• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
vlax - майстор
съб апр 11, 2020 11:37 amkoveslav написа:
Ами мийте си машините и интсрументите,бре дюлгери.Моята бетонобъркачка,лопатите,мистрийте и кофите са като чисто нови отвътре по работната повърхност,а вече са наляли доста кубици по двора..
Браво.
:partyman:
naster - майстор
Още не съм виждал чисто нов мистрий. Ако може снимка нещо...
npace - специалист
съб апр 11, 2020 11:37 amkoveslav написа:
лопатите
https://www.fiskars.bg/produkti/gradina ... rt-1001580
За ергономично разбъркване на битоня. :lol:
bridge - специалист
Купих си бетонобъркачка KTN VCM190 190л 850W. Щепселът има нулев проводник за контакт шуко. Като я сглобих реших да проверя дали е добре заземена, но няма верига между металните части и заземяващия проводник на щепсела. Разглобих пластмасовия корпус на двигателя и самият електродвигател е заземен, но заземяването няма връзка с другата част на машината - например педала или руля, с който се накланя крушата. С мултицета съм проверявал и на болтове и ожулени места без боя, така че пробата е точна. При вашите машини как е - имат ли заземяване металните части, които се пипат при работа?
zz_stefanov - майстор
съб апр 11, 2020 11:37 amkoveslav написа:
Ами мийте си машините и интсрументите,бре дюлгери.Моята бетонобъркачка,лопатите,мистрийте и кофите са като чисто нови отвътре по работната повърхност,а вече са наляли доста кубици по двора..
Да не я забърсваш с гъбичка отвътре. :lol:

Завъртам я с една лопата баластра и една кофа вода. Изливам я бавно и е готова.
koveslav - майстор
вт окт 05, 2021 3:25 pmzz_stefanov написа:
съб апр 11, 2020 11:37 amkoveslav написа:
Ами мийте си машините и интсрументите,бре дюлгери.Моята бетонобъркачка,лопатите,мистрийте и кофите са като чисто нови отвътре по работната повърхност,а вече са наляли доста кубици по двора..
Да не я забърсваш с гъбичка отвътре. :lol:

Завъртам я с една лопата баластра и една кофа вода. Изливам я бавно и е готова.
Ами не, мия я по най-лесния и бърз начин. След всяко бъркало веднага сипвам водата за следващото или за измиване и я оставям да повърти минута с почти легнало гърне,а като наклониш гърнето напред водата започва да се увлича по външния ръб на гърнето и измива и самия ръб и отвън. А относно шпакли и мистрии - до мен винаги когато правя каквото и да било имам една кофа пълна 2/3 с вода.В нея потапям бъркалката след като разбъркам материала, в нея мия и всеки инструмент с който спирам да работя и има опасност да засъхне. От всичко най-много мразя инструмент с по няколко мм засъхнал материал отгоре и вместо да започна работата,която съм подхванал, аз да се мъча по половин час да направя инструмента или машината пригоден за работа....
zz_stefanov - майстор
Шегувам се,
и аз мия. Колкото пъти съм забравил да измия нещо, после ми е идвало нагорнище когато ми е потрябвало.
joro_kem - специалист
момци, да поизтупам темата от праха :-D
към днешна дата (януари 2022 г.) се чудя каква бетонобъркачка да купя за предстоящия строителен сезон :? от написаното по-назад в темата, съм се спрял на обем 180-200 л. ще се ползва за наливане на ниски подпорни стени за терасиране на селски двор, както и за отливане на площадки и основи за ограда. Denzel ли е моята марка или има и по-удачни решения в този бюджет (около 700 лв.)? Благодаря предварително!
Vlad76 - специалист
съб яну 22, 2022 4:06 pmjoro_kem написа:
момци, да поизтупам темата от праха :-D
към днешна дата (януари 2022 г.) се чудя каква бетонобъркачка да купя за предстоящия строителен сезон :? от написаното по-назад в темата, съм се спрял на обем 180-200 л. ще се ползва за наливане на ниски подпорни стени за терасиране на селски двор, както и за отливане на площадки и основи за ограда. Denzel ли е моята марка или има и по-удачни решения в този бюджет (около 700 лв.)? Благодаря предварително!
Ползвам 200 л на cimex,бъркам 25 кг торба цимент с 30 лопати чакъл и пясък на един път. След около 10-на кубика объркан разтвор леглата на лагерите се разшериха и се наложи да правя нови. Комшията е с altrad
125 литра, бърка 1/2 торба 25кг цимент. Има поне пет пъти повече объркани кубинци от мен, а бъркачката не е мръднала. На моята бъркалка лагерите са в барабана а на Комшията са на рамото на бъркачката.
Освен това с по малкото литри се работи полесно(това е моята гледна точка) ако сам си работиш :-D
kr1100 - майстор
съб яну 22, 2022 10:14 pmVlad76 написа:

Освен това с по малкото литри се работи полесно(това е моята гледна точка) ако сам си работиш :-D
Освен това с по малкото литри е по- мобилна / по-лека, по- ниска
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: