (които вече го няма) една стара пералня еи такава http://prntscr.com/dsjdla може ли да се направи нещо хитро от нея, или от самия електромотор в нея, или да я нося на белканто ? Също така има и един стар хладилник зил, от компресора му става ли няква джаджа или да го давам на мангалите.
Ако бачка пералнята, може да и вземеш добра цена-50-70 лв, ако не, от мотора, който се сваля доста трудно, може да си направиш шмиргел с малко доработки...
От казана на пералнята се прави казан за варене на ракия,но трябват два, но може и с един...
От компресора...абе става за помпене или ако намериш скапан малък компресор-бутилка с пресостат, да монтираш зиловия ...
iliya_i - майстор
pif4o написа:
... една стара пералня еи такава...
Рига? Казана е от неръждавейка. Пускателя на мотора е добър и е препоръчван в много теми за ел. двигатели в този форум. По-новите модели имаха и механичен таймер.
Цецо - специалист
С мотора може да се върти центрофуга за мед.
pif4o - специалист
Брее тя ква била мултиуниверсална, крави нямам та явно за мляко и масло не става :) За ракия също, за сега брата вари и ми дава, обаче някъде срещнах че ставала за бетонобъркачка а тва ще ми е полезно, перката се сменяла със самоделно направена с лопатки :) За шмиргел добре ама пък си имам втори няма да ми е нужен инак и на мен ми мина през ума. Май най- лесно ще взема да я пусна в олх някои ако даде 50 лева направо да идва да я взема :)
inspo - майстор
pif4o написа:
Брее тя ква била мултиуниверсална....
Шегата настрана, наистина е така.
В къщи ползваме една такава за варене на компоти :-D
Само трябва да се направи от разпробита ламарина една скаричка на която да се редят бурканите.
И един нагревател на мястото на перката...
Чираче - майстор
iliya_i написа:
pif4o написа:
... една стара пералня еи такава...
Рига? Казана е от неръждавейка. Пускателя на мотора е добър и е препоръчван в много теми за ел. двигатели в този форум. По-новите модели имаха и механичен таймер.
Според мен пералнята е Роса. И казана е от алпака, а не неръждавейка. :?
torbalan - Дървен философ
Аз седмица-две се чудих какво да правя с един бойлер, дето му протече водосъдържателя...

Накрая намерих решението - подредих го до гюмовете за боклук... От там го е отнесъл някой, който знае какво да прави с бойлера :)
Гост - специалист
Чираче написа:
iliya_i написа:
pif4o написа:
... една стара пералня еи такава...
Рига? Казана е от неръждавейка. Пускателя на мотора е добър и е препоръчван в много теми за ел. двигатели в този форум. По-новите модели имаха и механичен таймер.
Според мен пералнята е Роса. И казана е от алпака, а не неръждавейка. :?
Би ли ни разяснил каква е разликата? Предварително благодаря.
Ако не можеш да го направиш- няма да ти се разсърдя.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Какво мога да си направя от стара БГ пералня тип варел :) и хладилник ЗИЛ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: